Skocz do zawartości

E61 525i Ostrów Mazowiecka WBANG51050B397574


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem zainteresowany zakupem tego auta - proszę o Wasze opinie oraz spostrzeżenia n.t samochodu jak i sprzedawcy ( jest to niewątpliwie osoba prawiąca się handlem autami)

VIN: WBANG51050B397574

 

Link to ogłoszenia :

viewtopic.php?f=44&t=72889

 

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

========================================

Vehicle information

========================================

VIN: WBANG51050B397574

Type code: NG51

Model: 525I (EUR)

E-F-R series: E61

Series: 5

Type: TOUR

Steering: LL

Doors: 5

Engine: M54

Displacement: 2.50

Power: 141 (192 hp)

Drive: HECK

Transmission: AUT

Paint code: A36 - TITANGRAU II METALLIC

Upholstery code: FBAT - STOFF/LEDER REAC

Prod.date: 2004-11-09

S2RA BMW alloy wheel, trapezoid style 134

P7RN Driver Package

S8SA Navigation access request,country-spec.

S8SB Telematics access request,country-spec.

S8SC Telematics access request,country-spec.

S8SP Control unit COP

S205 Automatic transmission

S217 Active steering

S320 Deleted, model lettering

S386 Roof railing

S402 Panorama glass roof

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S430 Interior/outside mirror with auto dip

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S442 Drink holder

S481 Sports seat

S494 Seat heating driver/passenger

S502 Headlight cleaning system

S508 Park Distance Control (PDC)

S522 Xenon Light

S534 Automatic air conditioning

S536 Auxiliary heating

S540 Cruise control

S548 Kilometre speedo

S606 Navigation system Business

S610 Head-up display

S644 Preparation f mobile phone w Bluetooth

S698 Area-Code 2 for DVD

S785 White direction indicator lights

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pytam ...

 

Opłaty + pakiet startowy
- cena z opłatami to 30kPLN, pakiet jak najbardziej ...

 

Cena również nie jest specjalnie atrakcyjna
- w odpowiedzi na moje ogłoszenie dotyczace checi zakupu E60 otrzymałem kilka ofert ...zdecydowanie wyzszych biorąc pod uwage roczniki i wyposażenie...wiec uczucia co do ceny mam mieszane; żeby nie było - nie jestem zwolennikiem najniższych cen aut - wrecz przeciwnie, uważam ze za dobre auto "opłaca" sie zapłacić nieco więcej niż średnia cena na rynku.

 

Nie bronię tej oferty , jednak staram sie na nią spojrzeć uczciwie...i dlatego tez pytam Was - osoby znające sie na rzeczy bardziej niz ja ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy akcyza + przegląd + tłumaczenia wyniosły 1100? Trafiłeś na handlarza filantropa skoro oddaje 3000 swojej marży:D

 

dzieje sie inaczej ... juz zdarzyłem poznać ten mechanizm.

 

Auto ma zaniżona wartość przez rzeczoznawcę ( np do 10000pln ) i od ten wartości płacona jest akcyza czyli wynosi 1900 pln do tego tłumaczenia , przegląd ok 500 pln i masz w sumie 2400pln opłat.

 

auto było wystawione za 28900 pln czyli wartość opłat była cena do "urwania"

 

pozdrawiam

BB

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYŁEM OGLĄDAĆ TO AUTO NIE ZDĄZYŁEM JESZCZE WRZUCIĆ NIC NA FORUM BMW

 

 

w kilku pkt.

 

środek mocno zniszczony nie wierze że ona ma przebieg który sie wyświetla na liczniku

przedni zderzak, prawy przedni błotnik i tylni prawy malowany widać gołym okiem raczej nie jakiś duży dzwon ale po jakości naprawy odpuściłem dalsze zagłebianie się w szczegóły

mokry bagażnik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wnęka na koło

przy odpaleniu na dzień dobry servotronic fault

ogólnie słabo może i tak ale nie za takie pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYŁEM OGLĄDAĆ TO AUTO NIE ZDĄZYŁEM JESZCZE WRZUCIĆ NIC NA FORUM BMW
maaasakra - dlaczego ?

 

Bo własnie wrociłem z Ostrowa...

 

1. zderzak przód malowany

2. błotnik TP malowany , dość nisko nawet sporo szpachli.

