Skocz do zawartości

520i dziwne objawy m52b20


Stachubmwrdm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem w E39 silnik m52b20 gdy jest zimno na dworzu i gdy przerzuci się na gaz to nie równo chodzi i czasem gdy jadę i zacznę chamowac to wciskając sprzęgło potrafią całkiem spasc obroty i zgaśnie gdy się zagrzeje jest okej w ciepłe dni tez jest okej gaz jest sekwencyjny roczny i od początku takie objawy byłem u dwóch gazownikow i nic konkretnego się nie dowiedziałem oleje filtry na bierząco wymieniane co to może być za przyczyna ? Z góry dzięki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale byłem u gaziarzy dwoch innych niż montowałem u nich, i temperatura jest idealnie ustawiona, a jak gaz zakładałem było ciepło jeszcze na dworzu, przyszły chłodniejsze dni i gaz na zimnym wiosna,lato była znów okej, zima teraz idzie i znów wariować zaczyna, słyszałem ze to moze byc objaw odmy separatora oleju, lub vanosa odmy nie wymieniałem w nim jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone valtek wiem ze sa lipne ale fakt faktem sa nowe i znam duzo ludzi co ma takie i niema takich objawów i dziwi mnie bo gdy jest cieplo na dworzu jest okej, a w zimne dni jak samochod cieply tez jest okej, a tylko ten objaw jest gdy jest zimno na dworzu i na zimnym silniku samochód przerzuca sie przy 36-37 stopniach na gaz, i wariuje gdy ma temperature około 60-70 stopni jest okej juz i tylko w zimne dni objaw falowania,przygasania podczas jazdy przy wciśnieciu sprzęgła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówicie ze to wina wtrysków powiem tak wyregulowane i temperatura ustawiona napewno okej słyszałem ze podobne objawy daje bania i odma tez ale to i na benzynie bym tak miał a tak niemam powiem tak ze tez kopci na biało w mrozy gdy ciepło nie oleju bierze z 0,3-0,5 na 10tysi przy mieszanej jeździe ale często gwałtowne ruszanie np. A i jakie wtryski polecacie nie drogie a dobre i czy lepiej na osobnym wtrysku czy na listwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No ja mam barracudy i są świetne.

Szybkie , precyzyjne , solidne , ciche.

 

Mam sześć sztuk oddzielnych a nie w listwie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.