Skocz do zawartości

ubezpieczenie - ciekawostka...


Rekomendowane odpowiedzi

Nie pracuję w L4 lecz postaram sie w miarę rozsądnie i logicznie wytłumaczyć ten fakt na podstawie doświadczeń z własnej firmy. Była tam rozpatrywana kwestia również AC więc generalnie bywa tak, że dla każdej wartości samochodu są przewidziane pewne stawki wyjściowe, od których naliczane są zwyżki i zniżki. Nie znam oczywiście tych progów dla L4 lecz jest tak że im droższy samochód tym stawka wyjściowa jest niższa i jeżeli obydwa badane samochody kształtują się gdzieś mniej więcej na granicach to różnica na stawce wyjściowej będzie większa niż kwota różnicy w sumie ubezpieczenia. To jest jedna sprawa, a druga to to np. mozliwa żniżka za wartość pojazdu istniejąca np. w w Warcie gdzie samochód pow. 40000 ma 10% zniżki dodatkowej tylko za wartość. Więc w końcowych wyliczeniach może się tak wydarzyć, że składka za większą pojemność będzie mniejsza, ale relatywnie z pojemnością nie ma to nic wspólnego. Nie jestem również fachowcem w kwestii tego jak L4 bada szkodowość dla modelu natomiast w większości TU jest badana szkodowość marki więc to też nie powinno mieć wpływu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolega z Klubu miał problem z wypłatą odszkodowania z l4... Sąd miał inne zdanie... EULEM jeżeli masz na imię Marek... to wydaje mi się, że nie z powodu złośliwości zrezygnowałeś z Klubu tylko właśnie przez tę sprawę i z tego co wiem to raczej nie miałeś wyboru........... Tak więc jak już coś piszesz to napisz prawdę, proszę.

Drogi Andrzeju!

1. Odnośnie Sądu - Sąd miał prawo mieć inne zdanie, a L4 honoruje wyroki sądów

2. Odnośnie mojego imienia - skorzystaj z szukaj i zobaczysz mój nick pod każdym z postów, także tych sprzed 2 - 3 lat

3. Odnośnie prawdy - z Klubu zrezygnowałem sam jak dobrze wiesz dokładnie po roku od m.in. Twojej inicjatywy o usunięciu mnie z Klubu :jawdrop: Zarząd Klubu np. PZ mogą to potwierdzić.

4. Koledzy ze zlotów Kolegami przestali być :nienie: Na szczęście nie wszyscy i można kochać BMW i można mieć przyjaciół i spotykać się w różnych miejscach :mrgreen: i nie trzeba być członkiem Klubu, którego Ty jesteś członkiem.

5. Tak więc jak już coś piszesz to napisz prawdę Andrzeju - całą prawdę :liar:

 

Proszę Admin o ucięcie tego wątku... on z ubzpieczeniami nie ma już teraz nic wspólnego. Ten post wymagał jednak wyjaśnienia, gdyż podważał moją wiarygodność

Pozdrawiam :clap:

 

 

 

czytam to i czuję się jakbym był na zebraniu partyjnym. Każda firma ubezpieczeniowa chce łupić i łupi, jak się nie dajemy zrobić w jajo. Robią tak firmy ubezpieczeniowe od A do Z. Wszyscy dobrze o tym wiemy, ale i tak się ubezpieczamy w tych firmach, bo nie mamy innego wyjścia.

Szkoda więcej słów :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi!

Belisama - tak masz w 100% słuszność element stawki wyjściowej, jak to nazywasz wraz z podanymi wcześniej elementami o których pisałem ma wpływ na składkę Pakietu OC+AC od którego cała dyskusja się zaczęła. Różnica jednak jest niewielka 58 zł (1.462 vs. 1.406). Nadal nie wiem skąd milek wytrzasnął swoje ca 400 zł różnicy. :roll:

 

Robard - wczytaj się w posty, mowa jest o OC+AC, a nie jedynie OC, jak też i później zauważył GR. :modlitwa:

 

Pozostałym komentatorom w stylu "ciągły nasłuch" i "udańców w garniturach" serdecznie dziękuję i rozumiem - gnębią kompleksy :clap:

 

Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia :dance:

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż przedstawiłam tylko znane mi możliwości, a co do specyfiki każdej firmy to juz niestety nie umiem sie wypowiedzieć. Nie wiem czy w linku dostaje się cała kalkulację czy tylko ostateczną cenę, ale jak podalam przykład ze zniżka za wartość pojazdu to akurat wychodzi mi ok 400 zł.

Bo przy 39.000 zniżki brak, ale jeżeli będzie 40.001 to już jest 10%. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi!

Belisama - tak masz w 100% słuszność element stawki wyjściowej, jak to nazywasz wraz z podanymi wcześniej elementami o których pisałem ma wpływ na składkę Pakietu OC+AC od którego cała dyskusja się zaczęła. Różnica jednak jest niewielka 58 zł (1.462 vs. 1.406). Nadal nie wiem skąd milek wytrzasnął swoje ca 400 zł różnicy. :roll:

 

Robard - wczytaj się w posty, mowa jest o OC+AC, a nie jedynie OC, jak też i później zauważył GR. :modlitwa:

 

Pozostałym komentatorom w stylu "ciągły nasłuch" i "udańców w garniturach" serdecznie dziękuję i rozumiem - gnębią kompleksy :clap:

 

Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia :dance:

 

Stary stawki wzialem z wyliczenia skladki przez l4 i powiem Ci, ze w obrebiw wojewodztwa moze sie ona roznic o ponad 2000 zl dla tego samego modelu. Nie jest to bajka ani chory pomysl kubusia puchatka. Tak jest i juz. Jesli chodzi o skladke to oczywiscie przy uiszczaniu jeszcze nieznacznie sie zmienila, ale pominmy ten fakt. Obiektywnie wyglada to tak, ze dla warszawy taniej wychodzi ubezpieczyc samochod w PZu niz l4. W miejscowosciach nieco od niej oddalonych taniej jest w l4, a najtaniej jest w CIGNA ale trzeba miec skonczone 28 lat. Mi niestety zabraklo jednego roku i to zrobilo spora roznice, ale i tak wychodzili na poziomie l4. Wiec radze dobrze sprawdzcie co Wam ubezpieczaja i jak, bo potem to juz tylko skarga do Pana Boga.

DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podam jeszcze jedna rzecz,w sumie trochę odbiegającą od tematu ale może się przyda.Po co rejestrować samochód w Warszawie a nie w pcimiu dolnym np?Wystarczy przed kupnem samochodu się wymeldować z adresu stałego i kupić auto według imienia nazwiska i numeru pesel.Wtedy udajemy sie do dowolnego wydziału komunikacji w kraju,bo przecież nie mamy meldunku,piszemy oświadczenie że nie posiadamy stałego miejsca zameldowania,(wybieramy najtańszy rejon kraju)rejestrujemy auto i kupujemy oc.Różnica?Spora .Np za BMW 735 oc w bez zniżek w okolicach Jasła wynosi 800 zł a w Bytomiu około 2100.Jedyne co potem głupio wygląda to wpis w dowodzie rejestracyjnym:imię nazwisko,numer pesel i nazwa miasta bez ulicy...A potem meldujemy się na stałe w swoim starym mieszkanku.tylko uwaga bez zameldowania nie wszystkie firmy chcą wystawić polisę!zresztą wystarczy wejść na kalkulator intrnetowy oc i podawać różne kody zobaczycie jak kolosalne sa róźnice.
Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałym komentatorom w stylu "ciągły nasłuch" i "udańców w garniturach" serdecznie dziękuję i rozumiem - gnębią kompleksy
:D :D :D Miałem to skomentować ale właściwie nie będę. Nie będę kopał leżącego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałym komentatorom w stylu "ciągły nasłuch" i "udańców w garniturach" serdecznie dziękuję i rozumiem - gnębią kompleksy
:D :D :D Miałem to skomentować ale właściwie nie będę. Nie będę kopał leżącego.

Chyba... jednak... tym postem ... skopałeś... ale to jest bez różnicy... dla mnie (niestety) agent ubezpieczeniowy to "wieczny" naciągacz...czyli "wyłudzacz" żerujacy tylko i wyłącznie na naszych portfelach... a wogóle jeśli wylatuje z klubu w taki a nie inny sposób... :duh:

Wydaje mi się że można definitywnie zamknąć ten watek...

:clap:

Wystarczy.

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 % zniżek za oc - broker stwierdził - 653 zeta za 520i z 95 roku,

myślę że tanio :) link 4 się kryje, kryje sie nawet HDI

 

oczywiści dzwoniłem do L4, potem pan z L4 oddzwonił do mnie i jak usłyszał jaką dostałem ofertę, oczywiście przeprosił i stwierdził ze lepszej nie poda i nie będzie mnie namawiał, bo nie ma sensu :)

 

 

no i ubezpieczyłem się, po jeszcze kilku przemyśleniach wyszło 545 :)

a mówili ze tak to tylko w erze

Edytowane przez zeusiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D Miałem to skomentować ale właściwie nie będę. Nie będę kopał leżącego.

Chyba... jednak... tym postem ... skopałeś... ale to jest bez różnicy... dla mnie (niestety) agent ubezpieczeniowy to "wieczny" naciągacz...czyli "wyłudzacz" żerujacy tylko i wyłącznie na naszych portfelach... a wogóle jeśli wylatuje z klubu w taki a nie inny sposób... :duh:

Tak to zapewne wygląda jeśli się nie zna szczegółów moich doświadczeń z l4, ale nie chcę już nikogo nimi zanudzać ani niesmaczyć, bo to niesmaczna rzecz.
Wydaje mi się że można definitywnie zamknąć ten watek...

:clap:

Wystarczy.

Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu wątku, to widać 520d częściej kradną/rozbijają się niż 530d i stąd ta różnica.

Co do ubezpieczeń, to firmy żyją z tych, którzy dadzą się naciągnąć. I nie chodzi tylko o ubezpieczenia samochodowe. Tylko jeden klient na iluś tam walczy o swoje. Pozostali spuszczają uszy po sobie i odpuszczają. Nieco inaczej wygląda sprawa tych, którzy dostali się na "czarną listę", czyli np. walczyli o swoje w sądzie i wygrali. Najczęściej przy następnej sprawie firma od razu odpuszcza, bo nie chce znowu ponościć kosztów sądowych i kosztów wynajęcia prawnika przez oszukanego klienta.

 

Arrakis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skorzystam z tematu ubezpieczen i podczepie sie pod niego :twisted:

Moze ktorys z Was jest w stanie, mniej wiecej ,powiedziec mi jak wyliczaja szkode calkowita(kasacja) pojazdu :?:

Jesli gosciu strzelil mnie powaznie w bok i wydaje mi sie ,ze auto juz nie nadaje sie do naprawy(pogiety slupek i prog) to jak wyceniaja mi szkode ? z rocznika tylko czy biora pod uwage wyposazenie? (elektryka,skory itd).

Za wszelkie informacje z gory dziekuje.

Nie chce zeby wystawili mnie do wiatru,jezdze od 16 lat i jest to moj pierwszy wypadek i do tego nie z mojej winy :duh:

 

POZDRAWIAM

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.