Skocz do zawartości

światła do jazdy dziennej


kotwa87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
A mam wpisane w profilu warszawa lub okolice? Poszukaj w polecanych zakladach kogos z wawy. Kazdy kto ma oprogramowanie to i wie jak to zrobić. To jest 5 min roboty

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Być może dziwne pytanie ale chciałbym wiedzieć. Jak to jest z tymi światłami do jazdy dziennej, jestem świeżym użytkownikiem F10 i zauważyłem, że np. dzisiaj rano zero chmur a jadę na światłach mijania, fakt że dużo cienia ale mijałem BMW i jechał na ringach. Później jest ok (w trakcie dnia), wjeżdżam pod galerię czy do garażu zapalają się mijania, wyjeżdżam gasną. Pod wieczór też jeżdżę na mijania choć jeszcze słońce świeci. Czy jest może jakiś ogranicznik czasowy czy może ten czujnik u mnie jakoś inaczej wyłapuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kodowaniem można zmieniać czułość włączania sie świateł mijania.

Defaultowo sa ustawione na dość czułe, więc wiele osob ustawia mniejsza czułość, aby „dluzej jeździć na ringach”.


Natomiast system używany przez BMW (a przynajmniej w tych autach, gdzie jest KAFAS) opiera sie nie tylko na zwykłym pomiarze jasności otoczenia. Dlatego auto potrafi czasem włączyć światła mijania także w środku dnia, gdy jest bardzo mocne słońce (które wbrew pozorom zmniejsza widoczność aut, wiec w takim wypadku włączenie świateł mijania faktycznie ma sens), albo w lecie gdy wciąż jest jasno, ale słońce wisi długo nad horyzontem i oślepia kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dobry Wieczór !


Trochę odświeżę temat. Mam pytanie.


Czy jest możliwość ustawienia tak świateł do jazdy dziennej aby z tyłu się też świeciły. Chodzi mi o to ustawienie automatyczne czyli pokrętło max w lewo.


Święcą tylko przednie ringi a chciałbym aby z tyłu również się świeciły.


Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Tak, poprzez kodowanie komputerem ustawisz aby światła tylne świeciły razem z dziennymi ringami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie wydaje mi się żeby to można zakodować by tak automatycznie się działo. Ale zawsze możesz po zgaszeniu wyłączyć zapłon naciskając jeszcze raz start-stop i wtedy zgasną i światła :D


BTW. otwarcie drzwi kierowcy też chyba wyłącza światła:)

Edytowane przez comeasyouare

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zapytam tutaj, bo w sumie na temat.


Mam f30 2014 z xenonami WBA3D31010J558352. Gdy mam włączone światła pozycyjne (pokrętło raz w prawo, pomiędzy wyłączonymi a mijania), to są włączone ringi. W instrukcji jest napisane, że są to światła pozycyjne/dzienne (zależnie od samochodu). A więc czy mogę na nich jeździć w dzień? Oczywiście gdy warunki na to pozwalają. Trochę dziwne uczucie jeździć na ustawionych światłach pozycyjnych, dlatego do tej pory zawsze jeździłem na światłach mijania. Jednak jeśli są to światła do jazdy dziennej, to chciałbym to wykorzystać.


Niestety nie mam świateł automatycznych, więc muszę zmieniać manualnie. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, bo chyba wszyscy poza mną mają automatyczne. Stąd moje może głupie pytanie, ale wolałbym się upewnić.


