Skocz do zawartości

Alarm fabryczny - montaż, pytania, problemy.


chudy11511

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak jak w temacie. Czasem w ogolę sie nie uruchamia, a czasem po kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu godzinach od zamknięcia auta... Czytałem, ze problem może tkwić w czujnikach (które oczywiście nie wiem gdzie się znajdują..). Jestem w tej chwili za granicą więc podpięcie pod kompa odpada... Jesteście może w stanie doradzić mi co mogę zrobić.. Autko jest z 99r, sedan, alarm zapewne oryginalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie powodem zalaczania alarmu byl czujnik otwarcia maski pomoglo odlaczenie czujnika nie wnikalem czy byl sprawny czy zle ustawiony bo pisk alarmu doprowadzal mnie do szalu :D

TC-performance Bydgoszcz - Hamownia Podwoziowa


Warsztat, chiptuning, diagnostyka, dpf off-wszystkie marki,

regeneracja vp44

regeneracja turbospreżarek

http://www.TC-PERFORMANCE.eu

https://www.facebook.com/TeCebydgoszcz


725 537 442

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam problem w moim bmw E46 318i 1.9. Otóż po wciśnięciu LOCK na kluczyku nie włącza się alarm. Podejrzewam że przyczyną takiego stanu rzeczy jest coś z czujnikami zamkniętych drzwi. Gdy otworze drzwi z tyłu po prawej i po lewej stronie na desce wyświetla się informacja o takim stanie rzeczy natomiast gdy otworzę drzwi z przodu po prawej i lewej stronie nic się nie wyświetla na liczniku. Czy te czujniki mają osobne przekazniki ? Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czujniki zardzewiały.

leciwe już są.

najpierw osłonkę delikatnie zsuń.

spróbuj wymontować i zewrzeć ręcznie.

powinno się zaświecić.

wtedy kup nowe i wymień.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

krańcówki w drzwiach.

spróbuj od tego bo jak lampki nie świecą przy otwarciu to może alarm się nie uzbraja

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sorry.z pod maski mi się skojarzyło.zobacz czy nie masz wyłamanych tych plastików przy zamkach które sygnalizują ze drzwi są zamknięte. za gaszenie lampki odpowiadają te plastiki przy zamkach na słupkach.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam problem z moim alarmem od momentu zakupu gdyż nie załącza się syrena alarmu.

Alarm jest raczej na 100% , jest dioda na lusterku która mruga po zamknięciu auta.

Gdy zamknę auto z pilota i otworzę kluczykiem migają kierunkowskazy lecz nie wyje syrena.

Sprawdzałem odpięcie klemy minusowej w bagażniku i syrena również nie wyje a podobno powinna.

Przy zamykaniu/otwieraniu również nic nie pika jest tylko błyśnięcie.

Jak sprawdzić czy działa ta syrena czy wogóle jest czy może jest wyłączona przez kodowanie o ile jest taka opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też migają przy otwieraniu i zamykaniu :mrgreen: a alarm nie wyje a działa i zaczyna wyć jak nie włoze kluczyka do zapłonu :D

 

Kierunki przy zamykaniu auta i otwieraniu to kwestia zaprogramownia.Mogą być i nie jak kto woli :norty:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też migają przy otwieraniu i zamykaniu :mrgreen: a alarm nie wyje a działa i zaczyna wyć jak nie włoze kluczyka do zapłonu :D

 

Kierunki przy zamykaniu auta i otwieraniu to kwestia zaprogramownia.Mogą być i nie jak kto woli :norty:

eh nie rozumiemy się. Nie jest tak że błysną tylko cały czas migają czyli alarm sygnalizuje że coś sie dzieje z autkiem ale oprócz tego powinna wyć syrena która nie wyje.

Jeszcze inaczej np zamknę auto a bagażnik nie jest dociśnięty i się nie zamknął po otwarciu go załącza się alarm czyli mruga sobie ale nadal jest cisza.

