Skocz do zawartości

650i N62B48B rurka płynu chłodniczego?


obi125

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

mam nie lada dyelmat a im więcej czytam tym bardziej głupieje.. :wink: Jako ,że biorę się w tym tygodniu za uszczelniacze zaworowe w swojej 650i zainteresowałem się również tematem rurki.

Jeszcze do wczoraj byłem przekonany, że temat ten nie dotyczy już silników n62n. Czy ktoś może mi jasno powiedzieć- czy warto brać się za nią w silniku N62B48B? Przebieg 150tys, zero objawów uciekającego płynu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że w 650i nie ma tego problemu.

Tak czy owak rurka to już nie jest drogi temat 2000-2500.

Skoro nic nie ucieka to po co chcesz to wymieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też byłem o tym przekonany, do póki nie zacząłem czytać. Okazuje się, że na zagranicznych forach jest trochę wątków o e60, e63 czy e65 z sinikiem 4.8 odnośnie tej właśnie rurki.

Zanstanawiam się dlatego czy czepiać się jej skoro i tak będę rozbierał pół siknika czy to tylko strata czasu oraz nie potrzebne koszty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem koszt wymiany nie jest duży więc po co to wymieniać skoro działa ?

Chyba adventure pisał że tutaj rurka nie jest wadliwa...

Zapytaj jego on ma 650i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rurki niestety takze dotyczy 4.8 :wink: moje zdanie jest takie jesli robisz uszczelniacze jak sie domyslam bez zdejmowania glowicy??a masz zamiar jezdzic jeszcze pare lat mozna bylo by to zrobic koszt nie jest duzy jest to do zrobienia samemu :wink: gosc o niku sebek z 7er ogarnie ci fajna teleskopowa rurke wraz z uszczelkami :norty: a czemu wymieniasz uszczelniacze jesli mozna wiedziec przebieg nie jest duzy 150tysi dymi po krotkim postoju czy juz dolewasz oliwy?

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest , głowic mam zamiar nie ruszać :) co do uszczelniaczy to jest to standardowy przebieg przy którym zaczynają puszczać olej. Autko gdy jest rozgrzane i pochodzi chwilę na jałowym po dodaniu gazu niestety dymi. Pierdoła ale jednak ja jestem perfekcjonistą :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie dobre podejscie jesli juz dymi pozniej bedzie dymil jak staniesz na swiatlach i bedzie zobacz bmw jak dymi zajechaniec :wink: do tego dolewki oleju wiec to nie taka pierdola :wink: i jak przemyslales wymiane rurki? czy przelozysz to w czasie

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianę rurki jednak odłożyłem na wiosnę :) Na pewno opiszę jak poszło i czy gra warta zachodu.

Na tą chwilę ruszam z uszczelniaczami, profilaktycznie zajmę się też skrzynią oraz do koncowych tłumików MG MOTORSPORT dolączy cały środkowy układ z Magnaflow (X-pipe). Zobaczymy jak to będzie chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdrowe podejscie powiedz mi co bedziesz dzialal ze skrzynia ostatnio tez mialem wyminic tylko olej z filtrem ale do tego wyminilem sprzeglo hydrokinetyczne elektrozawor pierscien uszczelniajacy przy okazji jak byla sciagnieta skrzynia za kolem zamachowym wyminilem uszczelniacz na wale bo juz sie pocil :wink: zawsze robisz jedno a przy okazji wychodza inne niespodzianki :wink: jak mozna wiedziec skad dorwales wydech? bo zawsze mogles na ori wydechu zrobic x-pipe :norty:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólny przegląd skrzyni plus prewencyjna wymiana tłoczków i adaptera mechatronika oczywiście z wymianą oleju oraz filtra :) domyslam się, że na tym się nie skończy :wink:

środkowy układ poskładany z części od magnaflow, czeka na montaż. Mam nadzieje, ze wyjdzie nie za głośno w połączeniu z MG ;)

