Skocz do zawartości

Elektroniczna książka serwisowa


jakimoto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Wycofanie książeczki serwisowej dla pojazdów z centralnym wyświetlaczem informacyjnym (CID)

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/repair-manuals/00-maintenance-general-note/00-00-maintenance/HOxEZ9Be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Elektroniczna książka serwisowa obowiązuje od...... 07 / 2013r.

Nie pamiętam nazwy nieautoryzowanego serwisu , ale takie serwisy jak ten poniżej mogą wpisywać wykonane prace czy to w książce serwisowej czy elektronicznej książce serwisowej......

https://www.youtube.com/c/AdamKuncMOTOKUNCIK


Myślę ,że wystawienie faktury za wykonane usługi wystarczą aby potwierdzić wykonany serwis auta.

W autach przed 07/2013 tez jest i dziala.

Nie wiem czy pojawilo sie to w NBT ale jesli tak to od 07/2012.

 

Nie działa. Mam przedlifta z kwietnia 2013. Flaki w środku już od polifta ale książki nie dało się uruchomić.

A ja kilka razy uruchomiłem.

NBT było od lipca 2012 czyli liftu F01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam przedlifta 2012 NBT i jest

 

Też mam nbt. Bede we wtorek u swojego bimera to zapytam znów.

Jak masz przed lipcem 2012 to masz CIC a nie NBT a tam to nie wiem.


Tak czy siak samochód nie ma mózgu tylko pamieć, rocznik nie ma nic do rzeczy, można mu wbić rok 2014 albo nawet 2016 i skąd auto będzie wiedzieć że jest 2012 ?

Wszystko da rade zrobić, kwestia wiedzy i chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przedlifta 2012 NBT i jest

 

Też mam nbt. Bede we wtorek u swojego bimera to zapytam znów.

Jak masz przed lipcem 2012 to masz CIC a nie NBT a tam to nie wiem.


Tak czy siak samochód nie ma mózgu tylko pamieć, rocznik nie ma nic do rzeczy, można mu wbić rok 2014 albo nawet 2016 i skąd auto będzie wiedzieć że jest 2012 ?

Wszystko da rade zrobić, kwestia wiedzy i chęci.

 

Przecież napisałem co mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się, że termin zakończenia stosowania książki papierowej nie jest równoznaczny, że wcześniej nie zaczęto stosować elektronicznej, na poszczególnych rynkach zbytu.


Co do edycji książki elektronicznej, to przecież zawsze można sobie serwisy dopisać, ale z nazwą tego niezależnego serwisu zamiast podawać numer ASO. Wtedy wszystko jest ładnie. Oczywiście nikt nie musi wierzyć w ten wpis, ale przecież w badaniach technicznych przebieg w Polsce się wpisuje, więc jakaś tam historia jest w bazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacie wskazówkę jakim programem można sobie te serwisy w auto wpisać ? Olej + filtry wymieniam zawsze sam i do tej pory wpisywałem to w normalną papierową książkę, po zakupie F32 mam z tym problem, bo nie wiem jak wpisać do elektronicznej, a papierowej nie mam. Osobiście myślałem aby kupić papierową i sobie prowadzić, tak aby kiedyś potencjalny nabywca nie kupował kota w worku. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dacie wskazówkę jakim programem można sobie te serwisy w auto wpisać ? Olej + filtry wymieniam zawsze sam i do tej pory wpisywałem to w normalną papierową książkę, po zakupie F32 mam z tym problem, bo nie wiem jak wpisać do elektronicznej, a papierowej nie mam. Osobiście myślałem aby kupić papierową i sobie prowadzić, tak aby kiedyś potencjalny nabywca nie kupował kota w worku. :mad2:

HUServiceManager jesli dobrze pamietam. Ale Twój argument jest :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacie wskazówkę jakim programem można sobie te serwisy w auto wpisać ? Olej + filtry wymieniam zawsze sam i do tej pory wpisywałem to w normalną papierową książkę, po zakupie F32 mam z tym problem, bo nie wiem jak wpisać do elektronicznej, a papierowej nie mam. Osobiście myślałem aby kupić papierową i sobie prowadzić, tak aby kiedyś potencjalny nabywca nie kupował kota w worku. :mad2:

HUServiceManager jesli dobrze pamietam. Ale Twój argument jest :mrgreen: :mrgreen:

 

Dlaczego ? Osobiście nie kupiłbym samochodu, który od powiedzmy 2-3 lat nie ma książki elektronicznej, ani papierowej i muszę sprzedawcy uwierzyć na słowo, że zmieniał olej co 10-15k. Dla mnie gra nie warta świeczki, musi być czarno na białym. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem myślenia tylko wpisy robione w ASO BMW są prawdziwe, bo przecież znajomy mechanik też może nam podbić pieczątkę, że serwisował samochód co 10k. Ja mimo wszystko wole mieć coś, niż kompletnie nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacie wskazówkę jakim programem można sobie te serwisy w auto wpisać ? Olej + filtry wymieniam zawsze sam i do tej pory wpisywałem to w normalną papierową książkę, po zakupie F32 mam z tym problem, bo nie wiem jak wpisać do elektronicznej, a papierowej nie mam. Osobiście myślałem aby kupić papierową i sobie prowadzić, tak aby kiedyś potencjalny nabywca nie kupował kota w worku. :mad2:

HUServiceManager jesli dobrze pamietam. Ale Twój argument jest :mrgreen: :mrgreen:

 

Dlaczego ? Osobiście nie kupiłbym samochodu, który od powiedzmy 2-3 lat nie ma książki elektronicznej, ani papierowej i muszę sprzedawcy uwierzyć na słowo, że zmieniał olej co 10-15k. Dla mnie gra nie warta świeczki, musi być czarno na białym. :cool2:

 

Chyba głupszego tu wpisu nie widziałem. Przecież każdy może sobie wpisać co chce i kiedy chce. Jedynie co to wpisy w aso są warte uwagi kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.