Skocz do zawartości

BMW F30 330ix pierwszy 1000 km


Gregonio

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Być może kogoś zainteresują moje pierwsze doświadczenia z nową F30:

 

1. Silnik - jest moc... dużo mocy. Brzmi super (najpewniej to z głośników, bo brzmi jak V6). Odejście przy 140km/h zadziwiająco dobre, a jeździłem i RS6 i A45 AMG wiec mam porównanie.

2. Zawieszenie - przyjemnie twarde. Zadziwiająco dobrze wybiera nierówności (18 RF).

3. Nawigacja - całkiem dobrze działa RTTI - bardzo podobnie do Google Maps (na minus brak kilku odcinków dróg - mają być dodane w 2017-2, które lada dzień się pojawi)

4. Opony Continental - zdecydowanie do wymiany na jakieś cichsze (Goodyear RF lub Dunlop RF potrafią być o 3dB cichsze ,a to oznacza że są dwa razy cichsze).

5. Super rozwiązanie z możliwością przypisania do cyferek radia np. miejsc docelowy w nawigacji. Czyli wciskam 8 i w ciągu 2 sekund jest uruchomiona navi z cele trasy Dom :-). Szybciej niż Google Maps!

6. Możliwość uruchomienia głosu z Yanosika przez głośniki samochodu

7. Sportowy układ kierowniczy jest bardzo czuły - trzeba się przyzwyczaić.

8. System zmiany pasa ruchu - za czuły. Szczególnie w mieście :-(

9. Usługi connected drive - bajery. Niestety są w pakiecie. Warto kupić dużą navi + RTTI

10. Spalanie 8,5-9 140-160km/h, czasami więcej, dużo więcej ;-) (miasto 10-11)

11. Zgrywanie płyt CD i pobieranie automatyczne okładek i nazw utworów z Internetu - super sprawa

12. HK - gra całkiem dobrze pod warunkiem, że mamy dobre płyty CD. Radio gra słabo, ale to wina analogowego tunera, a nie głośników

13. Skrzynia biegów - nie ma chyba lepszej. Genialna! Dużo szybsze redukcje niż w A45 AMG

14. Światla LED (zwykle) - po mieście świecą bardzo blisko 20-30m przed samochodem, ale wyczytałem w instrukcji że on się same w mieście obniżają??? Nie wiem... mam wątpliwości - sprawdzę podczas nocnej trasu powrotnej

15. Rozpoznawanie znaków - czyta też znaki zjazdowe :-( więc bzdury wyświetla, ale zaraz się poprawia. Problemem jest to, że one są jako jedna z opcji więc jak chcę widzieć spalanie to znaków nie widać... bez sensu, bo jest w ogłóle nie wykorzystane miejsce pod prędkościomierzem, a wygląda, że jest tam LCD (w serii 1 jest tam info o ilości paliwa w zbiorniku)

16. Fotel sportowy alcantara 2-3 godziny ok, dłużej hmm nie wiem bo tankowałem ;-), ale może być średnio na wielogodzinne trasy

17, Nic nie stuka, nie puka nie skrzypi .... uff tego trochę się obawiałem ;-)

18. Bardzo mało schowków. Nawet małych... nie ma gdzie kluczy odłożyć... Jest tylko kieszeń boczna w drzwiach, dwa miejsca na napoje i płyciutki podłokietnik

19. Podłączenie telefonu po USB? Nie mogę odkryć co to daje :-(. Lepszy zasięg? Po bluetooth działa wszystko super. Dlatego nie będę chyba kupował Snap In... wiecie może jaka jest z tego korzyść?

20. Tryb EcoPro... nie wiem kto to wymyślił.... szczególnie na trasie jest bez sensu....

21. Przeszkadza mi, że jak wysiądę to radio dalej gra kilka minut.. po co takie coś? W garażu w domu nie zamykam samochodu.... W większości aut jak otwieram drzwi to gaśnie. Moglaby być taka opcja w iDrive zamiast kolorków ambientowych...

22. System iDrive mógłby mieć dużo więcej funkcji (np. zapamiętanie składani lusterek, aktywacja ogrzewania foteli poniżej jakiejś temp., itp)

23. Dość mocno słychać piasek uderzający w szybę... pewnie dlatego, że nisko i jest dość cienka. W innych autach tego nie zauważyłem.

24. Kieszenie boczne tylko w połowie (po długości) wyłożone miękkim materiałem, tylko dlaczego?

25. Kamera cofania - fajna rzecz. Przydaje się. Łatwo trafić w linie na parkingu. Słaba jasność w nocy, ale widać.

26. Dostęp komfortowy - fajne rozwiązanie, ale bagażnik zamyka się ręcznie!

 

Jeśli coś Was interesuje, to pytajcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
ad21 - ten problem rozwiązujemy w taki sposób, jak chcesz ; wyłącza się automatycznie od razu po otwarciu drzwi.

 

Dzieki. Rozumiem, że masz na myśli kodowanie? Wolalbym tego nie robić dopóki auto jest na gwarancji.

