Skocz do zawartości

Wymiana lusterka na fotochromatyczne - czy to możliwe?


Raptorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich użytkowników forum,

 

Chciałem zapytać czy jest możliwość wymiany wewnętrznego lusterka na lusterko fotochromatyczne ? Czy ktoś już coś takiego robił ? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Mój model BMW to 520 F10 rocznik 2012. Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w takie lusterko ? Lepiej kupić używane, zamiennik czy pozostaje nam ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo prosto dołożyć takie lusterko, wystarczy podłączyć plus i minus np. pod czujnik deszczu i to koniec, nie trzeba nic kodować. Lusterko najlepiej chyba kupić na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale musisz znaleźć odpowiednie pod twoje wyposażenie np. z diodą od alarmu lub bez, z asystentem świateł drogowych lub bez, jest kilka różnych rodzajów. Nowe lusterko w ASO kosztuje ok. 1840 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich użytkowników forum,

 

Chciałem zapytać czy jest możliwość wymiany wewnętrznego lusterka na lusterko fotochromatyczne ? Czy ktoś już coś takiego robił ? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Mój model BMW to 520 F10 rocznik 2012. Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w takie lusterko ? Lepiej kupić używane, zamiennik czy pozostaje nam ASO ?

Nie prościej i taniej przyciemnić tylne szyby i efekt podobny a autko zyskuje na wyglądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przyciemniać??? Lepiej kupić od razu nowe auto z lusterkami....

a tak na poważnie to nie ma rzeczy, której w chwili obecnej nie można dołożyć do f-ki.

Lusterko dołożysz sobie sam jak tylko kupisz np. używane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Zarówno w przedlifcie, jak i polifcie, automatycznie ściemniane lusterko wewnętrzne jest wyposażeniem dodatkowym....

S431A - Innenspiegel automatisch abblendend - Interior mirror with automatic-dip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lusterko to pół biedy :mrgreen:

Zobacz jak wygląda takie auto z klimą manualną, najtańszą opcją radia i wykończeniem bazowym: plastikowa kierownica bez obszycia i standardowe materiałowe fotele...

Jeździ trochę takich aut w tzw. wersji flotowej. Dobrze, że mają choć szyby elektryczne (choć jeszcze nie tak dawno tylko z przodu, bo z tyłu były korbki)...

Wersje flotowe powinny mieć naklejkę "Not for resale" :mrgreen:

 

Generalnie rozumiem, że klasa premium charakteryzuje się m.in. tym że można sobie dobierać pojedyncze elementy wyposażenia wedle uznania - ale tzw. baza powinna mieć jednak jakiś przyzwoity poziom startowy, tym wyższy im wyższa seria modelowa.

Choć z drugiej strony u konkurencji jest podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, w F10 na szczęście podstawowa klima to automat.

Miałem na myśli ogólnie wersje flotowe (klima stricte manualna jest np. w F3x), które potrafią zrobić dość przygnębiające wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie spotkam sie z krytyka ale mi by nie przeszkadzala manualna, denerwujace jest wycie dmuchawy na max w poczatkowej fazie po wcisnieciu auto kiedy temp wnetrza bardzo rozni sie z ustawiona

Zawsze można wyłączyć klimatronik i mieć na manualnej

:twisted:

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Podbijam temat, bo również chciałem wymienić lusterka na elektrochromatyczne. Moje jest zwykłe, jedynie z dioda alarmu. Kupiłem więc odpowiednik elektrochromatyczny z diodą alarmu.


Moje ma podłączone dwa piny - zdjęcie poniżej:

IMG-20211006-213005a.jpg


Jeżeli dobrze rozumiem, to są piny 9 (diody alarmu) i 10 (minus).


Nowe lusterko ma cztery piny:

IMG-20211006-212601a.jpg


Rozumiem, że piny 9 i 10 są te same co w moim, a dołożyć muszę pin3 (plus) i ewentualnie pin 6 (lin)


Plus i minus można podpiąć z czujnika deszczu obok. A czy lin też? Czy trzeba z modułu świateł? Bo podobno środkowy w czujniku deszczu to też Lin.

IMG-20211006-212903a.jpg


Czy plus to ten z prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, bo również chciałem wymienić lusterka na elektrochromatyczne. Moje jest zwykłe, jedynie z dioda alarmu. Kupiłem więc odpowiednik elektrochromatyczny z diodą alarmu.


Moje ma podłączone dwa piny - zdjęcie poniżej:

IMG-20211006-213005a.jpg


Jeżeli dobrze rozumiem, to są piny 9 (diody alarmu) i 10 (minus).

tak

Nowe lusterko ma cztery piny:

IMG-20211006-212601a.jpg


Rozumiem, że piny 9 i 10 są te same co w moim, a dołożyć muszę pin3 (plus) i ewentualnie pin 6 (lin)

tak, nie potrafię na chwilę obecną stwierdzić czy lin jest potrzebny, ale pin 3 plus jest potrzebny. Nie wiem czy lusterko ma z przodu czujnik światła, czy używa tego od czujnika deszczu (i czy jest tam czujnik światła).

Plus i minus można podpiąć z czujnika deszczu obok. A czy lin też? Czy trzeba z modułu świateł? Bo podobno środkowy w czujniku deszczu to też Lin.

tak, wg schematów lin jest podłączony do lusterka i czujnika deszczu

IMG-20211006-212903a.jpg


Czy plus to ten z prawej?

chyba z prawej to pin3 (masa), ale wyciągnij wtyczkę i zobacz jak są piny ponumerowane.

pin 1 zasilanie

pin 2 lin

pin 3 masa

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączyłem lusterko zarówno zasilanie jak i lin pod wtyczkę czujnika deszczu.

Lusterko zadziałało, ściemnia się, nawet bez kodowania.

Niestety pojawił się problem czujnika zmierzchu. Dzisiaj zauważyłem, że nie włączają się światła do jazdy dziennej.


Czy ten czujnik zmierzchu jest na szybie z czujnikiem deszczu. Wyciągałem pinu wtyczki czujnika deszczu + i lin. Czyżbym źle podłączył coś?


Czy może bezpiecznik jakiś?


W sumie to światła do jazdy dziennej ważniejsze niż to lusterko zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem lusterko zarówno zasilanie jak i lin pod wtyczkę czujnika deszczu.

Lusterko zadziałało, ściemnia się, nawet bez kodowania.

Niestety pojawił się problem czujnika zmierzchu. Dzisiaj zauważyłem, że nie włączają się światła do jazdy dziennej.


Czy ten czujnik zmierzchu jest na szybie z czujnikiem deszczu. Wyciągałem pinu wtyczki czujnika deszczu + i lin. Czyżbym źle podłączył coś?


Czy może bezpiecznik jakiś?


W sumie to światła do jazdy dziennej ważniejsze niż to lusterko zadziałało.

Bezpiecznik jest ok, bo by lusterko nie działało.

Podłącz się ISTA i zobacz czy nie ma błędów. Może jednak trzeba kodowanie? (bo na danej linii LIN jest więcej niż zakodowane i nie działa. Jest w ogóle jakieś kodowanie do lusterka?), albo wtyczka źle podpięta do czujnika.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.