Skocz do zawartości

Jak właczyć spryskiwacze reflektorów ?


Yarwa

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie.

Zastanawiam się czy mam wszystko ok ze spryskami od świateł. w poprzednim aucie miałem tak, że przy zaświeconych światłach przy pierwszym włączeniu spryskiwania szyb jednocześnie włączały się spryski lamp. Później co spryski lamp włączały się co 10x włączenie pryskania szyb.

Jednak w F30 zauważylem, że po odpaleniu spryskiwacza spryskiwacze lamp nie włączyły się (oczywiście przy zapalonych światłach). W instrukcji jest tylko napisane, że spryski lamp włączają się co jakiś czas.

Czy czasem nie trzeba tego jakoś uaktywnić tak jak np. w przypadku automatycznych wycieraczek, które trzeba włączyć za każdym razem po rozruchu (we wcześniejszym aucie miałem to aktywne cały czas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ze względu na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg (brudne powodują nie prawidłowy strumień światła) i chyba z tego powodu wymóg prawny, w przypadku reflektorów ledowych i ksenowych, spryskiwaczy nie można wyłączyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Spryskiwacze reflektorow nie wlaczaja sie automatycznie juz przy pierwszym uzyciu spryskiwaczy. Z tego co zauwazylem, to do ich wlaczenia potrzeba kilka razy dosc intensywnie przemyc szybę, i to chyba w określonym czasie. Niech ktoś mądrzejszy napisze czym dokladnie jest to uwarunkowane.
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg (brudne powodują nie prawidłowy strumień światła) i chyba z tego powodu wymóg prawny, w przypadku reflektorów ledowych i ksenowych, spryskiwaczy nie można wyłączyć.

Przeczytaj dokładnie tytuł tematu. Pytałem się jak włączyć a nie wyłączyć :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ze względu na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg (brudne powodują nie prawidłowy strumień światła) i chyba z tego powodu wymóg prawny, w przypadku reflektorów ledowych i ksenowych, spryskiwaczy nie można wyłączyć.

Przeczytaj dokładnie tytuł tematu. Pytałem się jak włączyć a nie wyłączyć :mad2:

Trochę grzeczniej. To Ty czytaj ze zrozumieniem odpowiedzi.

Jeżeli spryskiwaczy nie idzie dezaktywować, to logiczne że fabrycznie są włączone na amen.Tak to ciężko wydedukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg (brudne powodują nie prawidłowy strumień światła) i chyba z tego powodu wymóg prawny, w przypadku reflektorów ledowych i ksenowych, spryskiwaczy nie można wyłączyć.

Przeczytaj dokładnie tytuł tematu. Pytałem się jak włączyć a nie wyłączyć :mad2:

Trochę grzeczniej. To Ty czytaj ze zrozumieniem odpowiedzi.

Jeżeli spryskiwaczy nie idzie dezaktywować, to logiczne że fabrycznie są włączone na amen.Tak to ciężko wydedukować.

 

Otóż nie prawda kolego, spryskiwacze reflektorów da się wyłączyć ( o co nie pytał autor tematu). Robi się to poprzez kodowanie owych :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W poprzedniej jedynce F20 miałem właśnie tak że zawsze pierwsze spryskiwanie lało też na lampy - mega wkurzająca rzecz, wiecznie oblana cała maska i błotniki płynem, z czasem zrobiłem sobie nawyk żeby wyłączyć lampy przed pryskaniem. Teraz w F30 pryska za którymś razem dopiero co jest świetne. Poza tym to wszystko można przekodować jak kto chce (również dezaktywować zupełnie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny post, który nic nie wnosi do tematu ani nie udziela odpowiedzi na zadane pytanie.

Chciałbym umyć sobie reflektory spryskami i po odpowiedziach:

"- Ze względu na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg (brudne powodują nie prawidłowy strumień światła) i chyba z tego powodu wymóg prawny, w przypadku reflektorów ledowych i ksenowych, spryskiwaczy nie można wyłączyć."

