Skocz do zawartości

Zmiana Systemu Audio Prosze o opinie i uwagi


karol1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce rozszerzyć sobie system audio radio BMW E39 Philips Business CD RDS z dużym Mid z telefonem, Glosniki przód to wysokotonowe i niskotonowy, tył półka niskotonowe, w drzwiach przod mam zwrotnice z wejsciem na głosniki sredniotonowe i podłaczyłem je i nic nie graja , czy do tego jest inne radio żeby to grało ?

 

 

moja Zwrotnica http://prussianmotors.com/Empower/Pictures/inv_000871_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nic nie zrozumiałem, ale polecam system JBL :mrgreen:

 

http://static.pokazywarka.pl/7/w/u/7320aee93df1d4f68ed5bda7d219a38b_orig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to Jak Podłaczyłem orginalne głasniki średniotonowe te co sa w przy nawiewie nie działaja dlaczego ??? W zwrotnicy jest wejscie czarne na głosnik ... i co dalej z tym zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Te na drzwiach przy nawiewach chyba tylko w HI-FI i w DSP były dostępne.

Oba zasilane wzmacniaczem z bagażnika. Nie wiem czy nie były jakieś inne zwrotnice.

 

Jak masz miernik to podepnij się w zwrotnicę i zobacz czy w ogóle sygnal daje. Może masz inne parametry głośnika, a może zwrotnica nie puszcza nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładałem te głośniki u siebie w e39 kiedyś.

Wystarczyło wpiąć i działały.

 

Niestety nie powiem czy zwrotnice były identyczne. Nie pamiętam. Ja nie miałem oryginalnie zwrotnic z wejściem na średniotonowy ale dokupiłem takie zwrotnice co takie wejście miały i zagrało.

 

W systemie HI-FI to zwrotnice są raczej tak zbudowane , że te głosniki grają bez przeróbek.

Ale w DSP to chyba każdy głośnik jest zasilany oddzielnie i wtedy zwrotnice są inne. Zapewne wystarczy drobna przeróbka zwrotnic.

 

Miałem zwykłe radio.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

Może to wina radia ??? jakies inne musi być ... A co do zwrotnicy to te Czarne wejscie na głosnik moze być tylko wtykiem bez przejscia ? Sprawdze miernikiem.

Jesli nic nie pojdzie to jaka zwrotnice kupic zeby podłaczyc te 3 głosniki zeby działało chyba ze mozna przerobic ta orginalna co jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dięki za odp.

Zastanawiam się nad kupnem zwrotnic Orginalnych do e39 z ta opcja HiFi żeby mi grał te głośniki średniotonowe tylko nie bardzo wiem jakie to maja być. Ktoś pomoże ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.