Skocz do zawartości

Wymiana oleju po 8 tys czy po 2 latach?


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Moje 320d po roku ma tylko 8,5 tys km. 70% to trasa, 30% miasto. Komputer pokazuje, że wymiana oleju "19 000km 03/2018".

 

Chciałem wymianę zrobić po 15 tys, czyli +- w połowie tego co fabryka rekomenduje. Natomiast co zrobić w zaistniałej sytuacji?

 

a) Wymienić już teraz (1 rok użytkowania, 8,5 tys km)

b) Poczekać do 15 tys km (czyli +- 2 lat użytkowania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hej,

 

Moje 320d po roku ma tylko 8,5 tys km. 70% to trasa, 30% miasto. Komputer pokazuje, że wymiana oleju "19 000km 03/2018".

 

Chciałem wymianę zrobić po 15 tys, czyli +- w połowie tego co fabryka rekomenduje. Natomiast co zrobić w zaistniałej sytuacji?

 

a) Wymienić już teraz (1 rok użytkowania, 8,5 tys km)

b) Poczekać do 15 tys km (czyli +- 2 lat użytkowania)?

 

Sprawdzałeś poziom oleju, nie przybyło, poziom się nie podniósł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji BMW byl kiedy zapis, ze jesli przejezdzasz rocznie mniej niz 10 tys.km., to konieczna jest coroczna wymiana oleju bez wzgledu na wskazania komputera. Teraz niby oleje Longlife spokojnie wytrzymuja dwa lata bez wzgledu na warunki eksploatacji, ale mimo wszystko warto rozwazyc wymiane.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W instrukcji BMW byl kiedy zapis, ze jesli przejezdzasz rocznie mniej niz 10 tys.km., to konieczna jest coroczna wymiana oleju bez wzgledu na wskazania komputera. Teraz niby oleje Longlife spokojnie wytrzymuja dwa lata bez wzgledu na warunki eksploatacji, ale mimo wszystko warto rozwazyc wymiane.

 

To tylko bzdurny chwyt marketingowy wytrzymują tyle samo co kiedyś i po 15tyś nadają się tylko do utylizacji.

Wystarczy poczytać zagraniczne fora gdzie ludzie badają właściwości oleju w labolatoriach po określonym przebiegu i popatrzeć jak jego parametry lecą na łeb na szyję wraz z przebiegiem.

Wnisoki są proste po pierwsze są oleje duże lepsze od oryginału stosowanego przez bmw a po drugie maksymalny sensowny bezpieczny czas na wymianę to co 15tyś km a najlepiej robić to co 12 tyś nie musi być w aso w serwisie zewnętrznym zapłacisz połowę tego co w ASO a wymianę oleju i filtra zrobi każdy ważne żeby nie przeciągać tego na 30tyś bo to morderstwo dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Zbliżam się do 3tys.i chcę wymienić olej.

W 320D B47 żeby wymienić olej w osłonie silnika jest okienko-zaślepka czy trzeba odkręcić całą osłonę silnika ?

Nie mam kanału,zaglądałem tylko z przodu pod silnik nie dostrzegłem zaślepki spustowej w osłonie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki Bad_Boy.

Myślę że benzyna czy Diesle w tej kwestii nie powinno mieć znaczenia.

Muszę się dorobić najazdów pod przednie koła i zanurkować :wink: W takim przypadku odkręcenie okienka i spuszczenie oleju nie będzie problemem,gorzej jakbym musiał w takich warunkach odkręcać całą osłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bad_Boy.

Myślę że benzyna czy Diesle w tej kwestii nie powinno mieć znaczenia.

Muszę się dorobić najazdów pod przednie koła i zanurkować :wink: W takim przypadku odkręcenie okienka i spuszczenie oleju nie będzie problemem,gorzej jakbym musiał w takich warunkach odkręcać całą osłonę.

 

Nie wiem jak 2.0d ale w 3.0d nawet zaślepki nie ma, osłony nie dotykasz, wymiana jest banalna, mam gdzieś fotkę możne później wrzucę :wink: .

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki Bad_Boy.

Myślę że benzyna czy Diesle w tej kwestii nie powinno mieć znaczenia.

