Skocz do zawartości

Znikajacy olej w silniku


quiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co moze byc powodem znikajacego oleju w silinku? Zrobilem 9tys km a w silniku ubylo ok 1,2l oleju (na bagnecie od max do ponizej min). Auto nie dymi (no czasami jak jest silnik zimny lecz ledwie widac ten dymek) oraz nie zostawia plam oleju (garazuje go wiec napewno zauwazylbym jakis wyciek). Mam zalozona instalacje gazowa- slyszalem ze auto lubi wtedy wziasc troche oleju no ale bez przesady. Czy uwazacie ze cos jest nie tak czy moze zignorowac ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zacząłbym od sprawdzenia , czy nie ma jakichkolwiek wycieków z silnika.

Jeżeli nie ma, sprawdź w instrukcji jakie zużycie na 1000 km dopuszcza producent w twoim silniku.

Zużycie oleju na poziomie ok. 1 litra na 9 tys. km nie wydaje mi się czymś nadzwyczajnym, nowe auta potrafią zużywać dużo więcej, poza tym bardzo dużo zależy od stylu jazdy. Silnik pod dużym obciążeniem będzie zużywał więcej oleju niż użytkowany spokojnie.

Przemyśl sprawę, zanim zaczniesz rozgrzebywać auto.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz w BMW odradzam

a apropo brania oleju:) hehe litr na 9tysiecy... malutko.

pociesze Cie tak. polonez ma w standardzie litre na tysiac heh ja dolewalem 0,5 litra na tankowanie (okolo 300km na gazie) przed sprzedaniem i wymiana na bmw po problemach z tamtym autem stwierdzilem ze nigdy juz gazu nie wloze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno takie zużycie mieści się w normach. Silnik nadaje się do kapitalnego remontu gdy zużywa 1l na 100km. Zużycie w granicach 0,01-0,25l na 100km jest do przyjęcia. Czyli spokojnie mieścisz się. Gdyby jednak Ci to nie odpowiadało, to możesz wymienić pierścienie i uszczelniacze zaworów. Tylko po co sobie koszty robić. Wtedy będziesz mógł zalać silnik syntetykiem, jak podpowiada Kornelio. W innym przypadku nie polecam zmiany oleju na rzadszy, może być jeszcze gorzej, albo poprostu źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

pierwszy raz słyszę że auto z gazem bierze olej ???? (mam 730i z 91r -przebieg ~ 315 tys ) - jedyne zużycie oleju jakie miałem to przez wycieki :(

mój styl jazdy też nie należy do spokojnego :)

Porządna instalacja gazowa to podstawa (mam zwykłą "na śrubkę") i brak "wystrzałów" !

Jeśli ma brać olej to poprzez zużyte pierścienie i uszczelniacze!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ,że tak mówicie bo ja sie juz zaczynałem martwic bo po 2 tyś km ubyło mi około 1/10 litra i juz myślałem co jest nie tak. A tu wynika ,że wszystko gra.

 

Dobrze ,że mamy takie forum i tylu zawsze chętnie pomagających użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne ze niektorym bierze olej innym znowu nie ... od czego to zalezy od zuzycia silnika czy od czegos innego ?

 

Ja od wymiany do wymiany tj co 10 000 km mam tyle samo na bagnecie.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne ze niektorym bierze olej innym znowu nie ... od czego to zalezy od zuzycia silnika czy od czegos innego ?

 

Ja od wymiany do wymiany tj co 10 000 km mam tyle samo na bagnecie.

 

Od czego zależy ? Wydaje mi się że między innymi od tego jak auto było docierane .

Jeśli nie idzie na siłe , trzeba użyć jeszcze większej siły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi! Faktycznie noge mam ciezka..tylko niepokoi mnie to ze wczesniej mi nie bral tyle oleju (minimalnie ubywalo na bagnecie). Do silnika leje olej CASTROL lub MOBIL1 10W/40 wiec wydaje mi sie ze jest dobry. Bede chyba szukal usterki w pierscieniach oraz uszczelniaczach zaworów. Litr oleju jaki leje to wydatek rzedu 30zl a troche km krece wiec bardziej chyba bedzie oplacalo sie naprawic ten problem niz dolewac drogi olej. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil z syntetycznych ma:

Mobil 1 ESP Formula 5W-30

Mobil 1 0W-40 Protection Formula

Mobil 1 5W-50 Rally Formula

Mobil 1 Turbo Diesel 0W-40

Mobil 1 0W-30 Fuel Economy Formula

Mobil Synt S Special V 5W-40

Mobil Synt S 5W-40

 

tu mam takie pytanie. Czy te oleje można mieszać. Wiem, że mam w silniku syntetycznego Mobil'a. Ani na metce ani w książce nikt nie zapisał jaki olej został wlany. Na dniach będe musiał zmienić olej i zrobił się problem.

