Skocz do zawartości

e39 530i manual - dławi się błąd wtrysku


Zjar530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem wreszcie moją wymarzoną imole w manualu i odrazu problemy.

Czy możecie mi pomóc zdiagnozować problem z moją 530, a mianowicie samochód podczas przyspieszania w przedziale 1000-3000 obrotów zadławia się i szarpie. Żadnych innych problemów z pracą silnika na zimnym czy na ciepłym nie ma. Po zeskanowaniu DME pojawia się błąd 01[001] "IGNITION ACTIVATION, CYLINDER 2 SPARK DURATION TOO SHORT" natomiast na inpie nie pokazuje żadnego błędu tylko wartości pracy wtrysków są bardzo niskie na 2 cylindrze, z kolei zeskanowalem też programem DELPHI i wyszło, że cewka. Cewkę podmieniałem i niestety nic to nie dało auto dławi się nadal. Poniżej wklejam link do fotek ze scanu inpą i dme może miał ktoś taki problem i doradzi mi jak to wyleczyć najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie dzieje się to za każdym dodaniem gazu ale w proporcjach 50/50. Generalnie objaw ten pojawił się po standardowej procedurze startowej po zakupie czyli wymianie świec, uszczelek, odmy. :mad2:

 

http://pokazywarka.pl/7sqifk/

Edytowane przez Zjar530
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przy dwóch cewkach jest dodatkowy kabelek masowy - przykręciłeś wszystko? Skoro nie było tego wcześniej to znaczy, że przy pakiecie startowym coś się stało. Jeśli zamiana świecy, cewki nie pomaga to podmień wtryski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy podłączone, ewentualnie mogę je przeczyścić. Wtryskiwacze spróbuje podmienić dzisiaj, ale zastanawia mnie jedna sprawa bo na załączonym w pierwszym poście wykresie z INPY który pokazuje wartości na poszczególnych cylindrach bardzo są różne te wartości, a nie wiem jakie powinny być, ale moim zdaniem mniej więcej równe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.