Skocz do zawartości

Zasilanie z USB w schowku


tasman120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ForumowiczóW!

Niedawno kupiłem sobie rejestrator jazdy. Ma on zasilanie albo na gniazdo zapalniczki albo na usb. Postanowiłem pociągnąć kabel od tej kamerki w podsufitce i słupku bocznym prawym do schowka gdzie jest gniazdo USB. I tu powstał problem. To gniazdo raz zasilanie ma raz nie ma. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tym? To normalne czy coś jest nie tak u mnie?

A może jakieś inne miejsce na dorobienie lub użycie zasilania dla takiej kamerki proponujecie?

Pozdrawiam!

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ForumowiczóW!

A może jakieś inne miejsce na dorobienie lub użycie zasilania dla takiej kamerki proponujecie?

Pozdrawiam!

Piotrek

Jak kupiłem sobie gniazdo do zapalniczki i elektryk wpiął mi go w skrzynkę bezpieczników pod schowkiem Ja nie chciałem obcinać końcówki w kamerce z wejściem do zapalniczki i dlatego zastosowałem takie rozwiązanie Nie dorabiając osobnego podpięcia na kamerkę blokujesz sobie gniazdo USB w podłokietniku, a wpięcie się do gniazda zapalniczki w popielniczce raczej odpada bo popielniczka musi być cały czas otwarta pozostaje gniazdo zapalniczki z tyłu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
każda f-ka ma gniazdo do ładowania pod schowkiem nad nogami pasażera.

tam bardzo bezpiecznie można się wpiąć i zasilić co trzeba.

Problem polega jednak na tym, że w tym gnieździe napięcie pojawia się od razu po otwarciu auta (przynajmniej u mnie/LCI), a nie po podaniu zapłonu...

Czyli - otwierasz auto, żeby go np. odkurzyć w sobotę, a kamera nagrywa ową ciężką pracę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet firmowe kamerki BMW podpinają tak, że nie widać żadnych kabli...

 

Witam, mógłbyś podać więcej szczegółów? Po ostatnim wymuszeniu jestem bardzo zainteresowany porządnym wideorejestratorem.

Założyciela wątku przepraszam za off-top.

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Tak myślałem że to gniazdo USB jest tylko do serwisu. Jednak mialem nadzieję że napięcie będzie odpowiednie i będzie można z tego skorzystać.

Co do gniazda nad nogami pasażera to ja mam tylko puste miejsce na nie. Ma ktoś jakiś schemat gdzie takie gniazdo się wpina i w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłbyś podać więcej szczegółów? Po ostatnim wymuszeniu jestem bardzo zainteresowany porządnym wideorejestratorem.

A proszę:

http://www.bmwsklep.pl/BMW-Advanced-Car-Eye-p7638c10c1186

W zestawie są dwie (druga na tył). Jeśli się ich nie wyłączy przyciskiem, to działają non-stop, co bywa dobre (diodki odstraszają no i zapis różnych "postojowych eventów" jest), ale zżera to akumulator w stopniu zaawansowanym... Jeśli jednak napięcie spadnie niebezpiecznie, kamerki się odłączają automatycznie, jak przystało na OEM-owy produkt BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Viofo A119. Bardzo fajna kamerka - jakoś nagrania doskonała - widać nr tablic aut które mijają nas w przeciwnym kierunku. W nocy też super. Dodatkowo praktycznie najmniej widoczna z dostepnych na rynku kamer. Mocowanie do szyby na złączkę do GPS. Kable niewidoczne.

Dla chętnych wrzucę parę fotek jak to wygląda w F11.

 

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_392248.html?wid=21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20161129_102657_HHT.jpg

 

IMG_20161129_102650_HHT.jpg

 

IMG_20161129_102622_HHT.jpg

 

narazie kabel idzie między szybą i w prawym słupku do schowka. Tam dołem do centralnej zapalniczki ale muszę dołożyć tę dodatkową pod schowkiem pasażera. Ma ktoś jakieś namiary na elektryka we Wrocławiu godnego polecenia do takiej roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.