Skocz do zawartości

[E92] - nie działa radio, wszystko inne OK


mrsopel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam E91 z 2005 z navi proffesional i od 3 dni nie działa mi radio...

Bardziej szczegółowo: radio nie wyszukuje żadnej stacji, w głośnikach słychać tylko szum... Dodam że radio działało normalnie, zgasiłem samochód, wróciłem po 2 godzinach odpaliłem i radio już nie wstało... Tylko szum do dzisiaj...

 

Co może być przyczyną?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła antena (w tylniej szybie ) lub po prostu ustaw stacje radiowe ręcznie .

 

Moze sie nie znam ,ale jak padla antena, to chyba nic nie zlapie, niewazne czy recznie czy automatycznie, right :?:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Padła antena (w tylniej szybie ) lub po prostu ustaw stacje radiowe ręcznie .

 

Moze sie nie znam ,ale jak padla antena, to chyba nic nie zlapie, niewazne czy recznie czy automatycznie, right :?:

amsat napisał : lub, a nie, i .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w moim e46, podobno wina leży po stronie wzmacniacza. Jeszcze tego nie naprawiłem, ale za to znalazłem ten wzmacniacz. Wszyscy piszą , że jest on w lewym tylnim słupku w bmw a u mnie jest pod osłoną tylniej klapy bagażnika, a sama antena jest w tylniej szybie. Uważaj jak będziesz majstrował, bo z tego co mi się udało wyczytać , ten wzmacniacz zasila też centralny zamek (jakieś dziwne rozwiązanie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ręcznie próbowałem nastawiać i nic... Nawet na stacje których częstotliwość znam... (czasami coś tam się przebijało przez szum...) Pasmo oczywiście jest na FM :)

 

W takim razie bardziej prawdopodobne że padła antena lub radio - wzmacniacz...

 

Tylko jak się do tego zabrać?? Bo ciężko bez radia... Co sprawdzić najpierw, jak??

Jedna rzecz mi przychodzi na myśl... Skoro antena jest w tylnej szybie to może ma to jakieś powiązanie - mianowicie od jakiegoś czasu zapala mi się kontrolka przepalonej żarówki w lampie na klapie i faktycznie ona nie świeci... Jednakże czasami żarówka nie świeci a czasami (po kilku gaszeniach i odpalaniach samochodu) się zapala i jest wszystko OK - już miałem tak kilka razy, tydzień działa a tydzień nie działa...

 

Z góry dzięki za info!!! (P.S. na forum szukałem ale nic na ten temat nie ma...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy antenowy ten od gasnącego światełka..??

 

pytam ponieważ mam ten sam problem, i chyba będę musiał w końcu się za to zabrać.

śledzę wszytkie wątki związane z tym lub podobnym problemem.

centralny działa, radyjko tylko w dużych miastach gdzie sygnał jest naprawdę mocny.

 

pytanie, dużo jest pracy aby dobrać się do tych kabli po prawej stronie..?? w której wiązce idzie ten kabel zasilający wzmacniacz.

po prawej stronie mam dwie wiązki w 2 gumowych osłonach

 

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy któryś z tych dwóch.

Antenowy odpowiada za antenę, a ten od światełka odpowiada za gasnące światło.

Może dotyczyć obu kabelków. :)

Oczywiście przyczyn może być więcej, światło może też gasnąć jeśli żarówka jest niesprawna, lampa nie ma właściwego styku.

centralny działa, radyjko tylko w dużych miastach gdzie sygnał jest naprawdę mocny.

