Skocz do zawartości

Nowe BMW serii 3 - zamówienie, oczekiwanie, odbiór


be..mw

<t>Ile oczekiwałeś/aś na nowe BMW serii 3 od złożenia zamówienia do odbioru u dealera?</t>  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

BTW, zauważyłem że pozycja Auto wentylacji jest na tyle uniwersalna, że nie muszę nic kombinować opcjami niezależnie od aury, jakiś taki dobry kompromis. To bardzo wygodne.Dodatkowo wentylator na wyższych biegach chodzi ciszej niż w samochodach którymi dotychczas jeździłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholewka, macie rację ani to chłodzi ani grzeje, równie dobrze można opuścić szyby aby szybko przewietrze auto :(

 

To taka pierdołka, ale latem naprawdę mocno przydane. Korzystałem praktycznie codziennie przed wyjściem z pacy z BMW Remote pół godzinki przed załączałem i jest naprawdę spora różnica - auto co stoi w słońcu nagrzewa się w środku do 50+ stopni, a nawiewasz z dworu, zawsze te 24-27 stopni i schłodzi się trochę deska i fotele. Ja dodatkowo uchylałem szyber i gorące powietrze uciekało górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi Double Spoke 442 w białasie były jednak fajniejsze
szczerze też na nie zachorowałem i gdy konfigurowałem auto ta opcja to był "must", a tak z ciekawości zapytam wnioskując że je miałeś, jak wyglądała ich rozmiarówka (przód ,tył) , z tego co wiem to jest 225/40/19 - też przeoczyłem i nie jestem pewien. Zastanawiam się jak szybko guma z nich schodzi przy średnio dynamicznym stylu jazdy i dbaniu o opony, w sumie wydawać na częste zmiany run flatów można tylko czy nie lepiej zamienić je na zwykłe i wydać na coś innego :?:

 

Kojarzycie moze jaka szerokosc maja felgi przod-tyl - obie taka sama np 8.5 czy tez np przod 8 a tyl 8,5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

A gdzie zamawiales? Jaki model, rabat i silnik?

Pozdrawiam.

Moje zamówienie 10.10.2016, produkcja 05.01.2017, odbiór koło 25.01.2016 czyli około 3,5 miesiąca.

Edytowane przez wehyr
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamawiales? Jaki model, rabat i silnik?

Pozdrawiam.

Moje zamówienie 10.10.2016, produkcja 05.01.2016, odbiór koło 25.01.2016 czyli około 3,5 miesiąca.

 

Nie wiem jak liczysz, ale mi wychodzi 9,5 miesiąca do tyłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamawiales? Jaki model, rabat i silnik?

Pozdrawiam.

Moje zamówienie 10.10.2016, produkcja 05.01.2017, odbiór koło 25.01.2016 czyli około 3,5 miesiąca.

 

Zamawiałeś u Bońkowskich czy gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A gdzie zamawiales? Jaki model, rabat i silnik?

Pozdrawiam.

Moje zamówienie 10.10.2016, produkcja 05.01.2017, odbiór koło 25.01.2016 czyli około 3,5 miesiąca.

 

Zamawiałeś u Bońkowskich czy gdzieś indziej?

 

 

 

U Bońkowskich lipa.... Zamawiałem we FRank Cars w Częstochowie...

Odbiór w Częstochowie , ale zarejestrowane będzie na Szczecin. :)

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm jaki rabat Ci dawali? JA teraz chyba wezmę jednak X6 a nie G30 porównuję zawsze oferty z innym salonem i w Szczecinie mam porównywalny rabat ale zapytam prewencyjnie o ofertę też Częstochowę :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sześć tygodni to bardzo szybko, ogólnie BMW widzę dosyć się spręża, w Audi czekałem 3 razy na nowe auta i najszybszy odbiór był po 10 tygodniach, najdłuższy po ok 6 miesiącach. Właśnie miałem pisać( w międzyczasie rozśmieszył mnie jeden osobnik), że dziś dostałem info od dilera że auto przekroczyło granice, jest na cle i będzie do odbioru pod koniec tygodnia czyli fizycznie byłoby to około 2mieś bo zamówienie złożyłem z początkiem listopada.

