Skocz do zawartości

E90 330xd '06 Titansilber [przeróbka dolotu na 335d str. 15]


zielony90

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie absolutnie zdaje sprawę, że czas na podstawie filmiku z licznika i czas z RL to zupełnie co innego :) Domyślam się, że z GPS będzie przynajmniej sekunda więcej :) Jednak RL nie posiadam póki co i podaję to co widać :)

Ale ja o tym wiem :D Następna będzie na pewno benzyna, ale czy 3.0 czy 4.4, zobaczymy :P Bardziej zastanawiam się nad napędem. Myślę że następne auto będzie RWD.

Edytowane przez zielony90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ehhh a mnie wiecznie 10l wychodzi :) piknie :)

Widzę, że nie jestem sam :roll: Już się bałem, że z moją Bawarką jest coś nie halo :P Ja poniżej 10l też rzadko schodzę :roll: :8)


Zielony90 wynik ze spalaniem robi wrażenie :lol:

---------------------------------Moja galeria------------------------------------


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339720&p=2477504#p2477504 jest


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=306494 [*] była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...


Decyzja co do DPF była jedną z lepszych jakie można podjąć. Dźwięk się trochę poprawił, o reakcjach na gaz itp nie będę się wypowiadał, bo za dużo się pozmieniało żeby być obiektywnym. Teraz dymienie. Nie zauważyłem czarnej chmury za sobą w lusterku, nikt znajomy też za mną nie jechał, więc nie wiem co się dzieje w okolicy końcówek przy pełnym bucie :P Byłem za to na stacji diagnostycznej. Wynik dymienia to średnia z 3 pomiarów. W dwóch pierwszych wyszło 0,02, w trzecim 0,01. Norma to 0,5 :P Delikatnie zmienił się zapach spalin. Końcówki od środka czarne, jednak ranty i końcówki od zewnątrz czyste. Broniłem się przed tym rękami i nogami, chciałem nawet kupić DPF od jakiejś mocnej wersji(pewnie większa średnica i mniejsze opory), nie zrobiłem tego i nie żałuję ani trochę.

 

 


Witam.

A tak konkretniej to jak masz usunięty DPF? Katalizator został? Downpipe?

Masz przelot czy środkowy tłumik zosał? :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Została pucha, DPF został z niej wydłubany, kat został na miejscu.

Środkowy tłumik został, za nim zaczyna się przelot aż do końca :)

DPF i EGR zostały dodatkowo usunięte programowo :)

Edytowane przez zielony90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne autko, duzo serca czasu i pieniędzy włożyłeś w autko ale teraz się odwdziecza Ci za to....bardzo ładny egzemplarz :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne autko, duzo serca czasu i pieniędzy włożyłeś w autko ale teraz się odwdziecza Ci za to....bardzo ładny egzemplarz :cool2:

Dzięki wielkie! Milo słyszeć jak ktoś docenia trud pracy :)

 

Piękna E90tka ;) Mody jak najbardziej robią wrażenie :oops: Będę śledził temat :wink: :cool2:

PS. Gdzie kupiłeś nakładki i podstopnicę ? :)

Dzieki! Miło słyszeć:) Tym bardziej, ze będzie niedługo aktualizacja, bo ide ostro z tematem navi :D

Podstopnice kupiłem używana na Allegro, ale była w idealnym stanie i 2x tańsza niż nowa(jakos 650zl)

Nakładki kupiłem już nowe, bo są nie do dostania :) dla automatu co prawda jakieś widziałem, ale byly mocno zniszczone.

Edytowane przez zielony90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich!

Byłem na hamowni i wyszło coś takiego:


46994626911_d4dcf7316f_o.jpg


Chyba jest coś nie tak z nastawnikiem turbiny, moc trzyma do końca, ale jak widać moment wstaje późno. Do tego na ogół pełen but jest przy ok 2500 obrotow, czasem sie jednak zdarza, ze turbina wstaje pozniej, wlasnie jakos krotko powyzej 3tys. Pamietam, ze zaraz po strojeniu tak nie było. Myslalem, ze juz koniec w tym temacie, a tu niestety dalej trzeba grzebać...