A może padł ci wmacniacz?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie. Tym razem zapytanie z działu elektroniki. Mianowicie mam radio professional, które od zakupu w Niemczech nie gra (słychać szmery, raz złapało falę i ponownie straciło zasięg). Zaznaczę, iż samochód pochodzi z Austrii, a fale są ustawione na FM.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem pewnie znajduje się po stronie anteny. Trzeba rozebrać tylny spoiler i dostać się do wiązki kabli prowadzonych przez gumową osłonę z prawej strony. Prawdopodobnie przerwał się jeden z kabli (od otwierania tylnej szyby) - kolor chyba czerwony i dlatego nie działa lub problem jest ze wzmacniaczem, który znajduje się w spoilerze. Ja też miałem to samo i sam dałem radę. Po trochu - jak to zrobić znalazłem w postach na forum. Najpierw trzeba wyjąć 5 zatyczek od dołu spoilera, odkręcić śrubki i wyciągnąć chyba dwa kołki (kołki z wewnętrznym trzpieniem) i spoiler delikatnie ściągnąć. Później trochę zabawy - śrubokręt i wykorzystałem miedziany drut, aby pochwycić "kabelek". Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Oczywiście ręcznie próbowałem nastawiać i nic... Nawet na stacje których częstotliwość znam... (czasami coś tam się przebijało przez szum...) Pasmo oczywiście jest na FM :)

 

W takim razie bardziej prawdopodobne że padła antena lub radio - wzmacniacz...

 

Tylko jak się do tego zabrać?? Bo ciężko bez radia... Co sprawdzić najpierw, jak??

Jedna rzecz mi przychodzi na myśl... Skoro antena jest w tylnej szybie to może ma to jakieś powiązanie - mianowicie od jakiegoś czasu zapala mi się kontrolka przepalonej żarówki w lampie na klapie i faktycznie ona nie świeci... Jednakże czasami żarówka nie świeci a czasami (po kilku gaszeniach i odpalaniach samochodu) się zapala i jest wszystko OK - już miałem tak kilka razy, tydzień działa a tydzień nie działa...

 

Z góry dzięki za info!!! (P.S. na forum szukałem ale nic na ten temat nie ma...)

Kolego czy udało się rozwiązać problem z radiem :?:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

Kupiłem E90 z nie sprawnym radiem działa jedynie eject płyty . Zauważyłem że wstawione radio jest po liftingu ze srebrnymi gałkami , mój rok BMW to 2007 może to jest problem że radio nie działa ? w moim powinno być radio z przed liftu BMW professional .Czeka mnie wymiana na drugie , czy potrzebne jest go wpisanie przez soft ? czy będzie działać od razu po włożeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
koniczynka92 czeka Cię wymiana LCD. Jest też metoda (podobno działa, sam nie próbowałem) przez nakłuwanie taśmy igłą/szpilką. Poszukaj na forum...ja jeszcze kawy nie wypiłem. Jest to przypadłość radia Professional. Co do wymiany...dziecinne proste jeśli nie masz dwóch lewych rąk :wink: Ciężej chyba z zakupem samego LCD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam, w moim pojeździe BMW E92 335xi 2008 zaistniała taka awaria - radio nie działa, nie słychać nawigacji, FM, CD itp. System iDrive działa bez zarzutu. Jest tu zamontowany system Logic7 i nawigacja Professional. Znajomy stwierdził iż mógł się spalić bezpiecznik wzmacniacza. Proszę o informacje, czy ktoś miał taki problem, oraz gdzie znajduje się ten wzmacniacz oraz jego bezpiecznik. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam,


Posiadam E91 z 2005 z navi proffesional i od 3 dni nie działa mi radio...

Bardziej szczegółowo: radio nie wyszukuje żadnej stacji, w głośnikach słychać tylko szum... Dodam że radio działało normalnie, zgasiłem samochód, wróciłem po 2 godzinach odpaliłem i radio już nie wstało... Tylko szum do dzisiaj...


Co może być przyczyną?


Pozdrawiam

 

Odgrzewam stary watek. Od kilku dni mam ten sam problem. Radio dziala w miescie - poza gubi sygnal i tylko szum. Btool -bledow brak

Ewidentnie wzmacniacz lub kabel w gumie (laczenie klapy z buda/ lub klapy ze spojlerem ?) . Jesli ktos ma doswiadczenie w tym temacie prosze o pomoc -lub podlinkowanie ...

Z prawej strony sa dwie gumy, gdzie szukac ? -dzis lekko odchulilem bez rozkrecania i duzo tam kabli :). jutro planuje sie zabrac za temat.



Co dziwne - jak odpalilem auto w Bieszczadach po nocy chodzilo jakies moze 5 minut radio - potem szum. Juz obstawialem kabelek, ale ten objaw mnnie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.