Skocz do zawartości

318 TDS Brak mocy


Szamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Szukalem i nic nie znalazlem wiec zwracam sie do was z prosba?

Znajomy kupil sobie 318 TDS '96 rok na manualu.Przebieg ok 170 000 km. Wszystko bylo cacy az do dzisiaj.Auto stracilo moc. Kompletna porazka. Nawet na biegu jalowym bardzo slabo sie wkreca na obroty a o przspieszaniu mozna juz zapomniec - jest teraz na poziomie mojego Clio 1.2. Zwracam sie z prosba o pomoc w zdiagnozowaniu usterki.

 

PS czy w tym silniku jest pasek czy lancuch rozrzadu i co ile trzeba zmieniac.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej:

Jak odpala silnik na zimnym i gorącym, jak głośno pracuje, do jakiej maksymalnej prędkości może się rozpędzic, czy coś w ostatnim czasie było przy silniku robione itp.

Brak mocy jest zbyt ogólnym stwierdzeniem i każdy może je interpretować w różny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Szukalem i nic nie znalazlem wiec zwracam sie do was z prosba?

Znajomy kupil sobie 318 TDS '96 rok na manualu.Przebieg ok 170 000 km. Wszystko bylo cacy az do dzisiaj.Auto stracilo moc. Kompletna porazka. Nawet na biegu jalowym bardzo slabo sie wkreca na obroty a o przspieszaniu mozna juz zapomniec - jest teraz na poziomie mojego Clio 1.2. Zwracam sie z prosba o pomoc w zdiagnozowaniu usterki.

 

PS czy w tym silniku jest pasek czy lancuch rozrzadu i co ile trzeba zmieniac.

Samochód się rozpędza do 130 km/h i więcej tylko bardzo powoli. Silinik na wolnych obrotach chodzi idealni. Pali dobrz na zimnym i ciepłym silniku. Byliśmy z BMW na komputerach i stwierdzo że do turbiny jakby za mało pow. dochodziło i że to są właśnie jakieś przewody.Lecz nikt tego nie potrfi zrobić

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie u Ciebie jest cos innego.

Ale znajomy wczoraj mial identyczna sytuacje.

Lecial sobie 525 TDS po trasie pod 200km/h... nagle... predkosc spadla do 140, pod wzniesienia bardzo bardzo ciezko. Po miescie do 2000 obrotow i dalej bardzo wolno, ciezko, ospale...

Okazalo sie ze poszla objemka na grubym przewodzie od powietrza, ktory jest prowadzony z prawej strony od wyedechy... do obudowy chlodnicy, wiska...

Po zalozeniu rury na swoje miejsce. Jest ok.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z problemów braku mocy przy takiej prędkości może być turbina. Możemy zobaczyć jak wyglądają łopatki od strony tłoczącej powietrze, ale nie widzimy łopatek od strony napędzającej wirnik turbiny.

Oczywiście wszystkie przewody od układu dolotowego powietrza muszą być szczelnie założone.

Czasem podobne objawy występują w chwili braku sygnału z czujnika ciśnienia powietrza w kolektorze ssącym oraz z czujnika na wtrysku, lecz nie zawsze więc nie mogę tego przyjąć za regułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z brakiem mocy w swojej 318 TDS. Przyczyna okazała się bardzo prozaiczna - zerwany przewód podciśnienia. Po ponownym założeniu wszystko wróciło do normy, a fachowcy od diesli porokowali: turbina, przepływomierz (którego w 318 TDS 1995 rok nie ma), złe paliwo itd.... Koniecznie sprawdz wszyskie przewody. Pozdrawiam i oby przyczyna spadku mocy w twoim sprzęcie była taka jak u mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam .

Jechałem dzisiaj swoją 318 tds touring , zatrzymalem się na światlach i gdy chciałem ruszyć auto głośne jakby bez tłumika . Zatrzymałem się , żonka na gaz depła i okazuje się że to z przodu autka . Jest ciemno i nic nie widać ale stwierdzam spadek mocy .

Siedze teraz jak na szpilkach bo nie wiem czy to czasem nie turbo , a sprawdzić już dzisiaj nie mogę .

HELP Może ktoś wie co to może być :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.