Skocz do zawartości

modul swiec zarowych


przemekvista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie pomocy :!: Jakis czas temu wymienilem wszystkie 4 swiece zarowe, 2 tygodnie temu rowniez sterownik. Po skasowaniu bledow wszystko bylo ok, odpalala od strzala i zero trzesienia sie (nidgy nie pojawila sie informacja o grzaniu swiec). Ale niestety od jakiegos tygodnia kiedy podlaczam kompa znowu pokazuje blad 4 swiec zarowych, po skasaowaniu bledow wszystko wraca do normy. Dzisiaj jak probowalem skasowac bledy to juz sie nie dalo:( dodam ze pojawila sie na wyswietlaczu info ze mam slabe aku. Czy slabe aku moze miec jakis wplyw na prace modulu, grzania swiec? Pomocy bo juz powoli wymiekam :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bierzesz miernik i ustawiasz sobie na piszczenie (pisze po chłopsku:)). Przykładasz jeden kabel miernika czarny do sterownika tam gdzie jest jeden pin. Drugi kabel od miernika czerwony przykładasz do kolejnych wyjść na świece. Znajdują się one w tej większej wtyczce. Jak trzymasz sterownik metalową obudową na dole i pojedynczà wtyczkę masz po lewej to wyjścia na cztery kolejne świece znajdują się na dole. Pierwsze cztery od lewej. Na wszystkich czterech muszą być takie same wartości coś koło 500. Piny są podpisane 1,2,3,4. Jak to jest ok to na 99% sterownik jest ok. Są jeszcze trzy piny sygnałowe, ale ich wszystkich nie da się pomierzyć w taki sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jak bede na podnosniku to sprobuje sprawdzic. Ale dzisiaj taka sytaucja- od dwoch dni auto stalo, temp ok -1. Przewertowalem troche fora na temat sterownikow swiec i czasu grzania i odpalilem ja innym sposobem, a mianowicie kluczyk w stacyjke i od razu przycisk start. Ku mojemu zaskoczeniu pojawilo sie na ulamek sekundy info o grzaniu swiec :D, zero trzesienia autem, lecz po podlaczeniu kompa znow blad 4 swiec :mad2: Dodam tylko ze od prawie 2 lat mam ten sam problem, ale zawsze zapala nawet przy -20 (rok temu wymienione 4 swiece, a 2 tygodnie temu sterownik). Jest tez kilka teorii na temat czasu wyswietlania kontrolki grzania swiec... Jak to powinno prawidlowo wygladac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.