Edytowane przez zielony90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś mam idealne seryjne turbo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

Trochę się ostatnio pozmieniało, także mała aktualizacja :)


-Z zewnątrz, zostały przyciemnione szyby. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, gdybym wiedział to co wiem, zrobiłbym to już dawno :P Widać tez zimowy set, to jego ostatnie chwile u mnie w aucie, na przyszłą zimę wpadnie styling 270. Ktoś chętny? :D


47454681832_7d0924cd5b_k.jpg

46591964925_f997937b98_k.jpg

46783656564_07cc9efc85_k.jpg

46591964405_eddde7a5f1_k.jpg

46783655444_e8af06b960_k.jpg

46591963885_ddbd54c699_k.jpg

46783654484_4ffda71c79_k.jpg


-Dużo zmian w środku. Wpadła navi CIC, deska z kubkami i schowkiem plus do tego combox z usb i internetem. W końcu w środku nastał 21 wiek :P Srodek wygląda duuuożo lepiej. Mam wrażenie, że audio gra jakoś lepiej, szczególnie radio. Ale Listwy Glaciersilber...hmm mysłałem, że z deska navi będzie sie lepiej komponować, a mam wrażenie, że gorzej. Chyba lepsze byłyby czarne.


Chciałbym też podziękować chłopakom z BMW MTC Wrocław. Jak zwykle staneli na wysokości zadania, profeska. Chapeau bas.


47454682112_a55b35ad7f_k.jpg

47454682272_598e1a7411_k.jpg

47454682552_c75dfd3fd4_k.jpg

47454682782_51fdde0335_k.jpg

46783653414_183ff612f8_k.jpg

46783653734_530b32b356_k.jpg


-Na sam koniec zimy wpadła... podgrzewana kierownica :P Jak wiadomo, M-pakietowej podgrzewanej nie ma, więc kupiłem sportową, dałem do obszycia i voila! Efekt super :)


46591963195_161f97b9b3_b.jpg

46783652504_2f8cd06dfa_b.jpg

46591963285_c65a8d88e7_b.jpg

46783652924_669b056ae5_b.jpg


-Wygłuszyłem też dach. Wywaliłem fabryczne filcowe wygłuszenie, na to poszły maty alubutyl Dynamat Superlite i Dynamat Dynaliner 6mm. Nie wiedziałem, że będzie taki efekt! Teraz w aucie góra jest jakby odcięta, jedyne co słychać to szum lusterek, na początku wręcz ciężko było się przyzwyaczaić :P Zdjęć niestety brak.


-Wpadła też rozpórka dolna tylna z E92 :) Czy czuć różnicę? Wg mnie tak. Wiadomo, nie jest to różnica niebo a ziemia, ale buda jest jakby bardziej zwarta.


46591963565_9b70471c07_o.jpg


Co w planach? Auto teraz to praktycznie full. O to mi chodziło :)


-Car Spa, renowacja skór, detailing wnętrza i z zewnątrz. Usuwanie wgniotek i odprysków lakieru plus jego korekta. Ktoś poleci jakiś zakład we Wrocławiu?

-Hamulce M-performance z F30. Kończą mi się tarcze z tyłu i klocki p/t też więc myślę najlepszy moment. W sumie to bierzemy się za to z Bartkiem na dniach :D

-Będę polował na przednie fotele poliftowe z pełną elektryką. A może własnie zmienić na pełen manual? Manualne da się niżej opuścić...

-Chciałbym postawić kropkę nad i w kwestii poliftowego środka. Fotele i kanapa są przedliftowe, ktoś przerabial temat tego dodatkowego przeszycia? da się to zrobić ?


Chyba to wszystko. Myślę, że do wakacji skończę :) Wtedy chyba zacznę szukać E38 740i :D


Pozdrawiam!

Edytowane przez zielony90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa pracy I super efekt. :cool2:

Heble leżą i czekaja będzie kosa :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie, masa pracy, nie góra, tylko łańcuch górski pieniędzy , ale efekt finalny jest super :cool2:

Do tego jeszcze kropka nad i to co planujesz, ...a potem znowu coś się znajdzie. tak to już jest z tą naszą nieuleczalną chorobą, jaką jest tuning :D

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zanim pojedziesz na montaż tylnich hebli to sprawdź sobie stan nakrętek na półosiach z tyłu,bo można się zdziwić. nie Bartek? ;) zmiany na plus. niebieskie heble do srebrnej budy będą dobrze wyglądać :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Ale jesteśmy mocno ograniczeni czasowo więc tylko przód na szybko złożymy. Tył najlepiej robić na miesci w okolicy domu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przyciemnienie zrobiłeś? :)

 

W sumie nie pamietam jakie jest na tyle, bodaj 80%? z przodu na bocznych jest najmniejsze jakie było dostępne :)

 

Masa pracy I super efekt. :cool2:

Heble leżą i czekaja będzie kosa :cool2:

 

Prawda :D już się nie mogę doczekać xD

 

