Skocz do zawartości

[E61] Migające/mrugające światła stopu i mijania


karolina5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno zakupiłam BMW E61 z 2009 roku po lifcie, jednak zauważyłam pewien problem, mianowicie światła stopu i mijania mrugają/przygasają z dwóch stron jakby coś nie do końca łączyło. Żarówki założone to: 12V P21W. Ktoś może miał podobny problem? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz zbyt wysokie napięcie. Sprawdź multimetrem przy Alternatorze i baterii. Odłączenie regulator kolejny pomiar.

 

Os. Na wyłączonym silniku masz bardzo słaba baterie. To wysokie ładowanie może być spowodowane słaba baterią

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka, na włączonym silniku napięcie oscyluje miedzy 15.2v a 14.9V (bardzo szybko zmieniają się dziesiąte wartości). Po dodaniu gazu i chwilowym podtrzymaniu obrotów spada do 14.8V. Jeżeli odpuści się gaz, to zaczyna już oscylować w zakresie 14.8 - 14.9. Na wyłączonym silniku pokazuje 12.8V.

Jaki to ma związek z mrugającymi światłami stopu? Zaświecają się i gasną dwie strony jednocześnie. Zrobiłam próbę na innych żarówkach ale dalej to samo.

 

Edit: Dziwna sprawa bo migają tylko te stopy zewnętrzne.

Edit2: Podłączanie pod komputer nic nie wykazało, żadnych błędów. Dołączam film z migającymi światłami.

 

Jeszcze jedno pytanie: Przy wymienianiu szyby ktoś nie dokleił dobrze czujnika deszczu (widać powietrze), czy jest możliwe jego ponowne przyklejenie z użyciem żelu? I jeżeli jest to czy będzie on działał prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Właśnie obejrzałem filmik i rzeczywiście dziwnie to wygląda. Czy one migająca cały czas bez wciśnięcia hamulca?

Jedyne co mi do głowy przychodzi to moduł świateł. Jeśli byś miał kogoś żeby go podmienić to od tego bym zaczął.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 lata później...

Siemka.

mam podobny problem w moim e60. 
Mrugają światła stopu, lecz jak załączę światła mijania to przestaje mrugać. Przełącznik świateł mam ustawiony na automatyczny. Jest ktoś kto miał taki problem i udało mu się to ogarnąć?

Pozdrawiam😊

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.