Skocz do zawartości

Logic 7 po regeneracji nie działa subwoofery


przem22174

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmacniacz niestety kolego... Masz dwa wyjścia - pierwsze to naprawa np u bm54.pl, druga to kupno innego wzmacniacza, niestety te wzmacniacze są słabe i nie dają sobie rady. Ja w swojej wymieniałem tak samo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos podpowie jaki jest koszt naprawy wzmacniacza i czy chodzi o TEN wzmac. znajdujący się w bagazu po lewej stronie z napisem Logic7 czy jakiś mniejszy lub czy sprawa dotyczy wzmac. w radiu ? Na portalach aukcyjnych mały wzmac. 300 a z napisem L7 od 800 do 1200.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały wzmacniacz jest od systemu Hi-Fi, więc to coś innego. W systemie logic7 masz kolego dwa wzmacniacze, jeden w radio które jest wbudowane w panelu - ono obsługuje głośniki w przednich drzwiach oraz głośniki w tylnej półce (łącznie 8 sztuk, 4 w przednich drzwiach i 4 w półce). Wzmacniacz L7 odpowiedzialny jest za głośnik centralny (ten w desce rozdzielczej przed szybą), 2 głośniki basowe pod przednimi fotelami oraz dwa głośniki w tylnych drzwiach (łącznie 5sztuk). I teraz jeżeli nie grają ci głośniki za które jest odpowiedzialne radio, wtedy do wymiany radio (pytałem się faceta z bm54.pl i mówił, że niby nienaprawialne są te końcówki mocy bo nie ma miejsca, ale ostatnie spotkałem się na allegro z aukcją, gdzie naprawiają takie radia, koszt 300 zł, natomiast używane radio to już jak kto trafi, normalnie w okolicach 600 zł, ale spotkałem się też z ceną 150 zł). Jeżeli nie grają ci basy, głośniki w tylnych drzwiach bądź centralny wtedy uszkodzony jest wzmacniacz ten z bagażnika. O koszty naprawy niestety się nie pytałem, mi udało się używany kupić za 700 zł z przesyłką. Ogólnie naprawiając czy to radio czy to wzmacniacz L7, dają inne końcówki, które nie palą się już tak szybko jak te oryginalne montowane przez H/K. Ja niestety nie miałem wyjścia ponieważ w moim wzmacniaczu umarł procesor a nie końcówki mocy, więc musiałem kupić nowy wzmacniacz, jednak gdyby były uszkodzone końcówki, na pewno zdecydowałbym się na regenerację i nie martwił, że pewnego dnia L7 znów może nie zagrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo (jak dla mnie) wyczerpująca odpowiedź. Dzięki. Teraz nie wiem czy się martwić czy śmiać . U mnie nie "grają" dwa basy pod siedzeniami oraz dwa tylne na półce ,czyli radio i wzmac.L7 ma padnięte końcówki mocy...A co pośmieję się....

Dzięki kolego jeszcze raz , teraz wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, u mnie nadal padnięte są końcówki mocy w radio i tylna pólka nie gra:/ trochę to przeszkadza (na pewno odbija się to na jakości dźwięku no i nie słychać parktronica z tyłu), ale na razie tego nie robię. Jeżeli chodzi o radio to wiem, że nie musi ono być od logic7, to po prostu kwestia późniejszego kodowania, jedyny warunek, musi być sprzed lifta jak dla Ciebie, czyli bez tych dodatkowych guzików. Ja jeżeli wezmę się za to, to spróbuję swoje oddać do naprawy, a nie wymieniać na inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam wszytkich :)

 

Co do logica 7 wzmacnia on dokładnie suby , tylne drzwi , oraz centralny reszta przednie radio.

 

W przednim radiu faktycznie jest problem z miejscem ale ostatnio udało nam się upchać wszytko :)

 

Co do nowych końcówek są one praktycznie już nie do spalenia więc lepiej wymienić niż kupować urzywkę ( nie piszę tego ze względu na reklamę )

ponieważ końcówki montowane są :

 

1. w innej obudowie

2. przykręcane śrubami do obudowy a nie jakąś wsówką ..

3. mają inne oprogramowanie i chrakterytyka ich jest taka że pracują w wiekszych temperaturach

 

genralnie same plusy zwłąszcza dla końcówek do subów które są najbardziej narażone na spalenie (70w) u

 

Jest torchę z tym roboty ale jeśli ktoś jest zainteresowany opcją zrob to sam to chetnie pomogę z podzespołąmi oraz instrukcją co gdzie połączyć coś w formie kitu.

 

A co do reszty to trzeba uwarzać na gumę zawiasu nad logicem wyrabia się i woda kapie na sprzęt .

 

Najlepsze jest to że w logicach jest montowany wiatrak :D co prawda nie wiem co miał by tam robić bo nie ma przepływu powietrza ale jest i co ciekawe jeszcze nie miałem takiego logica w którym by ten wiatrak działął lub przynajmniej było widać na nim ślady użytkowania .

Dla mnie to jest sytuacja w której Bmw powinno przeprowadzić akcję serwisową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...
witam nie chciałem zaczynać nowego tematu wiec podepnę się pod powyższy, tym bardziej ze jest zbieżny z moimi dolegliwościami. Kiedy słucham radia zdarza się dość często że zanikają basy. Raz grają dłużej raz krócej ale ogólnie uciekają i słychać tylko na "cykaczach". Co ciekawe kiedy odtwarzam CD wszystko hula jak należy basy, średnie, wysokie słychać super. Co może być przyczyna?? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Pozwólcie ze dołączę do tematu bo nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem ; ( u mnie e65 730d 2006 logic 7 grają wszystkie głośniki oprócz basu po lewej stronie pod siedzeniem ;( na kompie nic nie pokazuje żadnego błędu miał ktoś taki przypadek ? Jakieś pomysły ? Byłbym wdzięczny za schemat połączenia głośników w e65 L7 . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za info , z tym ze mieszkam w UK wiec to troche komplikuje sprawe :(

A wiesz co dokladnie wymieniali lub naprawiali >???

Dzisiaj robilem scan auta i wyszlo :

D6D1 Optical waveguide,communication fault

 

Jakies pomysly ???? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.