Skocz do zawartości

330i m54b30 brakuje koni i momentu. Brak mocy.


czarekwal

Rekomendowane odpowiedzi

sylwester podepnij i sprawdz... inaczej sie nie dowiesz! A jest to najzwyklejszy silencer... Koledzy sugeruja "cos" typu zewnetrzny wastegate albo hamulec silnikowy diesla, ale to nie ta konstrukcja! :wink:

 

moge to zrobic nie dlugo.w nastepnym tygodniu jestem umowiony do goscia co kiedys przygotowywal bmw do startow na 1/4mili.ma sprawdzic przede wszystkim cisnienie paliwa na listwie.jakie powinno byc wogole przy moim silniku?

 

ma sie tez autem przejechac i przejrzec.moze cos wymysli.marze o tym.sprobuje tez po tym wszystkim pojechac na inna hamownie.zobaczymy co wyjdzie na hamowni maha.z jednej strony chcialbym zeby nie wyszla seria bo jesli wyjdzie to slabe byloby to autko:)trzeba bedzie kombinowac za jakis czas zeby zmienic na cos mocniejszego.tylko co?nie ma tak duzego wyboru jesli chodzi o cos mocniejszego

Z tego co pamiętam ciśnienie 3,5 bara +/- 0,2.

Wymieniałeś uszczelki na vanosach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

mam nadzieje ze znajde chociaz zaczynam watpic.wymienione mam tez duzo, lacznie z przeplywomierzem.mysle o pompie paliwa, disa badz katalizatorach ktore podobno u mnie nie zapychaja sie tak latwo.mam nadzieje ze ktos znajdzie rozwiazanie.Ty w jakim silniku masz za malo mocy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze znajde chociaz zaczynam watpic.wymienione mam tez duzo, lacznie z przeplywomierzem.mysle o pompie paliwa, disa badz katalizatorach ktore podobno u mnie nie zapychaja sie tak latwo.mam nadzieje ze ktos znajdzie rozwiazanie.Ty w jakim silniku masz za malo mocy?

Też mam M54 tylko B25. Wymieniłem przepływkę, katy, czujniki, pompę paliwa itp i tylko DISA coś dała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mamy to samo.jakie katy wkladales?jak wychodzi to u ciebie, hamowales auto?cos musi byc przy tych silnikach co moze sie zepsuc i zabrac moc.trzeba tylko znalezc co.

Katy włożyłem ori, od anglika. Na hamowni nie byłem, czuję że auto jest słabe, ale dla pewności zajadę i shamuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na hamownie bo moze sie okazac ze masz serie.auto troche wazy poza tym 192km to wcale nie tak duzo.kolejna rzecz ze w naszych autach nie czuc predkosci.w piasecznie jest hamownia maha.podobno dobra.ich strona to tdi-tuning.pl. ja wczesniej jezdzilem do kreatoramocy.po ogledzinach mechanika pojade na inna hamownie.podobno disa u nas pada.miales jakies jej objawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na hamownie bo moze sie okazac ze masz serie.auto troche wazy poza tym 192km to wcale nie tak duzo.kolejna rzecz ze w naszych autach nie czuc predkosci.w piasecznie jest hamownia maha.podobno dobra.ich strona to tdi-tuning.pl. ja wczesniej jezdzilem do kreatoramocy.po ogledzinach mechanika pojade na inna hamownie.podobno disa u nas pada.miales jakies jej objawy?

Tak, DISA wymieniłem jakiś miesiąc temu. Klapka była sztywna i sprężysta, ale membrana w środku zaczęła puszczać (po zatkaniu otworka przy klapce, klapka wracała do pozycji początkowej, a powinna się zatrzymać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
podobno u mnie wszystko dobrze.miałem diagnostyki i nic nie wychodzi.jest dobra kompresja na kazdym cylindrze taka sama.nowe swiece, nowy przeplywomierz.albo myslalem ze mam przesuniety rozrzad, albo katalizatory do wymiany.jesli koledze w inny sposob udalo sie doprowadzic auto do serii to moze jest to tez rozwiazanie dla mnie.mamy prawie te same silniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Witam pisze już koleiny temat i nic nie mogę wymysleć . Byłem na kompie swoją bawajką nie było żadnego błędu , dziś byłem na hamowni i wyszło 209 KM i momentu 283 Nm . Powiedzcie mi co może być tego przyczyną ? filter stożkowy ? Kupić oryginalną obudowę z filtrem? czy ten stożek zamontować gdzieś nisko by nie leciało ciepłe powietrze . Bo już oddzieliłem go od komory silnika . Czy do DISA powinien dochodzić jakiś przewód z podciśnieniem bo u mnie żaden nie idzie . Wypowiedzcie się za co tu się jeszcze brać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co słyszałem to ten silnik nigdy (no może prawie :P ) nie trzyma serii :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co się naczytałem :P to będzie czujnik wałka, ale ssący czy wydechowy nie będę strzelał, bo nie pamiętam :oops:

Odnośnie mocy, to tak jak pisałem, te silniki z tego co kojarzę nie osiągały nigdy serii.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić kody błędów, obejrzeć livedata vanos, przepływomierz itp. Kompletna diagnoza dobrym programem diagnostycznym.

 

Ogólnie ten silnik rzadko trzyma serię, chyba tylko jak wyjeżdża z fabryki. Przeciętny wynik na hamowni to 210-220 koni, rzadko więcej, a czasem nawet poniżej 200KM. Do tego bierze olej. Przyczyna? Źle dobrany materiał pierścieni smarujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli możę być tak ze kupisz 330 e46 a objedzie Cię 328 e36???

 

PZDR>

 

Z tego co sie orientuje to takze silnik m52 2.8 R6 193 KM ma duze problemy z utrzymaniem seri i także róznica nawet do ponad 15 KM na hamowni moze wyniesc wiec raczej nie objedzie m54 3.0 R6 231 KM nawet jak nie bedzie trzymał seri :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli możę być tak ze kupisz 330 e46 a objedzie Cię 328 e36???

Dokładnie, bo jest lżejsza.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba każdy silnik bmw ma kłopoty z mocą :D

Ostatnio jeżdziłem e46 2.5 i ale jeszcze z silnikiem 170km i muszę przyznać ,że zrobił na mnie duże wrażenie , pozytywnie mnie zaskoczył , aż strach pomyśleć jak musi się zbierać takie zdrowe 330i :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.