Skocz do zawartości

E60 m54b22 uszczelka pokrywy zaworów a odma


p_s88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

ostatnio padła mi sprężarka klimatyzacji, przy okazji jej wymiany poprosiłem mechanika o profilaktyczną wymianę uszczelki pod pokrywą zaworów ponieważ delikatnie się pocila. Po wymianie odbieram auto, wracam do domu ok 20km trasą i staje na światłach, nagle do wnętrza auta z każdej kratki wentylacyjnej dostaje się dym, to samo spod maski.

Zatrzymałem się, otwieram maskę a tam cały silnik zapryskany olejem który wypalal się na rozgrzanych metalowych częściach. Tego samego dnia auto wrocilo na warsztat. Okazało sie, że pokrywa jest popękana przy śrubach i muszą ją skleić, ponieważ tamtędy wydostaje się olej.

Auto odebrałem, wróciłem do domu i wydawało mi się że wszystko jest ok. Niestety dzisiaj gdy wjezdzalem na autostradę podkrecilem silnik na pierwszych czterech biegach do okolo 6tys obrotów i po zatrzaniu znowu siwo w kabinie. Tym razem olej wydostaje się z tylu silnika po lewej stronie patrząc na auto od przodu.

Moje pytanie jest następujące:

1. Mechanik mógł połamać pokrywę dokrecajac za mocno śruby?

2. Czy może być to wina zapchanej odmy, przez ktorą wzrasta ciśnienie i wypycha uszczelkę?

3. Jeżeli tak to w jaki sposób sprawdzić czy odma jest zapchana bez jej wyjmowania?

 

Silnik chodzi cicho, bez żadnych rezonansów, a obroty na biegu jałowym stoją jak przybite gwoździem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna odpowiedź na moją bolączkę? Nie wiem czy kłócić się z mechanikiem że źle wymienił uszczelkę, czy wina lezy po stronie odmy?

Na rozgrzanym silniku po odkręceniu korka silnik dalej trzyma obroty, gdy przykładam rękę w otwór wlewu oleju czuję że mi ją zasysa, czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma kosztuje niewiele jak jej nie wymieniasles to chyba nie jest duzy wydatek i masz spokoj...mexhanik mogl polamac pokrywe jak za mocno dokrecil...ale trzeba mu to udowodnic

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.