Skocz do zawartości

Montaż czarnych nerek F30


alph

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Spadłem z krzesła jak się dowiedziałem ile ASO liczy sobie za montaż czarnych nerek. Nerki koszt 600, a montaż 650:-)

 

Czy to jest trudne?

 

Czy na terenie Warszawy możecie polecić jakiś zakład, który zrobi to profesjonalnie, a nie zedrze ze mnie tak jak Aso?

 

Pozdrawiam

 

Maciek

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Montaż polega na wciśnięciu i trwa kilka minut...

Więcej roboty zajmuje demontaż.

Jak masz zwinne ręce to wystarczy odchylić zderzak od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz instrukcję krok po kroku z bimmerpost: http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=701830

Można też to zrobić bez odkrecania zderzaka, trzeba mieć chyba jakiś wygiety drut do odczepienia tych zatrzaskow w nerkach, ale niech się wypowie ktoś kto to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę samemu. Nie mam zwinnych rąk, a wymieniłem od góry zderzaka. Niestety pierwsza nerka (demontaż) zajęła 30 min, druga już 3 minuty ;-) czarne nerki możesz kupić w ASO za 450-600 zł lub bardzo dobrej jakości zamienniki (nie widać kompletnie różnicy, a porównywałem) za ok 200 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj masz kolesia, który pokazuje jak się je ładnie wyjmuje. Ja przynajmniej na nim się wzorowałem. Radzę tylko robić to w garażu po nagrzaniu odginanej części zderzaka (tego kawałka tworzywa między nerkami) suszarką, aby była bardziej plastyczna i nie uszkodziła się. Mi się zeszło 20 minut tylko dlatego, że mam duże ręce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koledzy testowali gumę w sprayu z k2 która tworzy bardzo fajna matową powierzchnię bardzo trwałą i pózniej można ją zerwać bez uszkadzania powierzchni. Koszt koło 40 zł.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koledzy testowali gumę w sprayu z k2 która tworzy bardzo fajna matową powierzchnię bardzo trwałą i pózniej można ją zerwać bez uszkadzania powierzchni. Koszt koło 40 zł.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja mam gumę Dupli-Color na felgach i się ładnie trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koledzy testowali gumę w sprayu z k2 która tworzy bardzo fajna matową powierzchnię bardzo trwałą i pózniej można ją zerwać bez uszkadzania powierzchni. Koszt koło 40 zł.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja kilka dni temu psiknąłem w swojej nerki plasti-dipem.

 

Bez wyjmowania ich na zewnątrz. Dokładnie okleilem i ładnie wyszło. Wygląda bardzo estetycznie. A gdyby mi się znudziło to zrywam gumę w 5minut i mam znów chrom :)

 

Efekt można zobaczyć w linku w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie. Położyłem łącznie z 6-7 cieniutkich warstw.

Koszty śmieszne. Puszka plasti Dipa to ok 40zl. A pomalowalem już nią nerki w e60 x2 brat w swojej e90 no i teraz w f31. A jeszcze w puszcze sporo zostało.

 

Przy aplikacji na prawdę trzeba kłaść cienkie warstwy żeby nie zrobić zaciekow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich :D

Jestem tu nowa i od razu bardzo proszę o pomoc :oops:

Czy mógłby ktoś polecić sprawdzone i dobre czarne nerki do F30 - mam zamiar wymienić moje chromowane M sport na takowe. Zastanawiam się czy tylko oryginalne wchodzą w grę czy są polecane zamienniki dostępne np. na Alle...Może ktoś z Was ma doświadczenie i mógłby mi coś podpowiedzieć - interesuje mnie wersja 8-mio szprychowa w połysku.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej myślałem o tej gumie, ale ten mat jest bardzo słaby kasa poszła w błoto. Kupiłem na wiadomo gdzie od użytkownika za 239 zł wersje m Look w połysku. 15 minut roboty i gotowe. Efekt piorunujący.

Inne aukcje maja długi czas oczekiwania.

 

 

BMW F30 320d Sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam serdecznie wszystkich :D

Jestem tu nowa i od razu bardzo proszę o pomoc :oops:

Czy mógłby ktoś polecić sprawdzone i dobre czarne nerki do F30 - mam zamiar wymienić moje chromowane M sport na takowe. Zastanawiam się czy tylko oryginalne wchodzą w grę czy są polecane zamienniki dostępne np. na Alle...Może ktoś z Was ma doświadczenie i mógłby mi coś podpowiedzieć - interesuje mnie wersja 8-mio szprychowa w połysku.

Pozdrawiam :)

 

F30 520d??? Hmmm.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich :D

Jestem tu nowa i od razu bardzo proszę o pomoc :oops:

Czy mógłby ktoś polecić sprawdzone i dobre czarne nerki do F30 - mam zamiar wymienić moje chromowane M sport na takowe. Zastanawiam się czy tylko oryginalne wchodzą w grę czy są polecane zamienniki dostępne np. na Alle...Może ktoś z Was ma doświadczenie i mógłby mi coś podpowiedzieć - interesuje mnie wersja 8-mio szprychowa w połysku.

Pozdrawiam :)

 

F30 520d??? Hmmm.

Pozdrawiam

 

Poprawione:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda tak że zdecydowałem się na zakup czarnych nerek z M-ki, kupiłem na eBayu z Niemiec od sprzedawcy który widać specjalizuje się w tego typu elementach, do samej F30/31 sprzedał już ponad 100 sztuk grilli, poza tym mnóstwo do innych modeli i marek.

Jest to zamiennik ale ponoć robiony w tej samej fabryce co oem, jak zwał tak zwał paczka przyszła elementy zapakowane profesjonalnie jak ori, sam wygląd i jakość też na poziomie, rozebranie i montaż zajęło mi z ok 30 min, nowe weszły praktycznie bez żadnych oporów, no ale mam dylemat bo te "języczki" łączące nerki ze światłami wydają mi się o 1-2 mm za krótkie.

Generalnie jak patrze na nie od przodu to wszystko wydaje się ok ale gdy patrzę z boku pod kątem to widać minimalny biały pasek lakieru/przerwę pomiędzy światłem a tym elementem grilla, poniżej podsyłam kilka fotek żeby zapytać o poradę jak Wy to widzicie, czy Wasze leżą podobnie, a jeśli nie to co z tym robić trzymać czy oddać ?

Dodam jeszcze że starałem się spasować i wcisnąć wszystko ile się dało, więcej już chyba się nie da :? .

 

http://pics.tinypic.pl/i/00887/ijh41lfy71cz.jpg

http://pics.tinypic.pl/i/00887/nvzpokaa0hqy.jpg

http://pics.tinypic.pl/i/00887/oio3ooxlomo8.jpg

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje nakleić po pasku czarnej folii :)

 

:D niby tak ale cholerka nie lubię fuszery, że nie wspomnę o swoim pedantyzmie, w takim wypadku mogłem rozebrać te stare i ramki okleić folią :? , z drugiej strony nie chce mi się bujać ze zwrotami i wysyłkami, no i jak tuż żyć :mad2: :wink:

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinienes wyslac te foty sprzedawcy i zareklamowac. Zobaczysz jakie bedzie jego stanowisko.

Ja mam z alledrogo i leza dobrze. Moje sa made in Taiwan. I nie byly reklamowane ze ta sama fabryka co OEM

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.