Skocz do zawartości

Zamiana Xenonu na Bi-xenon


jacek.h12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie zamiany lamp w bmw e46 po lifcie. Otóż mam lampy xenonowe firmy zkw które bardzo słabo świecą , chciałbym je wymienić na bi-xenonowe i tu moje pytanie czy musiał bym coś w nich przerabiać ? Czy porostu zamiast wiązkę od drogowych h7 podpina się pod soczewkę i przesłona się otwiera ? Z góry dziękuje za odpowiedź :) ps. szukałem ale żadnej konkretnej odpowiedzi nie widzę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najprawdopodobniej masz wypalony odbłyśnik

a h7 to jest tylko doświetlająca,

no chyba że przysłona Ci się nie odsłania, odłącz te h7 i spróbuj gdzieś na ścianie włączyć światła drogowe, wtedy będziesz dokładne widział czy przysłona działa czy nie. Warunek to włączenie drogowych, czyli dźwignia od siebie, a nie "mignięcie". Przy pociągnięciu dźwigni do siebie zapalają się tylko h7, przysłona się nie odsłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bi xenony w e46 ?? to zamiennik lampy, mi sie nie podoba

wymien odbłysik, pewnie soczewka zaszła mgiełką, wypoleruj klosz,poza tym jak zarnik odświecił swoje to nie bedzie miec swojej mocy.

u mnie auto 2001rok i xexon swieci jak poje.... dalej i mocniej od swiatel dlugich, a i tak długie mam zarówki boscha +130%

gg 5216510


6981e5d7cb7f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe światła to właśnie wypalone albo zmatowiałe odbłyśniki. Ja u siebie wymieniłem profilaktycznie( przy wymianie pękniętej obudowy)

Miałem delikatnie matowy punkt odbłyśnika w jednej lampie, nie spodziewałem się jakiejś zmiany bo świeciły dobrze.

Natomiast efekt był zdumiewający, polecam.

Lampy rozbierają się co do śrubki, jest trochę roboty ale można samemu sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa z dwoma soczewkami byla tylko w zamienniku. a te lampy z opcją tej kurtyny to inna sprawa

no właśnie, bi xenon nie polega na tym że są dwie soczewki, tylko właśnie na tej przysłonie która jest w tej jednej soczewce,

nie chcę się upierać, ale prawdopodobnie każda e46 z xenonami ma bi xenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to takie: jest-nie jest. gdyby swiatla dlugie tez były na soczewce i xenonie to tak...

w takim razie moj xenon to bi xenon, bo w sumie jak swiece długie, to moje soczewki swiecą mocniej i dalej !! a swiatla długie, chodzi i tak mam h7 130%+ swiecą tylko wyrzej !!

gg 5216510


6981e5d7cb7f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.