Skocz do zawartości

Kilka spostrzeżeń po ok 7 tygodniach użytkowania


rabbit72

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że ostatnio mam wreszcie więcej czasu żeby zagłębić się we wszystkie detale mam kilka rzeczy które mnie nurtują lub nie umiem sobie z nimi poradzić, główne cztery elementy to:

1. Do tej pory nie wiem jak szybko przewijać utwory których odsłuchuję z pamięci usb, pisze wyraźnie żeby kierunkowo nacisnąć i dłużej przytrzymać joysticka ale kiedy tak robię to albo przeskakuje mi na następny utwór albo nie ma żadnej reakcji ?

2. Dalej to też usb zastanawiam się czy jest możliwość bezpośredniego wejścia do katalogu głównego w którym mam rożne podkatalogi z muzyką czy zawsze kiedy wyłączę motor i po jakimś czasie chcę zmienić album/płytę muszę wchodzić przez media, potem w kość usb i dalej do głównego katalogu.

tu się zastanawiam czy z tą usb to ja jestem jakiś "nie teges" czy może coś nie tak z formatem pamięci albo z wielkością pamięciu-64GB ?

3. Wybieranie głosowe za Chiny nie wiem jak to ustrojstwo załączyć mam przycisk na kierownicy, naciskam po chwili powinienem usłyszeć sygnał, a tu nic się nie dzieje i nie wiem czy czegoś nie załączyłem/wyłączyłem czy brak mi jakichś opcji :?:

4.Kolejna rzecz to funkcja obserwacji krawężnika lusterka bocznego podczas cofania, ustawiam w moim wypadku L(ale R też próbowałem), daje wsteczny i nic się nie dzieje- lusterko nie zmienia pozycji ?

Macie może jakieś pomysły/odpowiedzi na moje bolączki ?

Edytowane przez rabbit72
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 3. - U mnie w niemieckiej wersji po nacisnieciu przycisku na kierownicy pojawia sie sygnal a nastepnie podana jest lista dostepnych komend do wyboru.

Ad 4. - U mine ta funkcja tez chyba szwankuje. Zalacza sie czasami po przesunieciu przelacznika w lewo, ale nie zawsze dziala. Dopiero kiedy ustawie przelacznik po srodku miedzy prawo i lewo, wtedy dziala za kazdym razem.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, tak się składa, że swoje auto odebrałem też 7 tygodni temu :)

Ad. 3 - Przy odbiorze poinformowano mnie, że wybieranie głosowe w polskiej wersji nie działa. Po prostu go nie ma. I nie ma możliwości, aby gadać po angielsku, czy niemiecku, jak jest wersja PL. Przycisk na kierownicy jest tylko "ozdobą" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As. 2 Hmm nie wiem czemu ale u mnie jak Kliknę na lupę podczas słuchania utworów zawsze wrzuca pierwszy główny katalog. Po wyłączeniu i włączeniu auta zawsze gra ostatnio zostawiony utwór. Pierwsza pozycja nad lupą pokazuje bezpośrednio utwory w tym samym katalogu. Dzięki temu ze mam head up mogę przewijać utwory na kierownicy. Podczas jazdy mega bezpieczniej jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, tak się składa, że swoje auto odebrałem też 7 tygodni temu :)

Ad. 3 - Przy odbiorze poinformowano mnie, że wybieranie głosowe w polskiej wersji nie działa. Po prostu go nie ma. I nie ma możliwości, aby gadać po angielsku, czy niemiecku, jak jest wersja PL. Przycisk na kierownicy jest tylko "ozdobą" :(

 

A widzisz ja mam RHD(wersja UK), ogólnie mi to bez roznicy, z przyzwyczajenia przerzuciłem na polska wersje jak jednostki miar zmieniałem bo jakos wole w km. Zmienię język na angielski i zobacze czy działa, oby :wink: ..

Dopiero kiedy ustawie przelacznik po srodku miedzy prawo i lewo, wtedy dziala za kazdym razem.

 

Spróbuje ustawić na środek zobaczymy czy zadziała, w sumie to pierdoła ale z doswiadczenia wiem ze czasami sie przydaje, zwłaszcza na niskim profilu .

Edytowane przez rabbit72
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug instrukcji powinien w moim aucie dzialac w polozeniu skrajnym do lewej. Zglosilem problemy z przelacznikiem jako usterke do naprawy, ale jak to czesto bywa, w warsztacie dzialal bez zarzutu :) W GT ta funkcja czesto sie przydaje, to duze auto, w ktorym do tylu niewiele widac.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak przewijać utwory ;) zabija mnie to pytanie, ale widzę, że nie tylko ja mam problem. Jeśli chodzi na lusterko to w e87 działało to tak, że jak było na L to zawsze działało jak cofałem, nigdy nie było z tym problemów. Niestety w F30 nie mam tej opcji więc u mnie nie działa :) wydaje mi się, że ten patent powinien działać dokładnie tak jak piszesz, czyli tak jak miałem w e87. reklamuj :)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

4.Kolejna rzecz to funkcja obserwacji krawężnika lusterka bocznego podczas cofania, ustawiam w moim wypadku L(ale R też próbowałem), daje wsteczny i nic się nie dzieje- lusterko nie zmienia pozycji ?

Macie może jakieś pomysły/odpowiedzi na moje bolączki ?

 

 

 

U mnie w pozycji L włączając wsteczny prawe lusterko się obniża.

U was jedno lusterko czy oba obniżają się aby zobaczyć krawężnik??

pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pozycji L włączając wsteczny prawe lusterko się obniża.

U was jedno lusterko czy oba obniżają się aby zobaczyć krawężnik??

pozdrawiam

 

Tylko prawe, w E90 było tak samo. Jak chcesz lewe to w Anglikach się lewe opuszcza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.