Skocz do zawartości

320d czerwona kontrolka oleju


storzek_23

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie to ten wątek powinien być wykasowany bo już było tego sporo i się można podłączyć do istniejącego,

gościu szukałem tego wątku dość długo i wyczerpująco skoro założyłem konto na tym forum i opisałem swój! a jeżeli znajdziesz taki sam przypadek jak mój to bądź taki uprzejmy i mi go podeślij a jeżeli nie to się nie udzielaj bo nie pomagasz! twoje konto powinno być osunięte bo zamiast pomóc to piszesz jakieś głupoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie bałeś się jechać na czerwonej kontrolce oleju? Ona daje znak, że jest niskie ciśnienie oleju i można łatwo zajechać silnik. Sprawdzałeś stan oleju?

a czy się bałem hmm powiedzmy że jak zobaczyłem te kontrolki to już miałem takie nerwy że mi było wszystko jedno bo w ciągu dwóch miesięcy miałem cuda... najpierw kapał mi olej zrobiłem to wyszło mnie 200 zł po tygodniu zaczęło mi telepać całym silnikiem i ryczał tak mocno a szczególnie na wysokich obrotach i jeździłem od mechanika do mechanika każdy co innego gadał jeden rozrząd drugi zawory trzeci sworzeń na tłoku czwarty panewki ale nikt nie był pewny wiec każdy mi zalecił wymianę silnika bądź kapitalke aż mój kumpel to posłuchał i powiedział że to pompa oleju i faktycznie sie rozsypała i zapchało się tam coś i wymienił mi ją i smoka i wyszło mnie to ok 600 zł a po 3 dniach uszczelka pod głowicą na bagnecie śmietana wyszło mnie to 800 zł a teraz te kontrolki wiec pomyślałem że jak coś mi strzeli w silniku to go wywale i nowy wstawie bo niema sensu dalej wkladac w ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poszła Ci pompa oleju i tak jeździłeś to możliwe, że panewki nie trzymają ciśnienia i stąd ta czerwona kontrolka. Bo żółta to można powiedzieć, że jest standardem w e46 i często ludzi dopada ta usterka. To tylko poziom oleju a ten czujnik często nawala.

Czujnik i kontrolka od ciśnienia zwykle bez powodu się nie zapala. Watro jest sprawdzić ciśnienie oleju na manometrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poszła Ci pompa oleju i tak jeździłeś to możliwe, że panewki nie trzymają ciśnienia i stąd ta czerwona kontrolka. Bo żółta to można powiedzieć, że jest standardem w e46 i często ludzi dopada ta usterka. To tylko poziom oleju a ten czujnik często nawala.

Czujnik i kontrolka od ciśnienia zwykle bez powodu się nie zapala. Watro jest sprawdzić ciśnienie oleju na manometrze.

no jeździłem nim dość długo od mechanika do mechanika zrobiłem co najmniej 300 kilosów i możliwe że masz rację z tymi panewkami że nie trzymają ciśnienia... tylko że jak mi zrobił tą pompe to chodził jak ta lala do czasu jak chciałem wymienić płyn chłodnicy i wyjąłem przypadkiem bagnet i śmietana i po wymianie uszczelki to się zaczęło dziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam!!! Posiadam BMW E46 320d 2000r. mam taki problem że wczoraj na trasie po ok 15 km zaświeciła mi się czerwona kontrolka oleju zgasiłem samochód sprawdziłem olej jest na MAX ( olej wymieniony ok 2 miesiące temu przejechane ok 3 tyś km olej castrol edge 5w40 ) odpaliłem ponownie zgasła po ok 5km to samo czerwona kontrolka oleju a że byłem na autostradzie cieżko było się zatrzymać po przejechaniu ok 50 km zgasła jechałem jeszcze 200 km i nic się nie zaświeciło. Dziś sprawdziłem olej dalej Max odpaliłem samochód i to samo gaśnie i się zapala co może być!!!!!!!!!!!!! PS. przed trasą umyłem silnik myjką ciśnieniową bo był zakurzony nie wiem czy to ma znaczenie ale piszę )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona jest od ciśnienia oleju. Tego nie można lekceważyć.Doświadczony mechanik to by na pracującym silniku odkręcił korek ale i tak bez pomiaru ciśnienia sie nie zobejdzie .

Jak myłeś auto pod ciśnieniem to możne odszukaj czujnik i sprawdz jego podłączenie .

Odepnij wtyczkę sprawdzi przewody ,wyczyść i podepnij.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd w ogóle przyszedł Ci do głowy taki pomysł, żeby myjka ciśnieniowa myć silnik ? Jak już Ci tak bardzo ten kurz przeszkadzał to mogłeś wyczyścić go szmatą, a nie pod ciśnieniem, tam jest za dużo delikatnych elementów, żeby tak myć. Jakieś stare samochody, proste co się "młotkiem naprawia " to można myć w ten sposób, a nie auto upchane elektroniką i czujnikami.

 

Inni też myją silniki myjką ciśnieniową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni też myją silniki myjką ciśnieniową ?
no co ty, trzeba miec cos z głową aby myc tego typu silnik myjką....

ktoś kiedys powiedział "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" i miał 100% racje

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem mój błąd ale po prostu takie są efekty nudzenia się na urlopie ( przy piwku ) w pracy mam parking pod drzewami i tam wszystkiego mi nawaliło w ten silnik to chciałem trochę umyć ale to dokładnie się zrobiło po tym jak umyłem. A silnik pracuje równo cicho jak zawsze nic nie stuka i nie puka tylko że ta kontrolka zapala się i gaśnie. A jeszcze może mi ktoś podpowiedzieć ten czujnik to jest przy filtrze oleju tak ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Mam taki objaw po uruchomieniu silnika zapala się kontrolka od oleju na czerwono, po kilku sekundach lub przejechanych metrach jazdy znika , i tak jest za każdym razem czy to po wymianie oleju, czy to zimny, czy ciepły nie ma różnicy za każdym razem się zapal i znika. Co może być przyczyną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.