 

Więcej o olejach Mobil'a na stronce:

http://www.mobil.pl/Poland-Polish/LCW/Products_Services/Auto_Synthetics.asp

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0W-30 i 5W-30 to wynalazki i pochodne 0W-40 i 5W-50. Chodziło mi o to,ze nie ma Mobila 1 10W-40. Poza tym jak zmieniasz olej to przeciez nie mieszasz , wiec w czym problem. Skoro jedziłes na synetycznym Mobilu to wlej tez taki - na nasze temperatury w ciagu roku polecam 5W-50.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem chyba co leje do silnika i jest to mobil 10w/40 polsyntetyk. A co do tej temperatury to pierwsze slysze ze olej wybiera sie na podstawie temperatury zewnetrznej. Myslalem ze od wieku auta i od ilosci przejechanych kilometrow. Watpie zeby ktos nalal syntetyk do samochodu 10 letniego ktory ma najechane 200tys km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem chyba co leje do silnika i jest to mobil 10w/40 polsyntetyk.

 

No zgoda ale ten Mobil sie nazywa "Super S" a nie "1 "

 

. A co do tej temperatury to pierwsze slysze ze olej wybiera sie na podstawie temperatury zewnetrznej. .

 

lepiej pozno niz wcale. poszukaj o olejach na forum były ksiegi pisane. Dowiesz sie ,ze przy -40 'C olej 0W-40 bedzie lepszym rozwiazaniem niz 15W-40.

 

Watpie zeby ktos nalal syntetyk do samochodu 10 letniego ktory ma najechane 200tys km.

 

zrob ankiete na forum kto ma ile przebiegu i na jakim oleju jezdzi to sie zdziwisz. Ja mam ponad 200 000km i leje full syntetyk.

Wszystko zalezy od rodzaju i stanu silnika i od tego, na jakim oleju jezdził od poczatku. Ale jesli myslisz,ze np do M60 B40 V8 32v mozna lac jakis kisiel, bo ma juz 10 lat to :clap: :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem chyba co leje do silnika i jest to mobil 10w/40 polsyntetyk. A co do tej temperatury to pierwsze slysze ze olej wybiera sie na podstawie temperatury zewnetrznej. Myslalem ze od wieku auta i od ilosci przejechanych kilometrow. Watpie zeby ktos nalal syntetyk do samochodu 10 letniego ktory ma najechane 200tys km.

 

Jezeli silnik spala litr oleju na 100km wtedy oczywiscie jest nieoplacalne wlewanie drogiego syntetyka bo kazda dolewka bedzie zbyt droga.

 

Z drugiej strony starsze silniki z duzym przebiegiem zalane syntetycznym olejem czasami potrafia sie odwdzieczyc wlascicielowi i zuzywaja mniej oleju.

 

Generalnie zasada jest taka: lepszy olej - lepiej dla silnika.

Oleje mineralne i polsyntetyczne wynalazki nie powinny miec stycznosci z silnikami BMW.

Zostawmy je dla uzytkownikow samochodow Olcit i Dacia. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok! W sumie macie racje! Musze Wam to przyznaczac! Ale czy nie jest prawda ze zbyt rzadki olej (czytaj syntetyk) nie wyplukuje starego silnika? czy uzywajac polsyntetyka powinienem teraz zmienic na syntetyk? dzieki za wszystkie odpowiedzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby ktos nalal syntetyk do samochodu 10 letniego ktory ma najechane 200tys km.

 

zrob ankiete na forum kto ma ile przebiegu i na jakim oleju jezdzi to sie zdziwisz. Ja mam ponad 200 000km i leje full syntetyk.

Wszystko zalezy od rodzaju i stanu silnika i od tego, na jakim oleju jezdził od poczatku. Ale jesli myslisz,ze np do M60 B40 V8 32v mozna lac jakis kisiel, bo ma juz 10 lat to :clap: :clap:

 

osobiście znam dwóch właścicieli e30-stek z silnikami M20B25, którzy od lat leją do nich tylko TWS-a (a kiedyś ten olej kosztował sporo więcej niż teraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja na 15 tys dolewam 1 litr oleju i do tej pory myślałem ,że to dużo.

Teraz jednak zmieniłem zdanie, czytając powyższe posty.Do mojej Beemki Niemiec używał Syntetyka, ja robię tak samo. Olej wymieniam co 15 tys. Ostatnio wlałem Texaco Halvoline. Podobno jest to najlepszy syntetyk. :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.