Skocz do zawartości

rozładowujący sie aku-opis bezbiecznika nr 37


jarekggilotyna

Rekomendowane odpowiedzi

witam od jakiegoś czasu w aucie coś pobierało prąd,w ruch miernik elektr samochodowy,powodem lewego poboru bezpiecznik 60 pod nr 37 w schowku, duży niebieski bezpiecznik,po jego wyjęciu miernik wskazywał pobór rzedu 0.01, po włożeniu z powrotem natężenie skakało od 0.02 do 0.04. Pytanie od czego jest ten bezpiecznik,bo ze schematu nie bardzo wiem czego szukać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za info,ale troche namieszałem możliwe ze znalazłem inną przyczynę, w skrócie nad podgrzewaczem cieczy chłodzącej znajdują sie dwa elektrozawory przez które przepływa płyn chłodniczy, jeden wysoki drugi niski i ten niski po zgaszeniu silnika strasznie sie nagrzewa,wyższy po czasie stygnie,niski jak odłącze wtyczke po jakimś czasie stygnie,zauważyłem też że gdy go odłącze z nawiewów leci gorące powietrze,jak podłacze z powrotem wszyskie nawiewy działają prawidłowo. Rozebrałem ten niski elektrozawór i podłączyłem na krótko-działa,wiec zamontowałem z powrotem i to samo dalej sie bardzo nagrzewa,może jest przekażnik który steruje jego pracą,przeryłem całe auto i znalazłem może trzy przekażniki,proszę o podpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz, to jest:

- niski - elektrozawor który ma puszczać ciepłą wodę na nagrzewnice dopiero po osiągnięciu przez płyn odpowiedniej temperatury. Chodzi o to, żeby skrócić obieg płynu i żeby silnik sie szybciej nagrzał. Dopiero wtedy podaje na kabinę.

- wysoki to zwykła pompka która wymusza obieg płynu.

 

U mnie te dwa elementy sa zawsze gorące po rozgrzaniu samochodu i to jest normalna sprawa. Jak samochód stoi to elektrozawor i pompka chłodnieje.

Bardzo często za lewy pobór prądu podpowiada grzałka- a wiec to co poniżej powyższych elementów. Jeżeli miernikiem nic nie wskórałes to albo odłączaj po koleji elementy grzałka/wiatrak itp i patrz czy ci dalej aku pada czy jest lepiej. Albo wyciągaj bezpieczniki:) ale raczej miernikiem powinieneś byc w stanie to zmierzyć.

Edytowane przez Lustek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od jakiegoś czasu w aucie coś pobierało prąd,w ruch miernik elektr samochodowy,powodem lewego poboru bezpiecznik 60 pod nr 37 w schowku, duży niebieski bezpiecznik,po jego wyjęciu miernik wskazywał pobór rzedu 0.01, po włożeniu z powrotem natężenie skakało od 0.02 do 0.04. Pytanie od czego jest ten bezpiecznik,bo ze schematu nie bardzo wiem czego szukać?

Pobór prądu rzędu od 10 mA do 40 mA jest do przyjęcia, dlatego ja bym szukał przyczyny gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie sprawdzałeś ten pobór prądu?wiesz ze trzeba odczekać trochę czasu (z podłączonym miernikiem) żeby się moduły wyłączyły?po ok 15 min już powinny być uśpione ale lepiej odczekać jeszcze trochę.Swoją drogą zakłada się ze do 50mA jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mam,po wyjeciu bezpiecznika od radia na amperomierzu 0.01A, po włozeniu skacze na ok 0.85A i po chwili wraca na ok 0.04 i tak szkacze raz po raz. Wyłączony zapłon a i tak jak sie włoży bezpiecznik iskrzy,wiec najprawdopodobiej radio,zawiozłem do magika ,ale dopiero na czwartek coś mi powie,wstępnie mówił że kiedyś robił cos podobnego w 5-ce i nie dał rady bo jakiś lipny procesor,ale poczekajmy ciekawe co powie :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak jak mówiłem-radio,po podłączeniu na stole pobiera ok 0,5A,elektryk mówi ze nie bardzo moze je zmierzyć na stole bo radio domaga sie połączenia z autem,niby cos tam polutował,albo sciemnia,albo nie umie naprawić,nie wiem?Nie chciałbym kupować innego ponieważ to jest w perfekcyjnym stanie

Może polecicie kogoś z okolic Wielkopolski-Poznań,kto potrafił by to obczaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.