Kodowanie nie ma wpływu na gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 20 - W dieslu spisuje sie bardzo dobrze. W trasie przy zalaczonym tempomacie schodzi na niskie obroty i korzysta z duzego momentu. Mozna przejechac ponad 100 km wiecej na jednym baku.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powyżej 130 raczej ze stałą prędkością na autostradzie to chyba niema wpływu na spalanie czy jedziemy na EcoPro czy Comfort,obroty silnika takie same na 8 biegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna charakterystyka gazu, utrzymywanie niskich obrotow, szybsze przelaczanie na wyzsze biegi, spokojniejsze przyspieszanie, tryb zeglowania (chociaz mocno ograniczony korzystaniem z tempomatu)... Trudno powiedziec na ile te wskazania sa miarodajne, ale niebieski wskaznik informujacy o wydluzeniu dystansu szybko rosnie, a srednie zuzycie paliwa wyraznie spada

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
19. Podłączenie telefonu po USB? Nie mogę odkryć co to daje :-(. Lepszy zasięg? Po bluetooth działa wszystko super. Dlatego nie będę chyba kupował Snap In... wiecie może jaka jest z tego korzyść?

 

Lepsza jakość dźwięku z telefonu niż przez BT, pobieranie okładek albumów z telefonu na wyświetlacz, playlisty, itp. No i ładowanie telefonu :lol: Sporo słucham muzyki z iPhone'a i jeśli nie jeżdżę krótkich odcinków to zawsze wolę podłączyć go do USB niż słuchać przez BT.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na usb zdecydowanie lepsza jakość dzwięku szczególnie na HK. Na bt. nie da się słuchać
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

4. Opony Continental - zdecydowanie do wymiany na jakieś cichsze (Goodyear RF lub Dunlop RF potrafią być o 3dB cichsze ,a to oznacza że są dwa razy cichsze).

8. System zmiany pasa ruchu - za czuły. Szczególnie w mieście :-(

12. HK - gra całkiem dobrze pod warunkiem, że mamy dobre płyty CD. Radio gra słabo, ale to wina analogowego tunera, a nie głośników

 

ad 4 Jakie konkretne opony masz i jakie felgi?

 

Czy ktoś wie jakie BMW daje standardowo opony do felg Star Spoke 403M 19"?

 

ad 8 Możesz rozwinąć, jak się sprawuje ten układ? Jaki masz tempomat w samochodzie?

 

ad 12 Radio zawsze będzie grało gorzej niż płyta, częstotliwość próbkowania sporo gorsza nie mówiąc o bitrate. Radio cyfrowe niekoniecznie zawsze będzie lepiej grało od analogowego. Poza tym liczba stacji DAB+ w Polsce nie powala. Zasięg jest ok ale w otoczeniu dużych aglomeracji.

Więcej na stronie: http://dab.mvno-gsm.pl/zasieg-dab-w-polsce/

 

Czy ktoś z forum ma radio cyfrowe (DAB+) w swoim samochodzie? Według cennika BMW taki "gadżet" kosztuje 1400 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad21 - ten problem rozwiązujemy w taki sposób, jak chcesz ; wyłącza się automatycznie od razu po otwarciu drzwi.

 

Dzieki. Rozumiem, że masz na myśli kodowanie? Wolalbym tego nie robić dopóki auto jest na gwarancji.

Kodowanie nie ma wpływu na gwarancję

 

 

Pewny jesteś? Tutaj ktoś pisze zupełnie co innego: viewtopic.php?p=2178425#p2178425

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewny jesteś? Tutaj ktoś pisze zupełnie co innego: viewtopic.php?p=2178425#p2178425

:cool2: Artur to świetny gość, ma ogromną wiedzę, ale czasami może się pomylić :cool2:

Oczywiście, wierzę sobie i swoim sytuacjam z klientami , a nie temu kto coś gdzieś napisał na forum. Na płocie ludzie też piszą ))))

Życiowy przykład - zupełnie nowy na gwarancji F25 , usunął opcję 8TL z wyposażenia !!!!!!!! i wszystko jest OK, samochód jest dalej na gwarancji .

Wyłączanie Start-stop - i nic. I tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie obrażaj się ale twój post jest tak samo wartościowy jak ten, który wspomniałem. Nie mam powodu żeby wierzyć ani tobie anie jemu. Ostatecznie to ja jako właściciel podejmuje ryzyko i ponoszę ewentualne konsekwencje. Zgadzam się, że ryzyko jest znikome jednak nie ruszanie stanu fabrycznego zawsze jest bezpieczniejszą opcją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego, nie obrażaj się ale twój post jest tak samo wartościowy jak ten, który wspomniałem. Nie mam powodu żeby wierzyć ani tobie anie jemu. Ostatecznie to ja jako właściciel podejmuje ryzyko i ponoszę ewentualne konsekwencje. Zgadzam się, że ryzyko jest znikome jednak nie ruszanie stanu fabrycznego zawsze jest bezpieczniejszą opcją.

Zadzwon do ASO i zapytaj. Nie będziemy tu dyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 20 - W dieslu spisuje sie bardzo dobrze. W trasie przy zalaczonym tempomacie schodzi na niskie obroty i korzysta z duzego momentu. Mozna przejechac ponad 100 km wiecej na jednym baku.

 

sorry za offtop - ja jeżdze ciągle na comfort (w sumie ecopro może z 20 minut od roku kiedy mam auto) i generalnie comfort też zrzuca na 1200-1300 rpm tyle, że ciut później jak ecopro, ale w trasie nie ma to większego znaczenia.

przy 77-80 km/h mam już zapięty 8 bieg niezależnie od trybu ecopro czy comfort.

 

Druga rzecz zauważyłem, że jak się na tempomacie ustawi prędkość to też potrafi zrzucić szybciej nawet na comfort, niż trzyma się tą prędkość nogą - ale to może moje osobiste odczucie ;-)

 

ja z tras najczęściej zjeżdżam z 6 z hakiem na 100, rzadko kiedy sięgnę 7, gdzie na autostradach/skach 150-160 zawsze na tempo więc nie narzekam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.