Skocz do zawartości

brak dźwięku i bluetooth navi professional, sos call system


pinol282

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej e90 brak dźwięku,nie można aktywować bluetooth oraz wyświetlane jest na komputerze SOS call system malfunction! nie wiem od czego zacząć jakieś porady? Radio prawidłowo wyszukuje stację ale nie ma żadnego dźwięku w samochodzie. Mam na wyposażeniu Logic 7 w bagażniku znajduje się wzmacniacz ood tego nagłośnienia jak sprawdzić czy wzmacniacz działa prawidlowo?

 

http://img269.imageshack.us/img269/5034/20120823301.jpg

 

http://imageshack.us/photo/my-images/19/20120823300.jpg/

 

tutaj nie mogę zaznaczyć aby aktywować bluetooth.

http://imageshack.us/photo/my-images/838/20120823299.jpg/

 

dodam, że jak podgłoszę to nie słychać żadnych szumów w drzwiach.

 

Jeden kolega z forum miał podobny problem i okazało się że był uszkodzony moduł bluetooth, tylko sam nie wiem jak to sprawdzić. Bez ekektryka się chyba nie obejdzie... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wyciąg bezpiecznik od modułu TCU i jeśli wszystko zacznie działać to będziesz miał odpowiedź, zazwyczaj to on powoduje takie problemy, kolega miał podobne objawy jak u ciebie i jakiś czas jeździł na wyciągniętym bezpieczniku aż postanowił wysłać swój moduł do tego zakładu http://www.skanbis.pl/ zapłacił 200 zł + koszty przesyłki i teraz wszystko elegancko działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłączyłem wszystkie wtyczki prawidłowo? czy tylko tą najwieekszą a reszte kabli zostawić? przy odłączonych wszystkich nadal bez zmian, a co myślisz o wzmacniaczu logic7, który jest w bagażniku po lewej stronie- może się przyczynić do takich objawów? dzięki za to że pomagasz mi rozwiązać ten problem :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
odłączyłem wszystkie wtyczki prawidłowo? czy tylko tą najwieekszą a reszte kabli zostawić? przy odłączonych wszystkich nadal bez zmian, a co myślisz o wzmacniaczu logic7, który jest w bagażniku po lewej stronie- może się przyczynić do takich objawów? dzięki za to że pomagasz mi rozwiązać ten problem :cool2:

 

Dobrze odłączyłeś. Może to być wina wzmacniacza ale bardziej stawiał bym na CCC, spróbuj jeszcze zresetować CCC tzn. wciśnij obydwa przyciski eject + pokrętło w radiu równocześnie i trzymaj ok 10 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zresetowana i dalej to samo, musze coś wymienić tylko nie wiem dokładnie co :? CCC da się naprawić czy zostaje już tylko wymiana?

 

Zadzwoń najlepiej do tej firmy co podałem linka wyżej, oni zajmują się naprawą modułów, navi itd. tak że może coś pomogą.

 

Ps. Na zagranicznych forach czytałem że takie cyrki się ludziom działy jak były problemy z ładowaniem i słabą baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam ponownie temat dalej niestety aktualny, po podłączeniu pętli światłowodoej zamiast modułu TCU pojawia się dźwięk i wszytsko działa z wyjątkiem oczywiście telefonu. Wysłałem swój moduł do naprawy do firmy którą polecał guzior2 i stwierdzili że moduł jest sprawny, podłączyli go w samochodzie i jeździli z nim pare dni i nic nie wykryli. A więc moduł jest dobry tylko czemu u mnie nie działa? Od kiedy kupiłem ten samochód nie było dźwięku i zastanawiam się czy mam prawidłowy moduł zainstalowany czy powinienem mieć inny model? Co o tym wszystkim myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

 

Kilka dni temu przestał działać mi dźwięk. tzn radio, sygnał pasów, dźwięk czujnika cofania.. itp.

Odłączyłem aku - myślałem że może coś w ustawieniach. Niestety nie pomogło. Może bezpiecznik ? Tylko który bezpiecznik jest od dźwięku ?

A może jakiś inny powód ?

