Skocz do zawartości

[e87] 118i lci - dziwne stukanie z silnika / rozrządu.


zuberek

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, to moga byc wtryskiwacze. Aczkolwiek wydaje mi sie, ze wczesniej tak glosno nie chodzily. Do komputera podlaczalem jakis miesiac temu i nie bylo zadnych bledow.

 

Olej wymieniany 8tkm temu, Castrol 5w30 LL. Tydzien temu musialem dolac 1l oleju. Czy takie zuzycie oleju jest ok? Czy powinienem sie czyms zaczac martwic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka praca wtryskiwaczy to norma, po założeniu osłon wszystko cichnie. Hehe takie zużycie to super sprawa jest sporo tematów gdzie litr oleju koledzy dolewaja na 800/1000km wtedy przeważnie siadają uszczelniacze zaworowe albo wycieki. Pierścienie bardzo Zadko kiedy. Według mnie nie masz się czym martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. . U mnie stukanie jest identyczne jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=h8OpY9ncTJ8 od 2 lat dodam ze to slychac od strony pasazera. Narazie z tym nic nie robilem, ale w lutym udaje sie z tym do mechanika.

Wiem na pewno, ze 4 wtrysk jest do regeneracji. Bylo to sprawdzane w grudniu. Silnik nie rowno chodzi i faluja obroty na cieplym silniku.

Tylko u mnie był troche inny przypadek, jechalem w trasie i zjechałem na parking zeby isc do wc. Jak wracalem to uslyszalem jakis dzwiek spod maski. Ale wsiadlem dalej i pojechalem jakies moze 300km. Przyjechalem na miejsce po dluzszej chwili zgasilem samochod. I mi sie kontrolka zapalila od oleju. Dodam ze olej byl wymieniany w ASO, jakies 8 tys km wczesniej. Takze pompa wody termostaty itp. I do tej pory lubi sobie wziasc troche oleju. Tz jak jade w trase to okolo 300ml na 1200km. A jak jezdze koło komina to oleju nie ubywa.

Najpier wtryski zregeneruje. Jak dalej bd stuki to sie zobaczy panewki. Dodam tez, ze stuki sa na zimnym silniku. Po jezdzie 15-20 min jakby stuki byly mniejsze.

Jak dodaje gazu tak do 2500 obr/min to slychac stuki w silniku. Od wiekszej predkosci 80km/h czy wiecej nic nie slychac.

Tubine tez mialem regenerowana jakos w lipcu DPF wypalany itd. Dodam tez ze zadnych wyciekow oleju nie widac

W listopadzie tez wymienialem pompe vacum.

A i jeszcze koło pasowe wymieniałem jeszcze przed tym stukaniem 5tys na zamiennik cortrego czy jakos tak.

Macie moze jakies pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.