Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Tez to mam widze i to nie tylko w mojej F11, ale tez w F25 zony. Gruba sprawa. W samych Stanach Zjednoczonych wzywaja ponad 390 tys samochodow do serwisu. Nie oznacza to, ze w kazdym musza wymienic poduszke, ale musza sprawdzic czy nie jest zamontowany ten wadliwy typ produkowany przez japonska firme Takata. Na calym swiecie to bedzie pewnie ponad pol miliona aut do sprawdzenia.

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

ja na tą poduszkę mam akcję już, strzelam, z rok... w E46 obie poduszki to już "od lat" na nie jest akcja, ale jakoś nie pamiętam, nie ma okazji tego załatwić... dobrze, że znów przypomnieliście 😉

ciekawe, do której serii po kolei będą wszystkie wymieniać 😉 

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to stara akcja ale jakoś nigdy nie za bardzo zastanawiałem się nad nią nie byłem bardzo samochodowy, ale jakoś w 2020 roku może? Miałem chyba wymieniany na akcji serwisowej ten zawór EGR bo się auta paliły czy coś takiego. Dobrze rozumiem że to taka część w której z czasem zbiera się nagar itp? Czyli po jej wymianie mogę sobie liczyć przebieg jakbym miał nowy zawór EGR nie zapchany itp? Czy to oni jakąś inną część wymieniali. Wiecie chodzi mi o to że tam z czasem jak się mało jeździ na trasach to się zapycha ten EGR czy coś takiego. To po tej wymianie tak jakbym miał nowe auto jeśli chodzi o ten EGR?

Sorki że tak łopatologicznie ale nie wiem jak to określić mam nadzieje że rozumiecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W Anglii jeszcze nie wiedza, ze jest ta akcja na poduszke kierowcy w F10 i F25. Chcialem sie zapisac, ale babka z infolinii nie miala zadnej informacji zwiazanej z moim VINem. Wg bazy BMW UK, nie ma zadnej akcji. 🙂 Ja jej mowie, ze widze akcje w AOS, a ona, ze ona nie widzi. :)) Musze poczekac az to dotrze tu. Slyszalem, ze w niektorych autach w USA wymieniali poduszke razem z kierownica, wiec czemu mam nie sprawdzic. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikując nr VIN mojego auta okazało się, że także mam akcję serwisową na w/w poduszkę powietrzną, ale po rozmowie z serwisem okazało się, że dotyczy to tylko poduszek "okrągłych" z kierownica M Pakiet. 

Ja takiej kierownicy nie mam (także wg VIN) więc dostałem informację, że jednak mnie ta akcja nie dotyczy.

 

"Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

A to jest bardzo ciekawe, bo BMW doskonale wie jaka masz poduszke i kierownice w swoim aucie. Po co wiec mieli by na sile z liczby np. 50 tys samochodow, wyposazonych w sportowe poduszki, robic akcje na ponad 500 tys samochodow? Po drugie, F10 przedliftowe nie mialo chyba w ogole okraglej poduszki (podobnie jak F25, E90 itd), nawet w M kierownicy, wiec jakim cudem ich ta akcja dotyczy?

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech wypowie się tutaj ktoś kto miał wymienianą zwykłą poduszkę (nie m pakiet) w ramach tej akcji aby zweryfikować rzetelność serwisu Sikora Zielona Góra.

"Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie mi, czy jak w serwisie powiedziano mi że moje auto nie podlega akcji na wymianę chłodniczki to mogę spać spokojnie ? Czy musze to jakoś kontrolować. Ostatnio dolałem płynu chłodniczego bo zawołało ale wydaje mi się że to przez wymianę chłodnicy klimatyzacji mogło trochę uciec ze zbiorniczka. Nie mniej trochę mnie to zmartwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie podlega zwykłej akcji gdzie będą się do Ciebie zgłaszać ale jest takie coś jak wymiana w przypadku stwierdzenia uszkodzenia.

Jeśli nie masz zamontowanej poprawionej wersji nowego producenta (Borg warner) to niestety trzeba temat monitorować.

  • Lubię to 1

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do wymiany też poduszka, ale nie mam Mkowej zwykła kierownica, standard line po FL.

Z ciekawości wymieniał ktoś już może? Wymieniają tylko poduszkę cały ten okrągły element z logiem bmw? Czy może jak ktoś tu wyżej pisał całą kierownicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapewne zalezy to od stanu zaworu. Tak samo jak bylo z akcja na rozrzad w N47. Moj EGR juz sie zawieszal, wiec wymienili z chlodnica.

Musza miec info czy wymienili czy nie, bo przeciez musieli zamontowac czesc i zrobic raport do BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby wstawić zdjęcia zaworu egr po wymianie w ramach akcji serwisowej? Nie wiem czy w ASO będą mieli informacje z wyszczególnionym EGR, a żeby dobrać się do osłony zaworu i zobaczyć czy się nie zacina, to sporo zdejmowania jest- wiązki, obudowa filtra powietrza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

@Kruk zerknąłbyś czy przypadkiem nie ma kolejnej, nowej akcji na mojego diesla? VIN D367114
Sam sprawdzałem, to widzę tylko 0032390300, to chyba na poduszkę jest. Ale może Ty będziesz widział więcej, oby 😉 

Zdechł mi właśnie kolektor (błąd 2C3200) i się trochę załamałem. Warsztat regenerujący kolektory - aktualnie miesiąc oczekiwania, nowy kolektor prawie 6000pln.
Po rozmowie z tym warsztatem - gdyby była akurat akcja i jest padnięty kolektor, to jest szansa na uznanie go do wymiany w ramach akcji, a podobno znów od maja zaczęła się jakaś, nawet dla tych co mieli wymieniany komplet (ile w tym prawdy nie wiem).
ASO powiedziało, że zbyt dużo kilometrów i czasu upłynęło od poprzedniej akcji u mnie, żeby uznać, że miało wpływ na kolektor 😉 

Może muszę iść i zobaczyć i stwierdzić, że ubywa płynu chłodzącego? 😄😉 

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dzięki - zadzwonię dziś do nich, bo reiselcar trochę mnie załamał czasem oczekiwania... Źle by wpłynęło na roczną statystykę kilometrów w E46 😄 

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy
14 godzin temu, Stannn77777 napisał(a):

Witam

Czy mógłby mi ktoś rozszyfrować kody do akcji serwisowych? Z tego co jest powyżej wnioskuje , że pierwasza z nich to poduszka... drugiej nie moge znalezc

1. 0032550300

2. 0011600700

 

Drugi numer dobrze wpisałeś? Daj vin to sprawdzę co to jest. Myślę, że prawidłowy numer to 10011600700 czyli Działanie adaptacyjne dla układu oczyszczania spalin.

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.