Skocz do zawartości

e39 528i błąd czujnika walka rozrządu i grzałki


danon_d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W dniu wczorajszym bylem u mechanika w celu odczytania błędów z powodu pomarańczowej kontrolki silniczka.

W badaniu wyszło:

1. Czujnik położenia wałka rozrządu 2. 18

2. Obwód grzałki chłodziwa na termostacie. 123

 

Moje pytanie czujnik 2 to który??

Obwód grzałki chłodziwa na termostacie - o co kaman??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wałka nr 2 podejrzewam,że chodzi o wałek wydechowy, natomiast druga usterka dotyczy grzałki przy termostacie, która "czasem" wymusza jego szybsze otwarcie. Odepnij wtyczkę,popraw styki jeśli to nie pomoże to zostaje wymiana
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie miałem tego w rękach, ale skoro wtyki są w obudowie to i grzałka też http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=DT41-EUR-07-2000-E39-BMW-525i&diagId=11_2180 jeździć możesz normalnie, termostat będzie uchylał Się jak w M52 czyli bez wspomagania grzałki. Spróbuj odpiąć wtyczkę,poprawić styki, może zadziała
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przewody od grzałki gniją i grzałka pada.

Wymienia się całą obudowę wraz z termostatem < no i z grzałką>

Możesz z tym poczekać do wiosny. < chyba , że lubisz pałować auto na postoju to lepiej zmień szybciej>

 

Czyszczenie styków nic nie da.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.