Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
A proszę o info czy ja mam akcje serwisową na EGR, bo strona BMW nic nie podaje.

Nigdy też nie był wymieniana chłodnica, tzn nie mam takich danych :(


VIN - WBAMX51060C943868

 

Akcji brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam czy można sprawdzić mój vin WBAUY31010F253106 pod kątek akcji serwisowej EGR, bo jak wpisałem na stronie to wyskoczyło że jest akcja techniczna i tyle.

pozdrawiam

Akcje techniczne

Status Nr czynności Opis Szczegóły Rezerwacja

Otwarty 10013800200

Przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania Euro 5 (grupa A1)

Lokalny nr kampanii:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co cóż. Z tego co wiem jak śledziłem ten temat to na początku akcji z chłodniczkami też były jaja z dostępnością.

Mnie ten problem ominął bo w dotknęło mnie to dopiero rok temu.

Mam nadzieję, że te kilka miesięcy jeszcze przezyje ta moja roczna chłodniczka.

Muszę sprawdzać poziom bo ostatnio dolałem trochę płynu i teraz nie wiadomo czy to zbieg okoliczności czy znowu się zaczęło.

Edytowane przez Kuj0n

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Znajomy został umówiony z dnia na dzień.

Ja za dwa tygodnie mam dostać informacje czy chłodniczka spalin doszła już do ASO, następnie ustalenie dokładnego terminu wymiany.


W innym ASO również kazali mi czekać kilka miesięcy jak koledze powyżej.




Ps. Dostałem telefon,że wymiana za tydzień.

Edytowane przez Burza1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie umowilem na sprawdzenie bo lekko mi ubywa a zmieniana byla 40tys temu. Aso twierdzi ze musi sie swiecic kontrolka o niskim stanie plynku. Problem w tym ze mam do Aso 70km i mam obawy co do jazdy na tak niskim stanie plynu ( zbiorniczek musi byc prawie pusty, zeby sie komunikat zaswiecil ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W innym ASO również kazali mi czekać kilka miesięcy jak koledze powyżej.

To nie tak, że kazali mi czekać. Taki komunikat wyskoczył mi w aplikacji myBMW. Do ASO jeszcze nie dzwoniłem bo i tak nie mam czasu na razie. Będę monitorować poziom. Poczekam aż temat się rozwinie żeby się nie okazało że zaczną robić jakieś aktualizacje oprócz wymiany.

 

Aso twierdzi ze musi sie swiecic kontrolka o niskim stanie plynku.

Zmień ASO :D co to za głupi warunek. Jak wiesz, że Ci ubywa płynu to równie dobrze możesz pod drzwiami serwisu wyciągnąć płyn strzykawką :D

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę o info czy ja mam akcje serwisową na EGR, bo strona BMW nic nie podaje.

Nigdy też nie był wymieniana chłodnica, tzn nie mam takich danych :(


VIN - WBAMX51060C943868

 

Akcji brak.

 

- może głupie pytanie, ale - tylko ASO mi powie czy została wymieniona chłodniczka, czy w samochodach przed 09.2011 nie występuje usterka z EGR (moja z 04.2011)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę to w zależności od silnika nxx/bxx jest kod akcji i może być tak, że dla Nxx już chłodniczki są- po telefonie do serwisu została zamówiona chłodniczka pod VIN, dostałem informacje, że akcja techniczna u mnie dotyczy wymiany, a nie sprawdzenia i ewentualnej wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aso twierdzi ze musi sie swiecic kontrolka o niskim stanie plynku.

Zmień ASO :D co to za głupi warunek. Jak wiesz, że Ci ubywa płynu to równie dobrze możesz pod drzwiami serwisu wyciągnąć płyn strzykawką :D

Wlasnie nie usmiecha mi sie jechac na tak niskim stanie.


Pytanie, czy jesli teraz pojade na sprawdzenie i wymienia a potem beda poprawione juz nowsze chlodniczki to czy bede mial wezwanie na kolejna wymiane ? Czy juz zostawia mnie z ta "felerna" - nowa chlodniczka ? Bo moze warto czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzwoniłem do Smorawińskiego.

Akcja 0011600600

Pomimo, że w aplikacji była mowa o kilku miesiącach to umówiłem się na 19 grudnia. Wymieniają kompletną chłodniczkę z EGRem od ręki bez sprawdzania, czas około 4h. Nie mają na stanie chłodniczek więc jakby się nie udało to będą dzwonić.

Pan z serwisu nie wie czy zmienił się producent chłodniczki ale powiedział mi że jest tam jakaś "grubsza" zmiana.

Oprócz chłodniczki wymieniają jakąś osłonę i mówił, że z tym może być problem z dostępnością. Chyba chodzi o tą przednią akustyczną bo zapytałem czy chodzi o otulinę silnika i odpowiedział, że "tak".

Nie ma żadnej aktualizacji więc nie powinno być problemów.

W każdym bądź razie wszystko zamówili.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Zmusiłem się :mrgreen: i zadzwoniłem do Bawarii w Jankach.

Mi powiedzieli, że wymiana chłodnicy, zmiana producenta, zamawiają pod VIN, więc blokują akcję na siebie, zamawiają chłodniczkę i jak będą mieli to dzwonią umówić na wizytę.

Nie pytałem czy wcześniej nie spłonę, bo jakoś nie chciało mi się za specjalnie gadać...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Tu też bez sprawdzania\weryfikacji - wymiana w ciemno. Ale trzeba poczekać aż zamówią, bo nie maja na półce i wtedy umawiają datę.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.