Skocz do zawartości

Performance Power Kit 20d 190KM b47 ->205KM/430NM


jaceku

Rekomendowane odpowiedzi

Ma może ktoś jakieś wieści w tym temacie dla F10 520d?

We Wrocławiu dealer na początku stycznia nic nie wiedział na temat performance kit dla 520 b47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trochę szukałem i znalazłem jeden wykres b47. Z tego co pamiętam to tuning dodaje ok 40Nm oraz ok 20KM. Czyli ok 10% przyrostu. Nominalnie miał 184 kuce.

 

Na innym forum też widziałem wpis że bmw jako jedyne sprawdza podczas podpięcia kompa mapy, pod kątem zawirusowania...

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odpowiedz z BMW jaką dzisiaj dostałem na zapytanie wysłane chyba 2 miesiące temu

 

Szanowny Panie xxxx,

 

dziękujemy za wiadomość.

 

Uprzejmie informujemy, że niestety Power Kit dla silnika B47 w serii 5 (F10) nie będzie oferowany.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

 

Z poważaniem,

 

CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz z BMW jaką dzisiaj dostałem na zapytanie wysłane chyba 2 miesiące temu

 

Szanowny Panie xxxx,

 

dziękujemy za wiadomość.

 

Uprzejmie informujemy, że niestety Power Kit dla silnika B47 w serii 5 (F10) nie będzie oferowany.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

 

Z poważaniem,

 

CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA BMW

 

pytanie co z f30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na forum kolega opisywał o konsekwencjach gdy zajrzeli do sterownika po "niewykrywalnego chipu" w przypadku naprawy gwarancyjnej W ASO :cry:

Jak ktoś lubi takie ewentualne emocje, to kto bogatemu zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładałem PPK do mojej 335i

Na papierze marne przyrosty- 50Nm i 34PS

wrażenia z jazdy jednak bardzo wyraźnie lepsze/

Został zmieniony dolot powietrza na większy, inny program, mapa gazu, nawet inaczej mruczy....

Lepiej zbiera się od dołu, elastyczność także lepsza, w Comforcie jedzie jak przedtem w Sport.

Dane auta zostały zaktualizowane w BMW i dowodzie rejestracyjnym.

Gwarancja zachowana.

Ja polecam PPK

Edytowane przez Bad_Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto slyszy sie, ze PPK daje w rzeczywistosci o wiele wieksze przyrosty niz na papierze. Np. w 330d z PPK moc wzrasta nie do deklarowanych 286 tylko do ponad 300 koni. 330d nie odbiega wtedy praktycznie parametrami od 335d, moze byc nawet szybszy w odpowiednich warunkach jako RWD w porownaniu do wyposazonego standardowo w xdrive 335d.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Oczywiście.

Nawet ubezpieczalnie musiałem powiadomić o zmianie osiągów auta i składka została na nowo przeliczona.

Auto zarejestrowane w De.

Ciekawy jestem jak to jest w Polsce z tym tuningiem. Np. masz dzwona, patrzą, że było grzebane w sterowniku i ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania. Możliwe takie coś? Słyszał ktoś o takich przypadkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Info odnośnie F10 520d (xdrive).


Części ogólnie "są", tutaj informacja https://www.parts.bmwgroup.com/infodok/1473/en_EN/subpages/documents/manuals/SZ_033_03_15.pdf

Tylko mój dealer jakoś nie może przez system ich zamówić, "coś jest zablokowane".


Zapytałem czy jak sobie to sam zamówie z zagranicy części to czy mogą mi zamontować bez utraty gwarancji - odpowiedzieli, że tak.

Ogarnę więc temat pewnie jakoś we wrześniu i dam znać co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.