Dokładnie, masa pracy, nie góra, tylko łańcuch górski pieniędzy , ale efekt finalny jest super :cool2:

Do tego jeszcze kropka nad i to co planujesz, ...a potem znowu coś się znajdzie. tak to już jest z tą naszą nieuleczalną chorobą, jaką jest tuning :D

 

Niestety coś się pewnie wymyśli, ale powoli biorę sie za budowę i urządzanie działki, więc jest jeszcze dla mnie szansa xD

 

zanim pojedziesz na montaż tylnich hebli to sprawdź sobie stan nakrętek na półosiach z tyłu,bo można się zdziwić. nie Bartek? ;) zmiany na plus. niebieskie heble do srebrnej budy

będą dobrze wyglądać :cool2:

 

Spokojnie, przód zmieniamy w środę, a tył zmieniam jakos za tydzien-dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam montowałeś COMBOXA? Zainstalowałeś MEDIA czy TELEMATIC? Z tego co wyczytałem MEDIA robi to samo TELEMATIC, a z dodatkowych funkcji TELEMATICA i tak nie da się skorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W sumie nie pamietam jakie jest na tyle, bodaj 80%? z przodu na bocznych jest najmniejsze jakie było dostępne :)

 

Dzięki, ogólnie super auto. Przy odsprzedaży każdy kto spojrzy na to co jest w VIN mocno się zdziwi. :lol:

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby ładnie wyszły ;) Dużo ogarniałeś szybki ? Ja zapłaciłem 500 zł za przód i tył miałem spokojną głowę , również nie mam za dużo czasu jak i umiejętności do ogarnięcia takich prac :) Brakuje mi również cierpliwości do takich prac :mrgreen: Własna robota na pewno cieszy , auto ładnie wygląda :cool2: Świetna robota :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam montowałeś COMBOXA? Zainstalowałeś MEDIA czy TELEMATIC? Z tego co wyczytałem MEDIA robi to samo TELEMATIC, a z dodatkowych funkcji TELEMATICA i tak nie da się skorzystać.

 

Combox media, od telematika rozni sie przyciskiem SOS, ktory w PL i tak podobno nie dziala.

Wszystko robili chlopaki z MTC Wroclaw, ja tu tylko sprzatam.

W sumie nie pamietam jakie jest na tyle, bodaj 80%? z przodu na bocznych jest najmniejsze jakie było dostępne :)

 

Dzięki, ogólnie super auto. Przy odsprzedaży każdy kto spojrzy na to co jest w VIN mocno się zdziwi. :lol:

 

Dzięki wielkie :D do odsprzedazy chyba nie dojdzie, kilka lat nim pojezdze, a juz w przyszlym roku auto bedzie mialo 15lat, jak mam je sprzedac za grosze to wole zeby stalo pod wiatka :P Kto wie, moze za pare lat diesel to bedzie cukierek :D

 

Mam pytanie odnośnie szyb. Rozumiem że sam oklejałeś, jakiej firmy była folia, czy ściągałeś tapicerkę z drzwi? A jak z tylnią szybą? Z jednego kawałka folii? Tylnią półkę trzeba demontować?

 

Chyba źle się wyraziłem, ja do oklejania takich rzeczy nawet nie podchodze, robilem to w zakladzie we wroclawiu, moge napisac gdzie dla zainteresowanych.

 

Jestem pod dużym wrażeniem Twojej pracy i wooora pieniędzy włożonego w auto :cool2: Efekt jest naprawdę niezły :mrgreen:

 

Kurde, wszyscy o tym worze pieniędzy piszą, aż mi głupio xD Czuje się jakby każdy chciał przez to powiedzieć " stary, ale przepłaciłeś" :P

 

Szyby ładnie wyszły ;) Dużo ogarniałeś szybki ? Ja zapłaciłem 500 zł za przód i tył miałem spokojną głowę , również nie mam za dużo czasu jak i umiejętności do ogarnięcia takich prac :) Brakuje mi również cierpliwości do takich prac :mrgreen: Własna robota na pewno cieszy , auto ładnie wygląda :cool2: Świetna robota :cool2:

 

Dzięki wielkie! ja dałem niewiele więcej za tył+przód i tak jak pisalem wczesniej, zrobione w zakladzie we wro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, efekt finalny jest genialny :mrgreen: :mrgreen: Dopieściłeś ją w każdy możliwy sposób. Dodałbym jedynie jakąś delikatną lotkę na klapę. Rozpórka pasowała bez żadnych przeróbek? Śliczne auto! :cool2:

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.