Skocz do zawartości

światła do jazdy dziennej


kotwa87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam BMW F11 i w komputerze jest w ustawieniach światła do jazdy dziennej. Mam to włączone ale jak daje pokrętło na 0 to światła gasną a jak jest na auto to się świecą normalnie wszystkie.Czy da się ustawić tak żeby do jazdy dziennej świeciły tylko z przodu auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zapewne nie masz xenonów tylko zwykłe H7 i dlatego tak się dzieje. Fizycznie nie masz ledów do jazdy dziennej. Jest na to metoda. Można to zrobić poprzez kodowanie i wtedy świecą drogowe z mocą 30%. Tak to wygląda po zakodowaniu takiej funkcji:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie nic nie da, bo jak trjafisz na ITD albo o technicznej policji to wiedzą, ze na lampach z fabrycznymi światłami dziennymi musisz mieć homologację - czyli oznaczenie na kloszu "DRL"

 

Jak dźwigniesz maskę i od góry spojrzysz na lampy BMW to są tam takie małe nadruki - jak są światła dzienne to masz nadrukowane m.in. DRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego wedlug vin nie ma xenonu a fizycznie jest.chyba ze bylo bite i zalozyli lampy xenon ale raczej jakby byly dokladane to by sie same nie ustawialy gora dol

W każdej f10 switła przy odpaleniu idą góra dół tak jak by się poziomowały jak przy xenonach

 

Nie tylko F10 bo już w E39/E46 to było....

 

A masz spryskiwacze? I czy przy włączniku świateł masz opcję przestawiania wysokości świateł? Dojedź do ściany zaznacz wysokość światła, wrzuć ze trzy osoby do tyłu i sprawdź czy się obniżą. Chyba, że masz możliwość wjechania na kanał / podnośnika i sprawdzenia czy są czujniki wysokości na wahaczach (chyba prawy przód i lewy tył)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie wiem dlaczego wedlug vin nie ma xenonu a fizycznie jest.chyba ze bylo bite i zalozyli lampy xenon ale raczej jakby byly dokladane to by sie same nie ustawialy gora dol

 

 

 

http://i65.tinypic.com/2rfczf8.jpg

 

http://i65.tinypic.com/1zogm4w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobry Wieczór !

 

Trochę odświeżę temat. Mam pytanie.

 

Czy jest możliwość ustawienia tak świateł do jazdy dziennej aby z tyłu się też świeciły. Chodzi mi o to ustawienie automatyczne czyli pokrętło max w lewo.

 

Święcą tylko przednie ringi a chciałbym aby z tyłu również się świeciły.

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie masz tak w standardzie?

W LCI tak się właśnie dzieje, że jeśli wycieraczki są na auto i wykryją deszcz, to automatycznie zapalają się światła mijania (z pewnym opóźnieniem, zależnym od intensywności deszczu - tzn. jeśli zaczyna lekko kropić to światła mijania włączą się nieco później, jak zacznie padać intensywnie - to włączą się właściwie od razu).

 

Czyli na 99% da się aktywować (niestety jeśli chodzi o szczegóły co konkretnie zakodować, to nie pomogę - gdyż tym się nie bawiłem z uwagi na to iż u mnie tak działa w standardzie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@temsky740,

kolega pytał o funkcjonalność aktywowania świateł mijania po wykryciu deszczu, a nie o czułość przełączania świateł dziennych na mijania (w zależności od warunków oświetleniowych)...

 

Chyba, że miałeś co innego na myśli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

oczywiście , mam na myśli to, co on chce )))

 

Auto Wiper Sensitivity Increase

Auto Light Sensitivity Increase

Options:

normal = mornal

empfindlich = sensitive

sehr_empfindlich = very sensitive

unempfindlich = insensitive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak,

piszesz o JBBF /3530 / RLS_DEF_FLC_SCHWELLWERT_SATZ / RLS_FLC_SCHWELLWERT_SATZ.

 

Ale jak rozumiem koledze w ogóle nie włączają się światłą mijania jak pada... a nie, że włączają się późno/wcześnie (czułość)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temsky Twoja złośliwość już nikogo chyba tu nie dziwi :-). Niestety mój samochód chyba nie czytał instrukcji, bo się do niej najwyraźniej nie stosuje. Ja też fragmentu o automatycznych światłach do teraz nie doczytałem, bo nagłówek "automatyczne sterowanie świateł drogowych" mnie zmylił i go ominąłem;-)). Skoro jednak wychodzi na to, że to powinno działać to pozostaje mi udać się do kogoś, kto to naprawi.

 

Dzięki za odzew!

 

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Temsky Twoja złośliwość już nikogo chyba tu nie dziwi :-). Niestety mój samochód chyba nie czytał instrukcji, bo się do niej najwyraźniej nie stosuje. Ja też fragmentu o automatycznych światłach do teraz nie doczytałem, bo nagłówek "automatyczne sterowanie świateł drogowych" mnie zmylił i go ominąłem;-)). Skoro jednak wychodzi na to, że to powinno działać to pozostaje mi udać się do kogoś, kto to naprawi.

 

Dzięki za odzew!

 

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

))))) We mnie niema złości , o co ci chodzi ? :duh:

Co złego ci napisał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.