Więc coś z syreną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego być może poprzedni właściciel "grzebał"coś NCS-em do kodowania modułów .Jeśli masz dostęp do kabelka i NSC-a to sprawdz sobie takie opcje:moduł

najważniejsza opcja dzięk alarmu to ta pierwsza poniżej reszta to dodatkowe funkcje alarmu

ALARM_AKUSTISCH GM5--------------- dzwięk alarmu przerywany intervallton(pikanie) dauerton(syrena) spr.działa

intervallton

 

PANIK_MODUS GM5 ------------------- aktywacja funkcji odstraszania

nicht_aktiv (trzymasz przycisk ot szyby lub klapy) spr.działa

 

ALARM_OPT_FERNLICHT GM5 ---- migające świata drogowe podczas alarmu spr. działa

nicht_aktiv

 

QUIT_OPT_SCHAERF GM5 jedno mignięcie przy zamykaniu spr.działa

aktiv

QUIT_OPT_ENTSCH GM5 dwa mignięcia kierunków przy otwarciu spr.działa

aktiv

QUIT_AKUST_SCHAERF GM5 jedno piknięcie przy zamykaniu spr.działa

aktiv

QUIT_AKUST_SCHAERF_KLAPPE GM5 --------dzwięk otwartej klapy spr.działa

nicht_aktiv

QUIT_AKUST_ENTSCH GM5 dwa piknięcia przy otwarciu spr.działa

aktiv

 

ALARM_AKUSTISCH_LANG GM5 --------------- dzwięk alarmu długi spr.działa

nicht_aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki.

Sprawdzę to a jeśli nie pomoże to sprawdzę czy mam wogóle syrenę bo gdzieś znalazłem wątek że ktoś był tak cwany że przed sprzedażą ją wyciągnął :D szkoda że niewiedziałem gdzie się ona znajduje jak wymieniałem uszczelki na kolektorze bo miałem ściągnięte wszystko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

szukałem podobnego tematu na forach i najwyraźniej nikt czegoś z podobnymi objawami nie opisywał. Sprawa wygląda tak, że raz na jakiś czas, raz na tydzień czasami częściej, alarm potrafi sam się włączyć (jak samochód stoi na parkingu a ja jestem w pracy, w nocy stoi w garażu to nie wiem :8) ) - jednak po takiej akcji sam też się wyłącza, a wiem, że tak jest ponieważ z okna widzę. Jeśli chodzi o światła wewnątrz to zapalają się i gasną przy np. wyciąganiu kluczyka i wysiadania oraz wszystkie są sprawne. Co ostatnio robiłem to dwa razy pomagałem odpalić samochód znajomym jak akumulator im się rozładował. Radio wymieniałem i bezpiecznik do gniazdka z zapalniczką - nic więcej z elektroniki.

Jedyna rzecz jaka mnie zastanawia i nie wiem co to jest to czasami zdarza się, że przy otwieraniu samochodu z pilota potrafi alarm zapikać dokładnie dwa razy. Normalnie otwieranie odbywa się bez dźwięku oraz w taki sam sposób zamykanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem jest w czujniku pokrywy silnika - na razie odłączyłem go i nie ma fałszywych alarmów. Jak czytałem błędy w inpie to był też błąd czujnika przechyłu - ale się skasował i alarmów nie ma więc to chyba nie było problemem.

 

Może ktoś wie czy w inpie da się wyczytać jakieś ostatnie logi od alarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Podejrzewam, że może to być 100 rożnych przyczyn tylko czy ktoś wie może o czym może świadczyć poniższa sytuacja:

Jedyna rzecz jaka mnie zastanawia i nie wiem co to jest to czasami zdarza się, że przy otwieraniu samochodu z pilota potrafi alarm zapikać dokładnie dwa razy. Normalnie otwieranie odbywa się bez dźwięku oraz w taki sam sposób zamykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak miałem że czasem się alarm potrafił włączać a że bylem w tym czasie w Belgii to zamykałem go tylko z centralnego, i tak zostało, teraz już z pół roku nie mam problemu, przeszło mu.... odpukać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.