Edit: Teraz dopiero zauważyłem, że to temat dla F10/F11, a nie mogę usunąć posta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powiem tak. Wlaczajac pozycyjne u siebie swieca one duzo slabiej niz jak mam ustawione na pozycje zero lub automatyczna (jezeli w idrive mam wlaczone swiatla do jazdy dziennej to ringi swieca nawet w pozycji zero) i swieca duzo mocniej niz gdy przelacze na pozycyjne

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bimmercode możesz zmieniać jasność

Dokładnie, zakodować trochę jaśniejsze postojowe i będzie git. Byleby nie za jasno bo w nocy postojówki będą oślepiać innych. Warto sprawdzić czy przy włączeniu mijania ringi przygasają bo jak nie to też może być problem, ale tak czy tak trochę podjaśnić i można śmiało jeździć jak na dziennych.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam bmw 5 f11 z 2016 roku i przy włączeniu świateł. a automatyczne palą się również światła z tylu da się jakoś to wyłączyć żeby tył nie świeciło?? Druga rzecz to światła powitalne świeca za każdym razem jak otwieram samochód nie ma znaczenia czy dzień czy noc, da rade jakoś to ustalić żeby świeciły tylko w nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam F11 LCI z xenonami adaptacyjnymi, kiedy świecą się światła do jazdy dziennej to świecą się ringi i te brewki nad nimi. Wydaję mi się że kiedyś ringi i brewka świeciły mi z taką samą interesownością - tzn bardzo mocno i wyraźnie, natomiast wczoraj zauważyłem że te brewki dużo słabiej świecą od ringów. Jak jest u Was, czy to może mi się zdawało że kiedyś było inaczej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Mam F11 LCI z xenonami adaptacyjnymi, kiedy świecą się światła do jazdy dziennej to świecą się ringi i te brewki nad nimi. Wydaję mi się że kiedyś ringi i brewka świeciły mi z taką samą interesownością - tzn bardzo mocno i wyraźnie, natomiast wczoraj zauważyłem że te brewki dużo słabiej świecą od ringów. Jak jest u Was, czy to może mi się zdawało że kiedyś było inaczej?

Brewki nie świecą się że światłami do jazdy dziennej tylko z mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam mam problem z lampą w F32 mianowicie po drobnej stluczce musiałem wymienić lampę na nową i po wymianie przełożeniu wszystkich modułów tylko karta była nowa nie świeci brewka w tej lampie. Ringi świeca normalnie tylko brewka nie. Mam informacje z isty że jest zwarcie na module Led ale już podmieniłem na dwie inne sztuki i dalej to samo. Może ktoś wie w czym może być problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam F11 LCI z xenonami adaptacyjnymi, kiedy świecą się światła do jazdy dziennej to świecą się ringi i te brewki nad nimi. Wydaję mi się że kiedyś ringi i brewka świeciły mi z taką samą interesownością - tzn bardzo mocno i wyraźnie, natomiast wczoraj zauważyłem że te brewki dużo słabiej świecą od ringów. Jak jest u Was, czy to może mi się zdawało że kiedyś było inaczej?

Brewki nie świecą się że światłami do jazdy dziennej tylko z mijania

u mnie swieca jak w Twoim awatarze, ringi i brewki jako drl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Mam F11 LCI z xenonami adaptacyjnymi, kiedy świecą się światła do jazdy dziennej to świecą się ringi i te brewki nad nimi. Wydaję mi się że kiedyś ringi i brewka świeciły mi z taką samą interesownością - tzn bardzo mocno i wyraźnie, natomiast wczoraj zauważyłem że te brewki dużo słabiej świecą od ringów. Jak jest u Was, czy to może mi się zdawało że kiedyś było inaczej?

Brewki nie świecą się że światłami do jazdy dziennej tylko z mijania

u mnie swieca jak w Twoim awatarze, ringi i brewki jako drl

W Adaptative LED tak, ale w drugim aucie gdzie mam bixy poliftowe już nie :( Hmm, może musze cos sobie zmienić w kodowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam przedlifta ale wiosna retrofitowalem bixenon lift nie skretny, na 0 i drl swieci ring i brewka ale to moze kwestja kodowania, ja kodowalem pod 07/14 nie zaglebiajac sie w dfl

FDL :)

Spoko, ja mam sporo pozmieniane, sprawdze.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.