Niestety jutro lecimy z żonką w "ciepłe kraje" i chcąc nie chcąc auto odbiorę ok 15-go co moim zdaniem jest i tak niezłym wynikiem.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dealer ma zabukowaną produkcję na taki silnik jak ci pasuje to tak jest bo resztę wyposażenia można zmieniać no chyba że idzie coś z palety indyvidual wtedy inna bajka. I wtedy się robi 2 miesiące zamiast standardowych 4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów. Od pewnego czasu zaglądam tu jako gość, ale wczoraj otrzymałem informację, że moje F34 320i wyprodukowane 1.02. opuściło właśnie fabrykę. Stąd czuję się już trochę jak jego użytkownik. Zamówienie złożone na początku listopada, więc czas oczekiwania wynosił ok. 4 miesięcy. Jest to moje pierwsze auto BMW, więc mam nadzieję, że wesprzecie mnie jeśli będę potrzebował jakiejś porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

wczoraj odebrałem swoją F30 320i w pakiecie msport - kolor oczywiście Estoril Blue :D :D . Czas oczekiwania dokładnie 3 miesiące i dwa tygodnie od zamówienia. Na razie ogarniam zmiany jakie zrobili w menu, bo są całkiem nowe grafiki i architektura. Nie zauważyłem na razie żeby coś konkretnie nowego wrzucili w porównaniu do 2016 - ale jeśli ktoś przyzwyczaił się do poprzedniego UX/UI to chwilkę trzeba poświęcić na oswojenie się. fotki oczywiście będą wkrótce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witajcie,

wczoraj odebrałem swoją 320i w pakiecie msport - kolor oczywiście Estoril Blue :D :D . Czas oczekiwania dokładnie 3 miesiące i dwa tygodnie od zamówienia. Na razie ogarniam zmiany jakie zrobili w menu, bo są całkiem nowe grafiki i architektura. Nie zauważyłem na razie żeby coś konkretnie nowego wrzucili w porównaniu do 2016 - ale jeśli ktoś przyzwyczaił się do poprzedniego UX/UI to chwilkę trzeba poświęcić na oswojenie się. fotki oczywiście będą wkrótce.

Pozdrawiam

 

Gratulacje!!

:) coraz więcej Estoril ;)

Oczekuję na galerie.....

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie

 

Juz 2 tygodnie minęły a ja nie zdążyłem się pochwalić że pod koniec lutego odebrałem moja biała F31 335d, do tej pory zrobione ok 600km ale pojutrze dłuższa trasa wiec pewnie dojdzie drugie tyle.

Wrażenia jak na razie takie że "niesamowite auto" , fakt że człowiek musi się przyzwyczaić do innych ustawień czy położeń i sterowania przyrządów po 15 latach obcowania z Audi( testy a codzienne obcowanie to całkiem inne bajki) ale ergonomia sterowania przyrządami jest dość intuicyjna i z biegiem czasu ich używanie będzie prawdopodobnie machinalne.

Auto jak już kiedyś opisywałem ma M Sport Plus Package,Interior comfort Package, obszycie deski skóra i kilka innych dodatków i na moje oko po wszelakich testach organoleptycznych jest lepiej wykonana niż pofejsowa A5 SB 2011/12.

Widzę że wiele osób narzeka na wykończenie środka ale dla mnie jak na razie nie ma się do czego przyczepić, nie wiem może stałem się mniej wymagający ale takie mam odczucia.

Auto z zewnątrz na felgach 442M plus dodatkach stylistycznych m pakietu, czarnych obramówkach, etc przyciąga wzrok(co akurat może i nie jest za dobre), jeśli chodzi o komfort podróżowania to jak dla mnie jest wystarczający.

HK wydaje mi się że jednak brakuje mu tej detalicznosci B&O ale ogolnie daje rade, fajnie jest że można na nim grać Flacki czego w B&O nie było, jestem ciekaw czy SACD daloby rade na tym odtworzyć, ogólnie gra dobrze, jeszcze muszę pobawić się equalizerem, teraz mam ustawienia w Logic 7.

Co śmieszne nie umiem dojść do tego jak szybko przewijać pojedyncze utwory w usb, niby pisze ze pokrętło idrive nacisnąć i przesunąć w wybranym kierunku ale jakoś to nie działa :oops: .

Co dalej denerwuje mnie podświetlenie deski, to amberowe jest fajne ale chciałbym mieć zegary białe i nie wiem jak do tego dojść przełączam z classic na sport i to nic nie daje nie wiem moze ograniczony jestem :oops: .