 

a co do przerobienia orginału- zostawiam go na wypadek grybym chciał kiedyś odsprzedać auto a potencjalny nabywca nie byłby fascynatem x-pipe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robię je u gościa w Opocznie - znajomy mojego dobrego kumpla, jak tylko skończy to dam znać jak poszło. Chłop specjalizuje i lubuje się w BMW, zna się na rzeczy i robi wszystko od A do Z. Mechanik a nie wymieniacz :) Zdecydowałem się na wyjęcie silnika- od razu prenecyjnie wymieniam wszyskie uszczelki(Vaccum, alternator itp). Cena za usługę delikatnie mówiąc rewelacyjna, więc jeżeli będzie dobrze dogadam jaki rabat da dla forumowiczów i dam Wam znać :)

 

ps. Pendolino z Krakowa do Opoczna to 1,5h i 40zł, tragedii nie ma :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Obi jak remonty gdzieś na FB widziałem foty z realizacji, ale nie wiem czy to twoje białe szaleństwo.

"Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach"

Moja Szóstka :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=136&t=290385#p2162628

Moja Jedynka :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=298795

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc..

 

finalnie nie wyciągał jednak silnika, zrobił uszczelniacze oraz prewencyjne uszczelnienie tylko go opuszczając. Cena za wymianę uszczelniaczy, uszczelek, wstawienie środkowego układu z x-pipe oraz wszyskie części ( bez x oczywiście) wyszła 3300zł co uważam za dobry wynik :) Autko śmiga idealnie, brzmi jeszcze lepiej, więc szczerze polecam :cool2:

 

Obi jak remonty gdzieś na FB widziałem foty z realizacji, ale nie wiem czy to twoje białe szaleństwo.

Faktycznie gdzieś wrzucał fotki, więc jest szansa, ze to moja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obi wrzuc jakas najlepiej foto relacje co do xpipe do tematu z wydechem powiedz mi gdzie dopadles x i wstawiles go za katem? czy zamiast kata?opisz wszystko przydyda sie napewno :norty:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnę jakieś foty to wszystko opisze :) x wstawiłem w miejsce oryginalnego środkowego tłumika. Myslalem o przesunięciu go do przodu (bliżej Katow) ale czytałem, że zmiana ciśnienia moze powodować spadek osiągów, wiec został na środku :) x-pipe jest od magnaflow, końcowe wydechy mam dedykowane od MG Motorsport. Ogólne wrażenia to na pewno większy dół oraz zdecydowana zmiana dźwięku - na niskich basowy(taki jaki był) ale od średnich zaczyna sie jazda :D Sam jestem ciekawy jak to brzmi na zewnątrz, jutro postaram sie nagrać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc..

 

finalnie nie wyciągał jednak silnika, zrobił uszczelniacze oraz prewencyjne uszczelnienie tylko go opuszczając. Cena za wymianę uszczelniaczy, uszczelek, wstawienie środkowego układu z x-pipe oraz wszyskie części ( bez x oczywiście) wyszła 3300zł co uważam za dobry wynik :) Autko śmiga idealnie, brzmi jeszcze lepiej, więc szczerze polecam :cool2:

 

Faktycznie gdzieś wrzucał fotki, więc jest szansa, ze to moja :)

 

Oprócz rurki wymieniałeś też uszczelniacze? Czy jednak rurkę odpuściłeś ?

Cena jak za robotę wydaje się bardzo korzystna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem uszczelniacze, rurki na razie się nie dotykałem. Z chęcią zrobię to na wiosnę już zupełnie własnoręcznie :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=2CtH-Tas5Xo&feature=youtu.be

Niestety jakość nagrania tragiczna (brawo Iphone), nie zbiera dzwięku gdy jest głośno, więc nie słychać dobrze wysokich obrotów. Jutro postarma się nagrać ją Gopro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3300 zł to netto czy brutto ? Rozumiem że te uszczelniacze to były bez zdejmowania głowicy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.