Skocz do zawartości

E61, Turbo ciągnie za wysoko


zimmermann

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w swojej E61, mianowicie: Auto ma swój przebieg, złoty okres dla turbiny się skończył i wymagała ona regeneracji. Regeneracja została zrobiona, turbo włożone, więc przy okazji został wywalony DPF, zdjęty kaganiec (zblokowana na 120kw) i wrzucona nowa mapa na 200 pare koni. Problem w tym, że turbo największego kopa dostaje około 2500 obrotów. I tu moje pytanie: Co zostało zrobione nie tak? Z tego co się zorientowałem turbina jest zmiennej geometrii i można ustawiać dowolnie jej parametry. Czy problem tkwi w mapie czy turbinie? Dodam, że auto mapa i DPF był robiony w mazowieckim centrum usuwania DPF pod Warszawą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego twierdzisz, że turbo przeładowuje?

Na podstawie czego ktokolwiek ma Ci udzielić odpowiedzi?

 

2500 to trochę wysoko jak diesla. Powyżej tej wartości dopiero jedzie sprawnie. Pytam kto mógł zawinić w tym procesie. Mechanik twierdzi, że turbo zostało źle zrobione stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają... 2500 czego :?: Obrotów czy milibarów? Podaj parametry live data dla podejrzanych podzespołów i wtedy można coś stwierdzić. Miejsce tak zatytułowanego tematu jest w koszu. Turbo po zrobieniu dostałeś z wykresem? Mechanik który? Ten co wybebeszył pół auta i wgrał program? Określ konkretnie O Co Chodzi???
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w swojej E61, mianowicie: Auto ma swój przebieg, złoty okres dla turbiny się skończył i wymagała ona regeneracji. Regeneracja została zrobiona, turbo włożone, więc przy okazji został wywalony DPF, zdjęty kaganiec (zblokowana na 120kw) i wrzucona nowa mapa na 200 pare koni. Problem w tym, że turbo największego kopa dostaje około 2500 obrotów. I tu moje pytanie: Co zostało zrobione nie tak? Z tego co się zorientowałem turbina jest zmiennej geometrii i można ustawiać dowolnie jej parametry. Czy problem tkwi w mapie czy turbinie? Dodam, że auto mapa i DPF był robiony w mazowieckim centrum usuwania DPF pod Warszawą.

 

Polecam nauczyć czytać ze zrozumieniem. Nie mam żadnych wykresów, nie było też hamowane, mówię z odczucia jak jadę autem. Czy to normalne, że zakres mocy w dieslu, zaczyna się od tej wartości? Bo z tego co wiem to powinien od 1200-1500 już "wciskać" w fotel, a tu się dzieje z opóźnieniem. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli to nie jest jasne to proponuję cofnąć się do podstawówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E61, Turbo ciągnie za wysoko
Podstawówki ktoś nie ukończył, kto zmontował takie zdanie.

Próbujesz pisać o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia i dlatego nie potrafisz sklecić nawet pytania, ale mniejsza z tym. Potrzebujesz pomocy, więc postaram się odpowiedzieć.

I tu moje pytanie: Co zostało zrobione nie tak? Z tego co się zorientowałem turbina jest zmiennej geometrii i można ustawiać dowolnie jej parametry. Czy problem tkwi w mapie czy turbinie?

Problem może tkwić zarówno w "mapie" jak i w turbosprężarce. Na podstawie tego co napisałeś można tylko wróżyć z fusów. Jeśli zamieścisz odczyt błędów oraz odczytane parametry auta takie jak boost zadany i aktualny, masa powietrza oczekiwana i obecna, cykl ustawienia łopatek kompresora wyrażony w procentach, obroty i niech będzie jeszcze dawka paliwa na suw, to wtedy będzie można coś orzec zakładając, że EGR także został wyłączony. Zapewne doskonale wiesz o czym piszę. Jeśli zamieścisz wsad, który obecnie masz w DDE też mogę Ci powiedzieć, czy został prawidłowo zmodyfikowany odnośnie map związanych z turbo jak i pozostałych. Potrzeba nieco więcej inwencji z Twojej strony i dowiesz się co jest powodem braku momentu obrotowego w zakresie do 2500 obr/min czy jak tam wolisz "turbo ciągnie za wysoko".

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.