Skocz do zawartości

e90 Kradzież lub próba kradzieży auta.


Dyzyik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tak stało na ulicy na osiedlu przed blokiem jak reszta samochodów, ok 3-5 km od parkingu na którym stał w nocy.

też mnie dziwi, nie istalowanie zagłuszaczy gps/gsm, moze nie jest to jeszcze tak popularne. :)

Sam instalowałem lokalizator, jego instyalacja nie jest skomplikowana, chodzi tylko żeby tak ukryć aby go nie znaleźć od razu, i przewody nie były widoczne.

 

Z tego co mówiła Policja to rozbijają ich juz od około miesiaca i dwa tygodnie temu tez zlapali jednego z nich przy takim samym BMW E90 jak mój nawet kolor ten sam tylko kombi...

Przy moim złapano 3-rzech z nich.

Długo gadałem z nimi o zabezpieczeniach kradzieżach itp.

i najcieżej jest ukrasć auto jak odetnie się prąd, w moim mieście kradło się dwa lata temu 5 aut dziennie średnio, teraz jest to ok 3 auta na dzień!!! :shock:

Co dla mnie jest strasznie dużo bo nie słyszałem dawno o kradzierzy wśród znajomych..

odzyskać auta udaje się w 16% kradzieży.

Najczęściej kradzione są: wszystkie BMW, Skoda Octavia, Fiat Panda, Toyota Corolla, VW Passat.

Zazwyczaj jak zajmują się kradzieżą to jednego modelu i im podobnych.

Ten specjalizuje się w E60, E90, E87.

Jak jest zamówienie konkretnie na auto lub część to zdarzały się przypadki że kradli na Holu, holując auto drugim autem :shock: :shock:

Rozebranie auta w 3 soby zajmuje im 3-4 godziny na części pierwsze.

Zazwyczaj stoi 2-3 dni na sprawdzenie gdzieś na osiedlu w zakamarku w sród innych aby wybadać GPS-a, i inne lokalizatory.

Sprzedam/zamienię listwy czarne mat e90

Kupię listwy e90 chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory - ale dla mnie to czymś śmierdzi ten cały temat...Kto kradnie całe auto dla radia? Policja łapie jednego z grupy, a pozostali, zamiast się wyciszyć, czy gdzieś przeczekać ten "niedobry" dla nich okres, dalej kradną.

No i jakie to miasto w Polsce, ze po kilka BMW kradną, a prasa czy internet o tym milczy...

Jakoś nie trzyma mi się to kupy...

Może to chodzi całkiem o coś innego....np. co zrobić żeby pokonać zabezpieczenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole sie nie klei - http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/83623,dok.html

 

Marka Model Liczba rejestracji

VOLKSWAGEN GOLF 1128

VOLKSWAGEN PASSAT 915

AUDI A4 690

AUDI A6 332

HONDA CIVIC 306

FIAT CINQUECENTO 303

SEAT LEON 272

SKODA OCTAVIA 271

AUDI A3 270

VOLKSWAGEN TOURAN 269

FORD MONDEO 216

TOYOTA COROLLA 210

VOLKSWAGEN POLO 207

FIAT PANDA 182

 

Nie ma zadnego modelu BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem, że według nich wyszli tylko po radio, a kiedy indziej mieli przejechac dalej.

Ci co szukają jak pokonać zabezpieczenia, raczej mają swoje fora angielskie, rosyjkie zapewne po sieci TOR lub coś w podobie..

Miasto to Łódź, a przecież to normalne tak, że kradną 3 auta dziennie to ok 1000 w roku.

Więc wydaje się to w miarę realne, choć jak mowie dawno, nie słyszałem o żadnej kradzieży.

 

Co do kradzierzy to mówie co mi powiedzieli na Policji, po co miałbym kłamać, a gdybym chciał kłamać to bym się przygotował jakoś tak, chyba??

Sprzedam/zamienię listwy czarne mat e90

Kupię listwy e90 chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zabezpieczenia z blokada ukladu hamulcowego to PW ;)

Mialem takie w e46 i sprawdzalo sie wysmienicie, zglebialem troche temat i sam elektrozawor jest dosc fajny bo sterowany cyfrowo ;)

Witam.

