Skocz do zawartości

BMW F30 320i Finansowanie


ColdFear

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

 

Mam krótkie pytanie dotyczące finansowania nowego auta. Jestem zorientowany na bmw F30, jednak mam problem z ich produktami finansowymi. Chodzi o to że wychodzą nieporównywalnie drożej od konkurencji. Co robię nie tak ?

 

Mam F30 320i skonfigurowaną na 188 000 i przy wyborze opcji 10% wpłaty plus okres 36 miesięcy rata leasingowa jest 3200 brutto. Jak to możliwe że nowe audi A5 2.0 TDI quattro (190KM), S tronic którego cena to 220 000 proponuje mi konkurent za 2700 brutto przy tych samych parametrach leasingowych ? Dodatkowo audi jest zrobione na bogato ma B&O i większość gadżetów już o quattro nie mówiąc.

 

Czy ta cała różnica w ratach polega na gwarantowanej wartości końcowej ? Pytanie pewnie banalne ale wole się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A jaka jest kwota wykupu?

BMW 188Tys WPLATA 18800+ 36rat po 3200zl = 134tys zostaje 54tys plus koszty leasingu

Audi 220Tys Wpłata 22000+36rat po 2700zl= 119200zl zostaje ponad 100tys plus koszty leasingu.

Chyba że nie interesuje Cie wykup ale pozostawienie auta nie jest opłacalne lepiej wykupić i sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

W BMW mam gwarantowaną wartość końcową na poziomie 43% jest to koło 82 tysięcy. W audi ta wartość jest oczywiście wyższa teraz nie mam przy sobie dokumentu.

 

W sumie jeżeli wiemy że wykupimy BMW + negocjacje cenowe to leasing BMW może jeszcze jakoś wyglądać. Co nie zmienia faktu że BMW które skonfigurowałem jest o wiele biedniej wyposażone i droższe :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc ColdFear!

W przyszłym tygodniu odbieram 320i GT, które zamówiłem do produkcji w ramach fleet edition. Oferta skierowana dla osób prowadzących działalność gosp. Ma to swoje plusy i minusy. Zacznijmy od minusów - dostępne tylko najsłabsze wersje silnikowe w benzynie i dieslu. Stąd, najmocniejszą dostępną trójką jest 320i GT. No i wiadomo już, dlaczego wybrałem ten model. Z zestawu obowiązkowego jest jeszcze steptronic, ale to chyba nie minus i business navi, a nie "profi". Poza tym konfigurować auto możesz dowolnie. Ja nie szalałem, bo głównym czynnikiem, który zadecydował, że wybrałem to auto była właśnie cena. A dokładnie, sposób finansowania. Auto skonfigurowane przeze mnie jest wycenione na 185 303 zł brutto (wszystkie dalsze kwoty będę podawał brutto, mimo że jestem "vatowcem"). Opłata wstępna wynosi 13 870 zł (to nie jest pomyłka). 36 rat po 1615 zł. Wartość rezydualna 88 644 zł. Opcja, nie przymus wykupu. Całkowity koszt leasingu, jeśli zdecyduję się na wykup to 160 671 zł. Aha, tu nie ma miejsca na żadne rabaty dealera, oficjalny upust przy tym finansowaniu wynosi niby 46 603 zł. Mimo, że jest on w istocie tylko teoretyczny, to i tak dla mnie to oferta nr 1. Pod warunkiem, że komuś wystarcza 184 km. W przypadku najsłabszych F30 i F31 rata miesięczna może wynieść nawet ok. 1100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wynajem w VWL trzeba uważać - samochód do leasingu jest liczony bez rabatu a wartość rezydualna jest pompowana ponad normę.

Celem tych zabiegów jest minimalizacja raty miesięcznej - na to potencjalni kliencie najbardziej zwracają uwagę - i jak widać VWL na tym zyskuje.

 

Jeżeli chcesz wybrać taką formę finansowania to zakładam, że po okresie wynajmu nie chcesz skorzystać z zakupu - jeżeli tak warto sprawdzić oferty innych CFM - one na pewno dadzą większy rezydual niż BMWFS.

