Skocz do zawartości

E90 Zabezpieczenie - odciącie pompa paliwa i rozrusznik.


esluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam rozwiązania na dobre, proste zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą i zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami.

 

Samochód to BMW E90 09.2007 z silnikiem M47N2.

 

Pierwsze z nich to odcięcie rozrusznika a drugie to odcięcie zasilania na pompę paliwa.

W związku z tym mam pytanie:

 

1) Na stronie ze schematami WDS nie mogę znaleźć schematu z moim silnikiem. Dla różnych typów schemat się powtarza więc zakładam, że i u mnie jest on podobny. Czy więc w takim razie mogę bezpiecznie odciąć rozrusznik np.na złączy X6011?

 

2) Czy odcięcie pompy paliwa jest bezpieczne? Nie spowoduje sypania błędami przez komputer? Rozumiem, że przy odciętej pompie auto zapali i zgaśnie po kilku sekundach? Czy jest możliwość aby silnik się zapowietrzył?

Czy można tą pompę odciąć bezpośrednio np. na złączu EKP+?

 

Pozdrawiam Łukasz

 

Schemat rozrusznika i pompy paliwa:

 

https://zapodaj.net/c00eff7c229d3.png.html

https://zapodaj.net/26a3fccb21b4e.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy ja czegoś nie wiem czy jesteście przewrażliwieni?

 

W statystykach w zeszłym roku żadne BMW nie było nawet nie zostało ujęte w pierwszej 10, znalazłem tylko jakąś wzmiankę że w ukradziono poniżej 100 sztuk w 2015.

 

Przecież na takie auto to może się połaszczyć albo "rycerz ortalionu", a taki ktoś w życiu nie ukradnie tego auta, a goście którzy wiedzą jak kraść takie auta to kradną takie za 100tyś, a nie E90.

 

A tak na koniec to jak ktoś będzie chciał ukraść Twoje auto to żadne zabezpieczenie nie pomoże bo przyjedzie lawetą i tyle. Zabezpieczenia są na leszczy, na fachowców niestety nie ma dobrego zabezpieczenia.

Najlepsze to chyba dobrze zamknięty garaż i dwa rodwajlery na podwórku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że nie ma 100% zabezpieczeń ale dlaczego by nie utrudnić...a nóż.

Poza tym uważam że kradną to na co jest zapotrzebowanie na rynku - przecież wiadomo że w 99% auta idą na części. Nie dziś to jutro będzie zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A ja właśnie o tym samym myślałem i też obawiam sie błędów po odcieciu paliwa. Owszem na lawetę wszystko da się wciągnąć ale jakoś trudno mi to sobie wyobrazić na parkingu pod centrum handlowym. Czy nikt z Was nie mial nigdy podwyższonego ciśnienia wracajac z zakupami i nie mogąc dostrzec swojego auta? Jaka zawsze byla pierwsza myśl? Czemu więc nie uspokoić choć trochę swojego sumienia montując jakiś prymitywne utrudnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.