Kolego duzo jest roboty z tym zabezzpieczeniem układu hamulcowego?

Dzziękuję za info.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Co do zabezpieczenia z blokada ukladu hamulcowego to PW ;)

Mialem takie w e46 i sprawdzalo sie wysmienicie, zglebialem troche temat i sam elektrozawor jest dosc fajny bo sterowany cyfrowo ;)

Witam.

Kolego duzo jest roboty z tym zabezzpieczeniem układu hamulcowego?

Dzziękuję za info.

 

 

podłączę się pod temat, też mnie takie zabezpieczenie interesuje...

 

ktoś może polecić jakiś GPS, łatwy w montażu i w miarę nie zły,

przeglądałem znany portal aukcyjny ale tam każdy jest najlepszy a na pewno lepszy od konkurencji i orginalny i w ogóle :mad2:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zabezpieczenia z blokada ukladu hamulcowego to PW ;)

Mialem takie w e46 i sprawdzalo sie wysmienicie, zglebialem troche temat i sam elektrozawor jest dosc fajny bo sterowany cyfrowo ;)

Witam.

Kolego duzo jest roboty z tym zabezzpieczeniem układu hamulcowego?

Dzziękuję za info.

przypuszczam ze jest dosc sporo bo trzeba sie dostac do przewodow hamulcowych zaraz przy pompie. W e46 elektrozawor zamontowany mialem w puszce pod ECU.

Sam bede pewnie nidlugo montowal do swojej e91 to powiem cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej mieć AC? Ja bym nie płakał delikatnie mówiąc gdyby mi jakiekolwiek auto ukradli...

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizator jaki miałem to:

LOKALIZATOR GSM TK-106

http://allegro.pl/lokalizator-gps-tk106-czuj-wstrz-sl-www-gratis-i3755297035.html

 

 

Czyli najprostszy model jaki jest ale ja widać sprawdził się i zwrócił się ponad 100 krotnie :D

podłaczenie jest 12V + i - stałe/ ciągłe. wiec bardzo proste.

Myk tkwi aby go dobrze schować i przeciągnać przewody tak by nie było widać.

Co moge o nim powiedzieć to dokładność sprawdzana wielokrotnie 5-50 metrów

średnio koło 20 metrów czas oczekiwania na określenie pozycji 3-5 minut.

każda następne określenie pozycji jest nieco szybsze i dokladniejszcze.

lokalizator potrafi się zaciąć, wtedy nalezy wyjąć lub włożyć baterie, lub poczekać, zawyczaj w ciągu 1h się odetnie.

Mi zaciął sie 3 razy w ciągu roku z czego 2 przy montażu i podłączaniu.

Bateria wytrzymuje realnie koło półtora dnia po odłączeniu zasilania.

Do lokalizatora można wpisać do 10 numerów, z którymi bedzie współpracował.

polega to na 10 krotnym zadzwonieniu na niego aż do rozłaczenia lub wysłaniu sms o danej treści.

Co do poboru prądu i rozładowywania akumulatora o co sam sie bałem:

akumulator się ładuje płynie prąd: 0,45 A

akumulator już się naładował płynie prąd: 0,12 A

Napięcie przy jakim mierzyłem to: 12,3 V

Więc teoretycznie przy akumualtorze 90Ah/0,12A =750 h = około 30 dni.

Z doświadczenia samochód stał w temp. -2 - 10 C przez dwa tyg, bez odpalania i się nie rozładował;]

Sprzedam/zamienię listwy czarne mat e90

Kupię listwy e90 chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

Widziałem twój post ma elektrodzie, możesz napisać jak podłączyłes ładowarkęi gdzie dokładnie + i masę

Bo dostałem taki od Mikołaja , i zastanawiam się jak to zrobić

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Widziałem twój post ma elektrodzie, możesz napisać jak podłączyłes ładowarkęi gdzie dokładnie + i masę

Bo dostałem taki od Mikołaja , i zastanawiam się jak to zrobić, szczególnie interesuje mnie wpięcie się w moduł z bezpiecznikami bo mam wolne miejsca na bezp. A fajnie było by zabezpieczyć przepięciowo na oddzielnym..