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest w każdej E9.., ale poniżej złącza OBD jest złącze światłowodowe, w takiej zaślepce. Jeśli on ci wypadnie to wszystko działa, ale dźwięku brak. To złącze jest dość niewygodnie usytuowane. Pozycja leżąca może być niezbędna. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Nie wiem czy to jest w każdej E9.., ale poniżej złącza OBD jest złącze światłowodowe, w takiej zaślepce. Jeśli on ci wypadnie to wszystko działa, ale dźwięku brak. To złącze jest dość niewygodnie usytuowane. Pozycja leżąca może być niezbędna. Powodzenia

 

 

no no Jacku, jeszcze troche ibedziesz prawdziwym specem :norty: bardzo trafna uwaga wiadomo przy jakiej okazji sprawdzona, aczkolwiek oprocz otwartego zlacza moze byc tez kopnieta zmieniarka ( o ile jest) przerwany obwod w jakimkolwiek innym miejscu badz tez po prostu uwalona nawi.

 

kolego umcer sprawdz to o czym napisal Jacek i jezeli to nie pomoze pozostaje Ci wizyta na komputerku :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

witam, mam podobny problem i nie wiem od czego zacząć więc proszę o pomoc

 

zaczęło się wczoraj, wybrałem się z żoną wieczorem na cmentarz, wszystko działało OK, po powrocie do auta i wyjechaniu z parkingu radio dziwnie zaczęło przerywać, tak na około 2-3 s w odstepach okolo 2-30 s., CD to samo, przy okazji prycinał iDrive.. dojechałem do domu, chwilę się pobawiłem i niby zaczęło działać, dziś rano wsiadam do auta i nie ma już dźwięku :( zapaliła się tylko informacja na zegarze głównym "przekreślone SOS"

 

wstępnie sprawdziłem bezpieczniki i są ok, czytając różne wypowiedzi postanowiłem również wyciągnąć bezpieczniki od Telefonu, czyli 17,21 i 23 zdaje się to było, ale nic nie pomogło, potem odłączyłem moduł Bluetouch i tez nic...

 

 

czy zakup pętli światłowodowej rozwiąże problem ? jakoś specjalnie nie zależy mi na tym telefonie, chciałbym się upewnić ze to on zanim kupię niepotrzebnie inny moduł Bluetouch

 

druga sprawa to to że miesiąc temu wymieniałem cale navi professional bo mi padło, byłem wtedy na kodowaniu bo nie było dźwięku, ale to ponoć standard przy wymianie navi... czy to może mieć jakiś związek ?

 

poradźcie bo nie wiem od czego zacząć, czy podłączenie pod komputer wykaże jakiekolwiek błędy i wskaże winowajcę ?

 

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Zaterminuj połączenie MOST, odłączajac wtyczkę z modułu TCU, który masz w bagażniku pod wykładziną...

Zamknij ring tzw. pętlą. Jeśli wszystko będzie działać (za wyjątkiem telefonu rzecz jasna) to masz moduł TCU do wymiany...

 

Podłączenie pod kompa oczywiście ułatwi diagnozę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaterminuj połączenie MOST, odłączajac wtyczkę z modułu TCU, który masz w bagażniku pod wykładziną...

Zamknij ring tzw. pętlą"

 

rozumiem ze mam odłączyć światłowód z modułu który znajduje się pod wykładziną w bagażniku i założyć na niego pętlę ?? dobrze to zrozumiałem, bo te nazewnictwo TCU i inne nie przemawia do mnie, w tym temacie jestem noga :? pozostałe przewody pozostawić wpięte tak ? czy odłączyć go całkowicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

rozumiem ze mam odłączyć światłowód z modułu który znajduje się pod wykładziną w bagażniku i założyć na niego pętlę ?? dobrze to zrozumiałem, bo te nazewnictwo TCU i inne nie przemawia do mnie, w tym temacie jestem noga :? pozostałe przewody pozostawić wpięte tak ? czy odłączyć go całkowicie ?

 

Odłącz tylko wtyczkę ze światlowodem... Reszty nie ruszaj...

Wsuń odłączoną wtyczkę z modułu TCU do "pętli"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, niestety po założeniu pętni bez zmian, dzwięku brak :( nie pozostaje mi nic innego jak podjechać na komputer bo nie mam pomysłów co by mogło sie stać

 

pytanie czy komputer coś wykaże ? czy jest możliwe że osoba która to programowała zrobiła coś źle i dlatego po miesiącu się wysypało ? gdzie jeszcze mogę szukać przyczyn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.