Jeżeli natomiast chcesz go kupić i planujesz jeździć dłużej niż 3 lata warto wybrać inną strukturę -= np. 10/59/20 - generalnie pytanie jest proste: ile chcesz użytkować samochód i czy chcesz, zeby był twój czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już wartości rezydualne w BMW warunki są zauważalnie gorsze. Nawet klienci korporacyjnie nie mają co liczyć na lepsze i normą przy Comfort Lease jest leasing 114-118%, gdzie grupa VAG przy podobnych założeniach daje na swoje modele ok 107-109%. Zatem nawet przy identycznych wartościach rezydualnych rata w BMW byłaby wyższa.

 

Jeżeli planujesz jeździć autem dłużej to negocjuj cenę w BMW i pytaj o oferty leasingowe więcej firm, takich jak BZ WBK, mLeasing itd. Nie mają w swojej ofercie leasingu podobnego do Comfort Lease, ale zawsze możesz wziąć klasyczny leasing np na 5 lat (aby uzyskać niższą ratę) i po 3 latach wykupić i sprzedać, jeżeli masz gotówkę lub znaleźć kupca na Twoje auto, który w bardzo dużym uproszeniu "wykupi" auto z leasingu, a reszta będzie dla Ciebie.

 

Mimo, że leasingi z wysokim wykupem kuszą niską ratą, to najcześciej najbardziej opłaca się i tak wykupić auto lub znaleźć kupca przed końcem leasingu i podpisać tzw trójstronne porozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

 

Pojeździłem po salonach. Różnica polega na tym ze w audi spłacamy 52% auta a w BMW 58%. Różnica jest również niestety w oprocentowaniu sumarycznym leasingu. W audi schodzą do jakiegoś śmiesznego oprocentowania a w BMW np. 114%, ale za to w BMW mozna negocjować rabat od ceny katalogowej. W obu przypadkach proponują pierwszy rok full ubezpieczenie za darmo.

 

Wydaje mi się ze warto wymienić auto na nowe :D czytam niektórych posty np. o naprawach gwarancyjnych zwiazanych z xdrive za kilkanaście tysięcy. Co by było jak by taka usterka trafiła się po gwarancji ? To już lepiej chyba pół roku wynajmować nowe auto w tej cenie.

 

Jak zdecyduje co kupiłem to dam znać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - kurde - koszt leasingu to nie kurde oprocentowanie

Policzcie rzeczywiste oprocentowanie a nie koszt leasingu - idąc tym tropem proponuje wam najniższy koszt leasingu - wystarczy 45%/24/16% i mam mega tani koszt leasingu albo 5%/59/30% i kurde mam mega drogi koszt leasingu

 

Moja córka ma problemy z matmą w gimnazjum - pokaże jej to forum to ją pocieszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2016r wziąłem w leasing dwa Audi,ponieważ nie było lepszej oferty finansowej (brałem pod uwagę tylko BMW i Audi),mam A1 za które płacę 690zł przy wpłacie 20 tys (wartość auta nowego 105tys i A5 za które płacę 2050zł,przy takiej samej wpłacie (wartość auta 248 tys),oba leasingi na 3 lata i przebieg 15 tys km rocznie,ubezpieczenie na pierwszy rok i podstawowy pakiet serwisowy w cenie,nie mam zamiaru po tych trzech latach wykupywać tych samochodów,ponieważ wzięcie nowych będzie tańsze,zresztą skończy się gwarancja,a z racji mojego zawodu widzę co się dzieje z jakością nowych samochodów :(

teraz przymierzam się jeszcze do VW UP!,wychodzi mi że za autko wartości 41 tys trzeba zapłacić 8 tys wpłaty plus 350zł brutto miesięcznie przez cztery lata :)

BMW miało niestety gorszą ofertę finansową.

nie widzę sensu wykupu,chociażby dlatego że trzeba zapłacić podatek od fv przy sprzedaży,wolę użytkować niż posiadać.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - kurde - koszt leasingu to nie kurde oprocentowanie

Policzcie rzeczywiste oprocentowanie a nie koszt leasingu - idąc tym tropem proponuje wam najniższy koszt leasingu - wystarczy 45%/24/16% i mam mega tani koszt leasingu albo 5%/59/30% i kurde mam mega drogi koszt leasingu

 

Moja córka ma problemy z matmą w gimnazjum - pokaże jej to forum to ją pocieszę :)

 

Chyba logicznym jest ze porównujemy leasing o tych samych parametrach typu okres leasingowania + wkład własny ? Oczywistym jest ze najtaniej kupić auto za gotówkę. Jeżeli nie bierzemy pod uwagę wykupu auta to w audi w przeciągu 3 lat spłacimy go najmniej bo około 52% w BMW mi zaproponowano spłatę około 57% auta. 5% różnicy daje nam w autach za około 200 tys sumę około 10,000.

