Skocz do zawartości

550i pusty katalizator


szatann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie dopieszczania mojego nowego nabytku e60 550i po porzednim właścicielu, który trochę zaniedbał auto.

Po zdjęciu wydechu okazało się, że jeden katalizator ma w środku "bebechy" a po drugim została sama puszka w środku jest pusty.

Pytanie brzmi co robić ? Widzę 3 opcje i przychylam się do tej ostatniej:

- wypatroszyć drugi

-założyć jeden używany

-założyć parę używanych z innego auta bo nie wiadomo ile ten drugi jeszcze pożyje.

Proszę o opinię.

Edytowane przez szatann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według katalogu części katalizatory w 550i 650i oraz 750i są takie same. Aczkolwiek inne katalizatory były montowane w wersjach na Europę a inne w USA.

 

Katalizator prawy z kolektorem wersja EU:

http://www.realoem.com/bmw/partxref?q=18407540617

 

Katalizator prawy z kolektorem wersja USA:

http://www.realoem.com/bmw/partxref?q=18407575126

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu (realoem) nie mogę nic znaleźć po numerze 7547431. Przejrzałem alledrogo i rzeczywiście katalizatory od silników 4.8 są sprzedawane z tym numerem. Na jednym zdjęciu był nawet ten numer widoczny na katalizatorze. Prawdopodobnie 7547431 jest numerem katalizatora a np. numer 18407540617 jest numerem części jako katalizator + kolektor wydechowy (lewy). Zapewne prawa i lewa część (18407540617, 18407540618) ma ten sam katalizator o numerze 7547431. Zapytaj sprzedawcę czy części pochodzą z europejskiej wersji. Jeżeli tak to myślę, że na pewno będą pasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To może być również CAT z 545i. Nie wiem jak bardzo różnią się te silniki ale na realoem z 545i pasuje tylko do 545i.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki w modelach 545i oraz 550i różnią się częściami. Katalizator może i jest ten sam w obu modelach, ale jest on połączony (zespawany) z kolektorem a te na pewno się różnią. Mówimy tutaj o wstawieniu katalizatora z kolektorem wydechowym z tego samego silnika tylko z innej serii. Jeżeli katalizator + kolektor pochodzi z europejskiej E65 750i to na pewno będzie pasować do europejskiej E60 550i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.