"- Jeżeli spryskiwaczy nie idzie dezaktywować, to logiczne że fabrycznie są włączone na amen.Tak to ciężko wydedukować."

sorry, ale nadal nie wiem jaka jest procedura uruchomienia.

 

Czy tak ciężko zrozumieć, że chce tego używać i chciałbym poznać specyfikę działania. Nie chce tego dezaktywować, wyłączać i zastanawiać się nad zasadnością używania i czy to jest wymóg prawny czy nie.

 

Tak więc proszę jeśli nie potrafisz udzielić odpowiedzi na zadane pytanie to nie pisz nic bo równie dobrze na pytanie jak włączać światła mijania będzie pisał, że trzeba ich używać bo jest taki przepis :roll: A pytanie jest zupełnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej jedynce F20 miałem właśnie tak że zawsze pierwsze spryskiwanie lało też na lampy - mega wkurzająca rzecz, wiecznie oblana cała maska i błotniki płynem, z czasem zrobiłem sobie nawyk żeby wyłączyć lampy przed pryskaniem. Teraz w F30 pryska za którymś razem dopiero co jest świetne. Poza tym to wszystko można przekodować jak kto chce (również dezaktywować zupełnie).

 

No właśnie tez miałem tak, że za pierwszym spryskaniem to działało i robiłem jak ty, jak miałem reflektory czyste to wyłączałem lampy. Tu mi odpowiada to, że nie jest za pierwszym razem, ale chciałbym wiedzieć kiedy i jak, żeby mieć jakąś kontrole nad tym. Tak samo jak mi odpowiada rozwiązanie bmw z włączaniem za każdym razem czujnika deszczu. W poprzednim aucie jak raz włączyłem działał cały czas. ale np. w zimie po odpaleniu rozruchu włączały się wycieraczki, a szyba w lodzie i był zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ze względu na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg (brudne powodują nie prawidłowy strumień światła) i chyba z tego powodu wymóg prawny, w przypadku reflektorów ledowych i ksenowych, spryskiwaczy nie można wyłączyć.

 

 

Otóż nie prawda kolego, spryskiwacze reflektorów da się wyłączyć ( o co nie pytał autor tematu). Robi się to poprzez kodowanie owych :cool2:

Yarwa nie pytał (co się da wyłączyć poprzez kodowanie), w ten sposób większość funkcji można dezaktywować. Sytuacja dotyczy ustawień fabrycznych, i o to pytał autor.Tak jak pisałem, spryskiwacze fabrycznie są włączone i niema potrzeby cokolwiek kodować i .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://s17.rimg.info/02466140a952b12ef37210c57504fcf9.gif sorry, tłumaczenia przez internet-tłumacz , ale myślę, że i tak wszystko jest jasne

 

Opis funkcjonowania

 

W zależności od kodowania podczas aktywacji systemu spryskiwacze reflektorów może, na przykład, być następujący:

1. Mycie reflektorów działa zawsze przy pierwszym uruchomieniu mycia szyb. Po tym mycie reflektorów jest uruchamiany automatycznie przy każdym 7 uruchomieniu czyszczenia szyb.

2. Mycie reflektorów działa po trzecim włączeniu czyszczenia szyb. Po tym mycie reflektorów jest uruchamiany automatycznie przy każdym 10 uruchomieniu czyszczenia szyb.

Spryskiwacze reflektorów działa jak przy braku ruchu, jak i do pewnej prędkości ruchu (kodowany i zależy od wymogów prawnych). Po przekroczeniu tej prędkości ruchu (na przykład, 130 km/h) spryskiwacze reflektorów nie działa.

Proces oczyszczania obejmuje, na przykład, 2 lub 3 cyklu wtrysku (kodowany). Po zakończeniu procesu czyszczenia w ciągu pewnego czasu blokady, na przykład, od 3 minut (kodowany) i powtórzenie procedury czyszczenia nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.