3. Woda w bagazniku , dość intensywnie leci prawdopodobnie zatkany odpływ od dachu

4. Masło na korku od oleju

5. plastiki wyglądają jak po przebiegu min. 300-400kkm

6. błedy abs/ esp / wspomagania

7. Nie działa centarlny z pilota ( ponoc trzeba zakodować)

8. Akumulator zdechł

9. nie działają czujniki parkowania

10. Brak płynu chłodniczego

11. i to najlepsze ..podczas jazdy na która zdecydowałem sie na namową kolego ( skoro już jestes ... itd :)) padła skrzynia ....początkowo całkiem ok ( choć 192KM jakoś nie czułem)

lecz czym dalej tym zaczęła szarpać , az w końcu wyświetlił sie błąd a skrzynie w tryb serwisowy uciekła... mina Pana bezcenna

Generalnie Ostrów to zagłębie komisów , dokładnie jak Radom i Pleszew - z takimi samymi "uczciwymi" sprzedawcami

 

Panowie z tego komisu ( Ostrów Mazowiecka ul. Różańska 70) znają sie dobrze z Panami z ASO BMW - czyli cuda dziac sie mogą.

 

Poniżej kilka fotek i historia auta ( w przebieg tez nie wierze ...obejrzałem juz 11 szt E60/61 i ta nie była w najlepszej kondycji a miała najniższy "potwierdzony" przebieg).

Na placu jeszcze jedna E61 2.5PB - tam na wkręty mocowana była poduszka w prawych drzwiach , widoczny silikon , mnóstwo gąpek na styku wielu plastików ( chyba po to żeby nie trzeszczały)

 

Pan pomimo, że we wcześniejszej wypowiedzi "...samochód idealnie jeździ , żadnych zastrzeżeń , skrzynie nie szarpie - poprostu płynie) nie był w stanie wkkrtzesać z siebie prostego "przepraszam" - szkoda gadac ( dzień w plecy nie mówiąc o kosztach).

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z831/8316110/small/1.jpg http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z831/8316110/small/2.jpg http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z831/8316110/small/3.jpg http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z831/8316110/small/4.jpg http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z831/8316110/small/5.jpg http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z831/8316110/small/6.jpg http://www.galerieallegro.pl/views/8316110/1.jpg

Allegro - darmowe galerie zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To co widać pod korkiem to normalna sprawa w samochodzie który nie jeździ lub użytkowany jest tylko na krótkich dystansach.

 

Skoro akumulator słaby to jest duża szansa że błąd skrzyni od tego, przy słabym aku na początku wywala błąd skrzyni, potem servotronic itd.

 

Co do środka w E60 to elementy które są pokryte gumą niszczą się w expresowym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro akumulator słaby to jest duża szansa że błąd skrzyni od tego
- nie wiem na tyle sie nie znam - dla mnie totalna dyskwalifikacja;

Starałem sie przedstawic stan faktyczny bez zbednych komentarzy (masło pod korkiem - mozliwe ze krótkie odcinki czyli wilgoć z oparami oleju lecz mozliwe równeiż ze zapchana odma , jak i możliwe również ze uszczelka pod głowicą) .

 

Skrzynia szarpała podczas jazdy ( ok 20km) - znow mozliwe ze to bład zwiazan z aku...

 

Jak dla mnie za 30kPLN za dużo tego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poniżej kilka fotek i historia auta ( w przebieg tez nie wierze ...obejrzałem juz 11 szt E60/61 i ta nie była w najlepszej kondycji a miała najniższy "potwierdzony" przebieg).

No tak.

Bo jest "nowa świecka tradycja", że Polacy jako naród łowców okazji szukają w dobrej cenie względnie najniższego potwierdzonego przebiegu.

 

Co prawda kiedyś auta były dobre do 2oo tys. km, a teraz w klasie premium ta granica przesunęła się do 3oo.ooo, TYLKO ŻE nadal nikt nie liczy czasu przebywania kierowcy / pasażerów / jazdy w aucie.

A szczególnie w przypadku benzyn (do tego w automacie) dość często jest tak, że nawet auta o "allegrowo - słusznym" przebiegu mają bardzo duży czas pracy i są bardziej zużyte niż taki przykładowy diesel 3.0d z rzeczywistym przebiegiem 4oo.ooo - 5oo.ooo.

Ale łowcom okazji trudno wytłumaczyć ową zależność.

Więc powiem tak - dopóki na rynku łowcy będą szukać niskich wskazań drogomierza, dopóty będą korekty i sprowadzanie miejskich męczenników.

PS.

Pamiętam, jak tak z 15 lat temu mój kolega kupił serwisowane i ładne E36 1.8i bodajże 1993r. automat z niskim przebiegiem 14o.ooo km i auto okazało się silnikowo mocno zamęczone (silnik nieładnie pracował i palił olej, a i skrzynia poszarpywała)

Zrobił dochodzenie telefoniczne (tak się kiedyś to robiło) - i co się okazało? - auto było po holenderskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

I finał.

Trochę się pomęczył - sprzedał, kupił sztukę z przebiegiem autostradowym i chwalił wiele lat.

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.