Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

No to pięknie... :(

Im bliżej wyjazdu na wakacje tym bardziej się martwię czy bezpiecznie dojadę i wrócę????

Dystans 4 000 km.

Szkoda ,że nie ma informacji czy auto miało akcję serwisową?

Edytowane przez Burza1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli chodzi o powierdzenie. Serwis powiedział mi w dniu sprawdzania auta ,że oni wysyłają do Centrali BMW potwierdzenie przeprowadzonej akcji serwisowej. Po jakimś czasie ,ale nie w tym samym dniu , serwis otrzymuje informację zwrotną . Dopiero wtedy mogą wydrukować Ci potwierdzenie o przeprowadzonej akcji serwisowej. U mnie nic nie wykryto, wpis miałem w języku angielskim........21 wiek...... :lol:

Oczywiście najwygodniej jest przedzwonić do serwisu i zapytać czy jest już możliwość otrzymania potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mój przypadek może pomóc tym - którzy myślą, że szarpie im skrzynia aut.


B47 (akurat w X1 F48) przy ok 80tys km zaczął szarpać. Szarpanie wyglądało tak, jakby skrzynia gubiła się (długo myślała) przy zmianie/dopasowaniu wysokich biegów 6-7-8 w przedziale obrotów ok 1300-1500rpm (w przypadku np. jazdy bezwładnej - bez nogi na gazie).

Auto było jeszcze na gwarancji - więc zgłoszone do ASO przy najblizszej okazji

Doradca serwisowy od razu stwierdził, że to sprawa EGR - natychmiast wymieniony.

Jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem to w dziale F30 ale widze ze w F10 temat jest duzo bardziej rozbudowany.


Panowie tak sie zastanawiam, bo z tego co czytam nawet po akcji serwisowej zdarzaja sie przypadki ze auto sie zapali. Myslal ktos nad innym rozwiazaniem ?? czy np zaslepienie EGR'a (koszt ok 300zl z kodowaniem) nie zalatwi problemu ??

wiem ze ktos napisze ze ekologia, ingerencja w auto itp ale jak mam wybierac pomiedzy bezpieczenstwem i reszta to wybieram to pierwsze.

Mojego auta wg producenta nie dotyczy ten problem, mam juz 150tys nalatane i poki co bez problemow ale nie wyobrazam sobie sytuacji kiedy np jedzie moja zona sama z dzieckiem i nagle auto staje w plomieniach :shock:


Jakies przemyslenia ? pomysly ?


zaplon po akcji serwisowej np opisany tutaj:

https://wrc.net.pl/dlaczego-diesle-bmw-plona-po-awarii-w-ukladzie-egr-akcja-serwisowa-moze-nie-pomoc

 

jak zrobisz egr off to zabijesz dpf, więc jego tez musisz zrobić off plus nowe kodowanie ;) ale są juz i tacy ci kombinują by zamiast płynu wode zalać haahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
A po wymianie otrzymaliscie jakies potwierdzenie wykonania?

 

Tylko kluczyk, zapewnienie o wymianie i uścisk dłoni... pisemnie nic

 

Przy oddawaniu auta dostajesz kopię zlecenia i to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta z silnikami B47 mają wznowioną akcję wymiany chłodnic już wymienionych oczywiście nie wszystkich.

 

To ciekawa informacja. Mógłbyś sprawdzić GZ94101? Miałem zmianę chłodnicy jakoś w październiku czy listopadzie 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jak czytam sytuacja jest mocno dynamiczna i niepokojąca to mam prośbę o sprawdzenie czy któreś z moich nie aut załapało się na akcję serwisową

L623699

WJ69051

A467067

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.