 

Ten leasing audi traci na atrakcyjności w momencie gdy niekoniecznie chcemy oddawać auto. Na tą chwile staram się przewidzieć czy bym wykupował takie auto. Z drugiej strony przedstawiciel audi powiedział mi wprost ze dążą do tego aby ludzie kupowali te auta na 3 lata i im oddawali. I ze z pewnością nikt nie będzie robił problemów z autem przy oddawaniu mając na uwadze ze zirytowany klient może sobie pójść gdzie indziej. A to jest ich wewnętrzny bank i ich interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem ,że BMW ma słaby leasing.Większość moich klientów wybiera Mleasing lub Idealeasing.Tutaj opcja negocjacji warunków jest bardzo indywidualna i firmy naprawdę biją się o to mocno .Gdyby ktoś coś potrzebował z info piszcie na PW.Trochę osób z forum już korzystało z mojej pomocy i nadal korzysta
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co to wykupywać?nie ma już gwarancji,serwisu za darmo,wzięcie następnego nowego jest tańsze ;)

jak brałem starą A5 (w październiku ubiegłego roku) to ze względu na to że to był wtedy model wychodzący ze sprzedaży trafiłem na taką ofertę że przez 3 lata muszę spłacić 42% wartości początkowej,więc płacę właściwie za utratę wartości.

nie jestem pracownikiem Audi i nie mam żadnego interesu w tym żeby ich reklamować,ich oferta wydawała mi się najlepsza,skorzystałem i jestem zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w BMW coś się zmieniło na gorsze, ale kilka miesięcy temu proponowano mi leasing 109% przy 5 latach, a przy 3 latach 105% (w innej konfiguracji było nawet 103% w promocji).

Obecnie 114-119% o których pisze kolega wyżej, to chyba jakiś żart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam 5 lat mniej niż 109.... 115 i więcej to comfortlease czyli wypożyczenie a nie standardowy leasing z wykupem 1%....

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z doświadczenia powiem ,że BMW ma słaby leasing.Większość moich klientów wybiera Mleasing lub Idealeasing.Tutaj opcja negocjacji warunków jest bardzo indywidualna i firmy naprawdę biją się o to mocno .Gdyby ktoś coś potrzebował z info piszcie na PW.Trochę osób z forum już korzystało z mojej pomocy i nadal korzysta"

 

Kolego ile ci płaci Idea Bank żeby pisać takie bzdury? Mam doświadczenie z idea bankiem i uważam że jest to najgorszy bank w Polsce (ma masę ukrytych kosztów)

Przestrzegam i odradzam wszystkim produkty tego banku (leasing i kredyt dostaniesz w minute ale spłacisz dużo więcej niż myślisz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z doświadczenia powiem ,że BMW ma słaby leasing.Większość moich klientów wybiera Mleasing lub Idealeasing.Tutaj opcja negocjacji warunków jest bardzo indywidualna i firmy naprawdę biją się o to mocno .Gdyby ktoś coś potrzebował z info piszcie na PW.Trochę osób z forum już korzystało z mojej pomocy i nadal korzysta"

 

Kolego ile ci płaci Idea Bank żeby pisać takie bzdury? Mam doświadczenie z idea bankiem i uważam że jest to najgorszy bank w Polsce (ma masę ukrytych kosztów)

Przestrzegam i odradzam wszystkim produkty tego banku (leasing i kredyt dostaniesz w minute ale spłacisz dużo więcej niż myślisz)

 

Kolego....nie obrażaj mnie ok?

To że zajmuje się tym zawodowo uprawnia mnie do pisania swoich opinii.Widzę ,że nie odrozniasz produktów więc i dyskusja zbędna .

Zasada jest jedna w każdym leasingu:dopóki płacisz terminowo problemów nigdy nie ma .Wiele osób min z tego forum korzysta z mojej pomocy od wielu lat i nie mają żadnych problemów.Zresztą to dyskusja o leasingu a nie Ideabanku.który jest strasznym wynalazkiem na rynku finansowym

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.