Muszę się dorobić najazdów pod przednie koła i zanurkować :wink: W takim przypadku odkręcenie okienka i spuszczenie oleju nie będzie problemem,gorzej jakbym musiał w takich warunkach odkręcać całą osłonę.

 

Nie wiem jak 2.0d ale w 3.0d nawet zaślepki nie ma, osłony nie dotykasz, wymiana jest banalna, mam gdzieś fotkę możne później wrzucę :wink: .

Ok :cool2:

 

Co do wyboru oleju po analizie parametrów technicznych zastanawiałem się pomiędzy;

-Valvoline SynPower Xtreme 5W30 XL-III C3

-Valvoline SynPower Xtreme MST C3 5W30

-Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W-30 i na tego się zdecydowałem.Ponoć to jest ten sam olej którym obecnie sprzedają i zalewają silniku podczas wymiany ASO.Tylko z logo BMW.Zdecydowałem się na ten olej nie z tego powodu, a ze względu na parametry techniczne.Długo się zastanawiałem,na drugim miejscu lub egzekwo pierwsze miejsce, również bardzo dobry olej dla tego silnika i nie tylko, Valvoline SynPower Xtreme MST C3 5W30, olej o ciut większej lepkości.Natomiast Valvoline SynPower Xtreme 5W30 XL-III C3 też :cool2: jest o ciut mniejszej lepkości :wink:. Co prawda nie tylko lepkość decyduje u wyborze danego oleju, ale to dłuższa dyskusja która była już nieraz poruszana.

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliżam się do 3tys.i chcę wymienić olej.

W 320D B47 żeby wymienić olej w osłonie silnika jest okienko-zaślepka czy trzeba odkręcić całą osłonę silnika ?

Nie mam kanału,zaglądałem tylko z przodu pod silnik nie dostrzegłem zaślepki spustowej w osłonie silnika.

 

wg tego schematu jest "okienko" serwisowe

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_8666-ekran-komory-silnika/i57297/kL/sN/r2017/m04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Koledzy doradzcie po ilu km wymienic olej. Jezdze glownie po miescie, jakies 90%. Przejechalem od wymiany 13tys km i zastanawiam sie czy dobic do 15 jak planowalem czy moze nie ma co zwlekac i juz wymienic.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zaczęły się ciepłe dni i lepiej mieć świeże płyny ustrojowe.

Jeżeli ktoś wymienia olej raz w roku to najkorzystniej jest zalać silnik świeżym olejem przed zimom ze względu na trudniejsze warunki smarowania w niskich temperaturach. Co nie oznacza że jeżeli ktoś z jakiegoś powodu nie wymienił olej przed zimą to nie ma wymienić go teraz.

Koledzy doradzcie po ilu km wymienic olej. Jezdze glownie po miescie, jakies 90%. Przejechalem od wymiany 13tys km i zastanawiam sie czy dobic do 15 jak planowalem czy moze nie ma co zwlekac i juz wymienic.

W warunkach eksploatacji miejskiej jeżeli wymienisz olej teraz tj.13tys. nie będzie to nadgorliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie czyta te dywagacje w momencie gdy moimy o operacji, ktorej koszt jest mniej-wiecej porownywalny z 1 pelnym zbiornikiem paliwa.

 

330i 2017 serwis olejowy 750zł (Dobrzanski KRK) - 800zł (Sikora BB). Mi za tyle do baku nie wchodzi

 

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w BMW interwały wymiany oleju ustalone są na 30 tys. km.?

 

Oszczędności i założenia, że w trakcie trwania gwarancji i tak silnik nie wybuchnie? + olej long life (były już dyskusje na jego temat na forum chyba G30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie czyta te dywagacje w momencie gdy moimy o operacji, ktorej koszt jest mniej-wiecej porownywalny z 1 pelnym zbiornikiem paliwa.

 

330i 2017 serwis olejowy 750zł (Dobrzanski KRK) - 800zł (Sikora BB). Mi za tyle do baku nie wchodzi

 

Musisz zatankować we Włoszech, to ci wejdzie. 2PLN więcej na litrze niż u nas :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.