Skocz do zawartości

światła do jazdy dziennej


kotwa87

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra może nie złośliwości a uszczypliwości. Niuanse :-).

To polska instrukcja, po polsku światła drogowe to drogowe a nie mijania, ale pomińmy ten aspekt, bo istotne jest to, że niestety właśnie jadę w mżawce na dziennych licząc na to, że automat jednak je w końcu przełączy :-(

 

Aktualizacja :

Panowie wycofuję się prawie ze wszystkiego. Wysiadłem z auta i światła działają jak trzeba. Myślałem, że białe zegary = światła dzienne a bursztynowe = mijania lub drogowe, a tak nie jest. Trochę to dziwne, bo wychodzi na to, że na zegarach nie ma informacji czy jadę na dziennych czy na mijania. Poprzedni właściciel coś przekodował, czy tak ma być?

Edytowane przez dziubek_ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
No dobra może nie złośliwości a uszczypliwości. Niuanse :-).

mnie po prostu wkurza kilka niuansów :D :shock:

1 - u człowieka 1 post i ze łzami w oczach prosi o pomoc , nawet nie uderzając się palcem o palec i nie naciskając przycisk "search" :shock: (zobacz ile jest tematów o INPA :duh: )

2- jak można prosić o pomoc , jeśli lenistwo nawet napisać VIN

3 - i w końcu odwieczny temat "mechanik, który prowadzi walkę z z elektryka/elektronika" :cool2: :norty:

4 - Dlaczego większość polaków uważa, że ukraińcy głupszy ? Zupełnie nie rozumiem. Ja 10 lat był urzędnikiem w służbie celnej, pracował na granicy, mam dyplom magistra finansów - ale mnie to nie interesuje juz. Mam sprzętu na kilka tysięcy dolarów tylko dla BMW , ktory może podnieść na nogi prawie każdą BMW i umysł do tego sprzętu . I ja to robię, bo mi się to podoba. Tak samo i z innymi ukraińcami - nie należy nas lekceważyć. :mad2: :cool2: Przecież polacy borykają się z takimi samymi problemami w innych krajach Europy...

 

P.S. Czekamy na wyniki twojego problemu :cool2:

Edytowane przez temsky740
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w serii? Bursztynowe = włączone światła mijania lub drogowe, a białe = włączone dzienne, czy też kolor zegarów nie ma nic wspólnego z aktualnie działającymi światłami?

 

W instrukcji tego nie znalazłem :-D

Edytowane przez dziubek_ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak jest w serii? Bursztynowe = włączone światła mijania lub drogowe, a białe = włączone dzienne, czy też kolor zegarów zależy od natężenia światła i tylko od tego?

Wedlug moich doświadczeń, to podświetlenie licznika zależy od czujnika na przedniej szybie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak jest w serii? Bursztynowe = włączone światła mijania lub drogowe, a białe = włączone dzienne, czy też kolor zegarów nie ma nic wspólnego z aktualnie działającymi światłami?

Kolor podświetlenia licznika nie ma nic wspólnego z tym, jakie światła się świecą, lecz zależy od jasności otoczenia - jak robi się ciemno, podświetlenie przełącza się z białego na bursztynowe (można zakodować na stałe białe podświetlenie lub na stałe bursztynowe, albo zmienić próg przełączania białe/bursztyn).

 

Faktem jest, że światła dzienne nie mają kontrolki.

Ale światła mijania - już tak. W momencie, gdy zaświecają się światła mijania - powinna pojawić się zielona kontrolka tych świateł na desce rozdzielczej (niezależnie od koloru podświetlenia licznika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pe.te oczywiście masz rację. Właśnie poszedłem na parking to sprawdzić. Nie wiem dlaczego, ale dałbym sobie głowę uciąć, że kontrolka świateł świeci się zawsze, co jest oczywiście nieprawdą. Przepraszam Was za zamieszanie. Jestem tumanem ;-).

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie,

 

czy ja dobrze zrozumiałem, że jest możliwość ustawienia na stałe białego podświetlenia zegarów ?

No jest napisane czarno na białym .

 

Podświetlenie licznika na biało można zrobić nazawsze )) (ale tylko 6wa, na 6wb u mnie nie działało)
(można zakodować na stałe białe podświetlenie lub na stałe bursztynowe,

 

Co jeszcze jest niejasne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

czy ja dobrze zrozumiałem, że jest możliwość ustawienia na stałe białego podświetlenia zegarów ?

 

KOMBI-->3007 KI_Dimmung, 24-->DIM_NACHT_EIN-->Werte=FF

 

I masz cały czas białe. Dodam, że jak to zmienisz jest jedna mała wada tego -> Nie działa opcja pozwalająca na ściemnianie intensywności świecenia tarcz. I z własnego doświadczenia dodam, że w nocy jest za jasno na białych tarczach. Oczywiście piszemy tutaj o zegarach 6WA, zwykłe da się tylko zmienić by ten mały komputerek był non stop biały.

b72b536e244610f0med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście piszemy tutaj o zegarach 6WA

A nie natknąłeś się gdzieś przypadkiem na parametryzację dla 6WB...?

Niestety zmiany wartości DIM_NACHT_EIN & DIM_NACHT_AUS w DKOMBI nie działają dla zegarów 6WB, a chętnie opóźniłbym sobie moment przełączenia na podświetlenie bursztynowe.

Na bimmerfest temat niestety też nie rozgryziony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na F30 ktoś próbował te zegary? Wczoraj robiłem funkcją powyżej, bo znalazłem na bimmer i bez efektów.

 

@Podobno działa to dla 5er i wyżej i dla licznika jak piszecie powyżej.

Spróbuj zaktualizować licznik - może pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście piszemy tutaj o zegarach 6WA

A nie natknąłeś się gdzieś przypadkiem na parametryzację dla 6WB...?

Niestety zmiany wartości DIM_NACHT_EIN & DIM_NACHT_AUS w DKOMBI nie działają dla zegarów 6WB, a chętnie opóźniłbym sobie moment przełączenia na podświetlenie bursztynowe.

Na bimmerfest temat niestety też nie rozgryziony...

 

 

Niestety z 6WB jeszcze nie mam styczności aż tak by Ci pomóc.

b72b536e244610f0med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam wszystkich Forumowiczów na wstępie. Od tyg jestem posiadaczem F11 2.0 184km z 2011 roku, przeczytałem trochę wątek. Mam pokrętło od regulacji czyli nie mam Xenonu tylko żarówkę H7. a czy spryski to pic tylko w zderzaku? i czemu w opcji światła mam możliwość zaznaczenia lub odznaczenia świateł do jazdy dziennej skoro jeśli łapie czujnik na auto to nic nie świeci, myślałem że będą świecić same ringi. Czemu ta opcja ma służyć? Z góry dziękuje za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak masz zwykle reflektory to nie beda swiecic ci ringi jako do jazdy dziennej. W tej sytuacji mozna zakodowac ze beda sie palic dlugie z mala moca. Pozycja przelacznika nie ma znaczenia (byle by nie byl w pozycji oswietlenia postojowego) czy masz na auto czy na zero w ksenonie i led świecą ringi gdy w idrive wlaczy sie oswietlenie dzienne.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak to jest w zwyklych lampach. Dlatego mozna zakodowac w nich tak jak napisalem wyzej. Dlugie z mala moca jako do jazdy dziennej. Beda działać normalnie poprzez idrive. Zaznaczysz w idrive beda swiecic. Odznaczysz nie beda.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.