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal nie podłączyłem, tego modułu, bo zajmowałem się alarmami, odcięciami, powiadomieniami itp.

a musze niestety dokupić wtyczkę, konektory, podłączenie anteny. Bo są połamane,

 

Mam teraz taki problem z zła pozycją GPS który opisałem tutaj:

viewtopic.php?f=91&t=235150

 

niestety jak dotąd nikt, nie odpisał;/

Sprawa przedstawia się tak, że Nawigacja pokazuje, nieprawidłową pozycję ok 2-4 km w bok i pod innym kątem.

Jak udało mi się dojść na zagranicznych forach, bierze on pozycję z kompasu i czujników gyro i tak oblicza, mniej więcej gdzie jestem.

 

Wchodziłem w secret/hidden menu ale tam pokazuje brak danych GPS wszystkie wartości na 0000000 a Almanac jest na true.

Auto wielokrotnie odłączałem od aku, wyjmowałem radio, sprawdzałem podłączenie, resetowałem (dwa przyciski wkładania płyty + mute/power), zmieniałem płyty Navi.

 

Tz. pletwę na dachu, czyli antene GPS mam lekko poważoną, chcieli pewnie wyrwać śrubokrętem, ale nie wydaje mi się, ze na tyle aby uszkodzili, poza tym wracając przed odłaczeniem aku wydaje mi sie ze pokazywało dobrze GPS.

Jak sprawdzić, podłączenie, ciągłość anteny GPS?

 

i co do MULF, czy musi on być podłączony, aby działał GPS?, czy to w jakiś sposób idzie przez niego, czy to oddzielny moduł, który nie ma wpływu na prace Navi?

Sprzedam/zamienię listwy czarne mat e90

Kupię listwy e90 chromowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

dzisiejszy dzień nie zaczął mi się zbyt przyjemnie, około 00:15 wyszedłem z psem i ku mojemu zdziwieniu nie było mojego auta w miejscu gdzie je zaparkowałem. Najpierw przeszukałem parking żeby się upewnić czy czasem nie zaparkowałem go w innym miejscu, ale nie... nie było. Historia jest bardzo dziwna bo zadzwoniłem około 00:20 na policje i okazało się, że oni już wiedzieli o kradzieży mojego BMW, około 00:00 jakiś mieszkaniec osiedla zobaczył dosłownie 200-300 metrów od mojego bloku porzucone BMW z otwartymi drzwiami, złodziej wyłamali zamek podłączyli się pod kompa i chcieli nim odjechać, ale... na szczęście ktoś mnie namówił na to by zamiast alarmu zamontować zabezpieczenie odcinające zapłon itp. niestety panowie złodzieje byli na tyle zdeterminowani, że wnosząc po śladach na samochodzie, wypchnęli innym autem moje po za parking osiedlowy, nie wiem jak długo z nim walczyli, czy kto ich spłoszył bo na szczęście zrezygnowali, ale to zabezpieczenie było na tyle skuteczne. Żeby zatrzeć ślady w aucie rozpylili całą gaśnicę wewnątrz auta i całe auto na zewnątrz tak samo w białym proszku. Szkody to "tylko" albo aż tylny zderzak pęknięty i porysowany od "pchania" wygięta rura wydechowa, wyłamany zamek, syf z gaśnicy i moja nieprzespana noc!!

 

Mało tego podczas przesłuchania dowiedziałem się, że w Chorzowie kilka kilometrów od mojego auta identyczna sytuacja, też bmw tylko że 520D z tego co wiem to czarne na Tyskich tablicach, tak że jak właściciel przypadkiem przeczyta ten post zanim wyjdzie do pracy to: "twoje auto najprawdopodobniej jest już na parkingu policyjnym"

 

ps. morał z tego taki że na prawdę warto montować niestandardowe zabezpieczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakies wiesniaki nie zlodzieje, pelna amatorka :mrgreen:

Tylko szkod narobili. Pewnie gdzes w szopie stoi 3ka albo 5 z rozwalonym silnikiem i twoja

na dawce organow by poszla. Jak prawdziwy zlodziej ma ukrasc to nie poradzisz... niestety...

Tak czy inaczej kij zlodziejom-debilom w kakaowe oko :?

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.