Skocz do zawartości

Świece -wymiana 520i


Patryk1980

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mam inne wątpliwości - czyli w ASO wkręcili świece z wysiłkiem w 40Nm ? Oto jest pytanie. Wydaje mi się topicstarter coś ukrywa.

 

Kolego ja nie napisałem, że w ASO dokręcili źle -tylko, że mechanik, a to zmienia postać rzeczy.

Oczywiście poza serwisem chciałem ogarnąć świece bo zależało mi na czasie -to był błąd.

 

Czy nie ma znaczenia siła dokręcenia świec? Hehehe no tylko śmiech mnie już ogarnia otóż ma i to mega, a taki że przy 40 nm paliwo zalewało świece i auto szło jak... szkoda gadać -kolejna wymiana i właściwy moment 20nm i po bólu. Niestety dowiedziałem się na własnej skórze jaka jest różnica.

 

Generalnie po to są klucze dynamometryczne, żeby z nich korzystać -jednak jako użytkownik czy ja mam, to wszystko wiedzieć czy mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam inne wątpliwości - czyli w ASO wkręcili świece z wysiłkiem w 40Nm ? Oto jest pytanie. Wydaje mi się topicstarter coś ukrywa.

 

Kolego ja nie napisałem, że w ASO dokręcili źle -tylko, że mechanik, a to zmienia postać rzeczy.

Oczywiście poza serwisem chciałem ogarnąć świece bo zależało mi na czasie -to był błąd.

 

Czy nie ma znaczenia siła dokręcenia świec? Hehehe no tylko śmiech mnie już ogarnia otóż ma i to mega, a taki że przy 40 nm paliwo zalewało świece i auto szło jak... szkoda gadać -kolejna wymiana i właściwy moment 20nm i po bólu. Niestety dowiedziałem się na własnej skórze jaka jest różnica.

 

Generalnie po to są klucze dynamometryczne, żeby z nich korzystać -jednak jako użytkownik czy ja mam, to wszystko wiedzieć czy mechanik.

Gratuluje znalezienia przyczyny problemow. :twisted:

 

Co do tego, co kto ma wiedziec, to lepiej wiedziec samemu + najlepiej patrzec na rece i miec oczy szeroko otwarte - jesli sie wie, na co patrzec.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEDi masz rację w 100% -mądrzejszy jestem o kolejne doświadczenie.

Wiedza kosztuje w moim przypadku dosłownie. Grunt, że wszystko cyka jak należy.

Pośpiech mnie zgubił.

To uprzedze Twoje kolejne doswiadczenie ;) :

jesli myslisz, ze ASO gwarantuje profesjonalizm, to sie grubo mylisz - i pisze to czlowiek, ktory tylko z ASO korzysta.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

:8) ASO to warsztat jak każdy inny tyle że ma specjalizację i autoryzację BMW.

Dlatego należy starannie dobierać ASO dla siebie :) W 3City mamy dwa ASO ale ja jeżdżę tylko do Bawarii po doświadczeniach w drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEDi masz rację w 100% -mądrzejszy jestem o kolejne doświadczenie.

Wiedza kosztuje w moim przypadku dosłownie. Grunt, że wszystko cyka jak należy.

Pośpiech mnie zgubił.

To uprzedze Twoje kolejne doswiadczenie ;) :

jesli myslisz, ze ASO gwarantuje profesjonalizm, to sie grubo mylisz - i pisze to czlowiek, ktory tylko z ASO korzysta.

 

Póki co jestem zadowolony z ASO w Łodzi i niech ta chwila trwa wiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:8) ASO to warsztat jak każdy inny tyle że ma specjalizację i autoryzację BMW.

Dlatego należy starannie dobierać ASO dla siebie :) W 3City mamy dwa ASO ale ja jeżdżę tylko do Bawarii po doświadczeniach w drugim.

Do Bawarii sie wybieram, ale juz nie wierze w to, ze tam bedzie inaczej niz w pozostalych.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.