Skocz do zawartości

Jaki klucz do śrub zamków tył


michal492

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

A nie masz czasem włączonej blokady przed otwarciem od wewnątrz przez np: dzieci??

Jak otwierasz od zewnątrz drzwi to spójrz na zamek i masz tam otwór ze śrubą i nacięciem na np: płaski śrubokręt przekręć i sprawdź to.

Powodzenia Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tego próbowałem, ale to nic nie daje. Zaczęło się to w styczniu, jak były te ostre mrozy. Drzwi nie chciały mi się otworzyć i parę razy także od wewnątrz szarpnąłem klamką i od tej pory nie działa. Myślałem, że linka pękła, ale nie. Chodzi z lekkim oporem ale nie czuć, że otwiera drzwi, w sensie nie ma tego przeskoczenia, kliknięcia (nie wiem jak to nazwać), że zamek puścił. Przy zamkniętym centralnym, również nie podnosi się ten bolec i jak sam go podniosę, to reszta zamków się nie otwiera a wydawało mi się, że wcześniej także w pozostałych drzwiach odryglowywały się. Jak otwieram z kluczyka to centralny w tych drzwiach działa.

 

Dlatego postanowiłem wymienić cały zamek. Na m.in. Allegro można kupić w miarę rozsądnej cenie cały zamek, nieraz nawet z linkami. Tylko właśnie nie znam rozmiaru tego torxa. Wyczytałem, że powinien to być "T30", ale wolałbym się upewnić zanim zamówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie coś się tam zadziało, wymiana powinna przynieść efekt.

Co do rozmiaru klucza w tej chwili Ci nie powiem bo nie pamiętam ale zawsze można podejść do auta i otworzyć drzwi i sprawdzić jaki klucz pasuje.

Podjedź do jakiegoś sklepu z narzędziami i przypasuj klucz do zamka w drugich drzwiach.

Zamek jest mocowany na trzy śruby widoczne po otwarciu drzwi.

Powodzenia Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.