Skocz do zawartości

Alarm fabryczny - montaż, pytania, problemy.


chudy11511

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,dla czego gdy otworzę maskę a drzwi zamknę i podniosę maskę to się alarm uruchamia okej działa.Ale wtedy w inpie jest taki błąd

 

http://zapodaj.net/6e1284e885441.png.html

 

 

gdy normalnie podniosę maskę po otwarciu samochodu to wszystko okej.Dodam,że to jest czujnik ten pod maską koło (+) po stronie pasażera

 

 

Czy to normalny objaw?że czujnik tak reaguje bo ktoś chce otworzyć maskę gdy alarm jest uzbrojony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , podepne sie pod temat . Mianowicie pozostawienie auta no kilka godzin w mocno naslonecznionym miejscu powoduje wlaczanie alarmu .

Czy da sie cos z tym zrobic :mad2: (oczywiscie poza porkowaniem w cieniu) :D

 

 

 

 

moje e46http://www.fotosik.pl/u/scuser/album/1607148/1?show=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że każdy alarm pozostawia taki error, a przynajmniej ostatnie.

 

Ja właściwie nie wiem jaki to typ czujnika, z jego zachowania i okablowania wynika jakby był analogowy, jednak z braku czasu po prostu odłączyłem ten czujnik bo alarm włączył mi się w nocy, od tego czasu spokój.

 

Może ktoś wie w ogóle jak ten czujnik maski działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz samochodu uzbraja się po ok. 10 sekundach, sprawdzałem kilka dni temu :P

 

A mi alarm wywoływał czujnik pod maską (przede wszystkim w zimie), który jest zwykłym "przyciskiem". Maska go dociska i jest ok, a jak jest za luźno to alarm się włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich mam pytanko od pewnego czasu cos dziwnego dzieje sie w moim BMW E46 320d . Od pewnego samoczynnie włacza sie alarm gdy np przyjade od dziewczyny wjade zamkne auto miną może z 2 min alarm sie włącza wyje chwile i potem zaczyna migac i az nie skasuje na kluczyku tak sie dzieje co to moze byc ? na co ewntualnie zwrocic uwage ? Prosze o pomoc Dziękuje . Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

dopisze się do wątku. Mam nadzieję, że do właściwego:) Mam F25, 2011 z USA. Był trafiony lewy przód. Po naprawie w Polsce: wymieniony błotnik, zderzak z przodu panowie zapomnieli o syrenie alarmowej. No i stan na teraz: alarm fabryczny jest - miga światłami w razie ruchu wewnątrz przy uzbrojonym alarmie bez dźwięku oczywiście, bo jest brak syreny. No i teraz to co udało mi się zrobić za sprawą mechanika: dorwał używaną syrenę (pasującą do tego modelu) podpiął i ... lipa. Brak dźwięku :( Przy podpiętej syrenie na kompie pojawiły się błędy:

Panel obsługi dachu:

- 801A3A wywołanie alarmu błąd aktywny i zapisany

- DE8C5E magistrala danych LIN błąd komunikacyjny

- 801A5 czujnik przechyłu nadwozia błąd kodowania

I teraz mechanik ma dylemat i pomysły:

- rozbierać dach panoramiczny i szukać czy tam czegoś nie ma

- programować od nowa całe auto z podpiętą syreną - bo jest pomysłī, że jak auto programowane było już w Polsce bez syreny alarmowej to może być przyczyną braku dźwięku, bo system nie widział jej w czasie przeprogramowywania auta z softu USA na Polskę; przy tej całej akcji (kolega mechanika z BMW mówi, że potrwa to 6-8h) nie za bardzo wiedzą jaki to efekt da.

Pytanie do forumowiczów:

- spotkaliście się z tym - brak dźwięku ?

- jak sprawdzić czy ta "nowa" syrena jest ok ?

- mechanik sprawdził, że na kostkę wchodzącą do syreny podawane jest napięcie/sygnał ale nie potrafi go "sprawdzić" - bo jest cyfrowy, jak to sprawdzić ?

 

No to chyba tyle bolączek z jednym fabrycznym autoalarmem :(

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.