Tapicerkę mam Dakota Coral Red i jak dla mnie spełnia oczekiwania, oczywiście można byłoby pójść w jakąś Merino, sam zastanawialem sie nad taka w brązie ale ta Dakota jak dla mnie daje radę.

O auta z reguły dbam dość pedantycznie więc mam nadzieje ze jak odpowiednio będę dbał o ta Dakote nie powinno byc z nia problemu.

Acha z jeszcze jednych śmiesznych zagwozdek które mam to ustawienia lusterka wstecznego w pozycje do parkowania przy krawężnikach przy cofaniu do tyłu, prosze nie smiejcie sie ale szczerze to jak na razie nie mialem za wiele czasu żeby w tym aucie posiedziec dluzej niz 1h i wszystko od razu rozgryźć.

A z najfajniejszych rzeczy to oczywiście moc, pokłady mocy, no jak na familowóz wystarcza, oczywiście motoru nie paluje bo jest na dotarciu, jak na razie max to było ze 180km/h ale jak jakiś mk7 gtd sie przyczepil do tyłu to odejście od niego bylo calkiem przyzwoite, tak że kolega wiszący na moim ogonie chyba odpuścił.

Oczywiście nie jest to jakieś stosowne porównanie a ja sam nie lubię publicznych ganianek ale przyspieszenie robi wrażenie, bynajmniej na mojej żonie :wink: .

No i spalanie dojeżdżam do pracy 15-20km z tego 3-4 w mieście i jak na razie spija 12.1 km z litra z tendencja kilometrów rosnąca, całkiem nieźle jak na 1750kg napęd 4x4, trzy litrowy motor, 313KM(pewnie z bonusem), no i trochę jazdy po mieście.

To chyba tyle z pierwszych wrażeń, za niedlugo napisze wiecej i zrobię jakąś sesyjke .

 

Pozdr

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SACD sprawdzę dziś wieczorem jak nie zapomnę. Dziś sprawdzałem DVD i pięknie odtwarza :-). Tylko pytanie po co skoro podczas jazdy pasażerowie nie mogą oglądać. No chyba, że romantyczny wieczór z żoną w garażu :-) W sumie na nawet Harman jest :-)

 

Jeśli chodzi o kolory, to bursztynowe są w nocy, a białe w dzień. Tego nie zmienisz. To co mówisz, to zmiana kolory podświetlenia w listwach na drzwiach i dookoła panelu z radiem.. Do wyboru biały lub pomarańczowy.

 

Dziś sprawdziłem spalanie w mieście 8,4 l/100 km, ale ja jadę do pracy po 6 więc korków nie uświadczysz nawet w Wawie ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
SACD sprawdzę dziś wieczorem jak nie zapomnę. Dziś sprawdzałem DVD i pięknie odtwarza :-). Tylko pytanie po co skoro podczas jazdy pasażerowie nie mogą oglądać. No chyba, że romantyczny wieczór z żoną w garażu :-) W sumie na nawet Harman jest :-)

 

Jeśli chodzi o kolory, to bursztynowe są w nocy, a białe w dzień. Tego nie zmienisz. To co mówisz, to zmiana kolory podświetlenia w listwach na drzwiach i dookoła panelu z radiem.. Do wyboru biały lub pomarańczowy.

 

Dziś sprawdziłem spalanie w mieście 8,4 l/100 km, ale ja jadę do pracy po 6 więc korków nie uświadczysz nawet w Wawie ;-).

 

 

8,4 w mieście?? Wow :D ja jeżdżę póki co miasto i średnia 12,7 a wcale jakoś nie szaleje.... Dopiero 2 k niedługo spróbuję lc.... Oraz wymienię olej przy 3-4k....

I to mam rwd.... Może dlatego że robię krótkie trasy....dom-praca-trening-dom 10 km......

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Auto jak już kiedyś opisywałem ma M Sport Plus Package,Interior comfort Package, obszycie deski skóra i kilka innych dodatków i na moje oko po wszelakich testach organoleptycznych jest lepiej wykonana niż pofejsowa A5 SB 2011/12.

 

Pozdr

 

Gratulacje!

Pisałeś, że auto kupione w UK? Rabat 24%. Kierownica po której stronie?

Opcja prawie full wypas. Jakie koszty?

Czekamy na foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.