Skocz do zawartości

Telefon simens bit 2


hezes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Panowie mam problem z instalasją gsm w moim x5...mianowicie, doposażyłem swojego krzyża w orginalną instalację gsm i wiadomo nic nie może być od razu ok.

Na navigacji pojawił się napis telefon lecz po wejściu w tą opcję pojawia się napis INSERT CARD ! ( włóż katę ), katrę oczywiście włożyłem i nic choć dwa razy pojawił się jakby zasięg bo mogłem wykonywać połączenia z nawigacji ale po wyłączeniu zapłonu po jakiejś tam chwili znowu INSERT CARD ! i mrugająca na czerwono dioda w górny prawym rogu navi. natomiast ,kiedy mogłem dzwonić paliła się dioda obok na pomarańczowo. Ciężka sprawa z tym telefonem. Na niedomiar słuchawka nie działa wcale nie ładuje akumulatorków nie można jej sparować z bazą pomimo wykonywania wszystkiego z instrukcją t.z.n zapłon i 15,8,2 sek. zero nie żyje. A jeszcze jedno gdzie jest wtyczka od mikrofonu ? powinna być gdzieś przy centralnej lampce, wyjąłem ją oraz te zaślepki ale nie mogę jej namierzyć ... szukam w dobry miejscu ?

Pomóżcie mi bo nie wiem od czego zacząć

Skład instalacji jest następujący:

 

- wiązka orginalna

- moduł simens bit II

- moduł sterowania głosem

- antena bluetooth

- antena gsm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego walczę długi czas z tym telefonem u siebie i co bym nie zrobił cały czas mam INSERT CARD, kupiłem inna bazę (ta co się kartę wkłada) i dalej to samo błędów w module brak, karty różnych operatorów i nic, u mnie telefon jest ori na pokładzie żaden dokladany, słuchawka działa tylko kart sim mi nie czyta i nie wiem w czym leży problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

A co to jest ten ko FA telefonu ?

I jeszcze jedno pytanie, jeśli bym nie uruchomił tego telefonu, to jaki moduł bluetooth musiałby kupić ? i co musiałbym mieć zamiast centralki z telefonem w podłokietniku ?

A pro po wymeldowania słuchawki nie mogę jej wylogować, ona jakby w ogóle nie komunikowała się z bazą ...

hezes

Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

 

Posty: 4

Dołączenie: 07 Gru 2015 19:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie Panowie !

Walka trwa a więc mówię o co chodzi ?...

Podłączyłem moduł BT (ULF) parowanie przebiegło bez problemu, mogę odbierać rozmowy,wykonywać połączenia słyszę rozmówcę w głośnikach doskonale z tym że mnie nikt nie słyszy. Mikrofon jest podpięty przy lusterku w orginalną wtyczkę lecz nikt mnie nie słyszy, nie wiem czy mikrofon jest popsuty jak go ewentualnie sprawdzić ? Lub może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna wiązka od telefonu jest podłączona białą wtyczką, tą w lewej części zdjęcia obok "metki". Z tej wiązki odchodzi kabel do mikrofonu, szukaj 3-pinowej wtyczki w okolicach pokazanych na zdjęciu. Aczkolwiek jeśli stary telefon też Ci nie działał to obstawiam że masz po prostu strzelony mikrofon.

 

http://www.xoutpost.com/attachments/bluetooth/611d1114065800-how-do-you-find-your-4-digit-bluetooth-code-bt.jpg

Edytowane przez scarab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze faktycznie chyba jest tam taka wtyczka trzy pinowa,której nie podłączałem nigdzie. Na pewno podpiąłem i tylko główną tą białą,do ulf-a 54-ro pinową, antenę bt do ulf na drugim końcu antenę bt, moduł głosu no i korytko do parowania. Nie przypominam sobie żebym podpinał wtyczkę trzy pinową :oops: no i skąd niby ma ten mój głos dojść do rozmówcy. Ale mam przynajmniej nowy trop :) sprawdzę to jak najszybciej i się odezwę. Spojrzałem na zdjęcie całej wiązki i faktycznie jest tam taka mała wtyczka chyba na trzy piny. Ok zobaczę, sprawdzę i się odezwę ale WIELKIE dzięki puki co !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę Ci powiedzieć że nie podoba mi się ta wtyczka, ma inne kolory niż ta przy lusterku ale to może być spowodowane że instalacja telefonu jest od e39. Co do napięć to w jednym kablu po przekręceniu stacyjki jest 8,2 V, kurcze no nie wiem jest tam jeszcze jedna tylko ta jest płaska i ma chyba z 5 albo sześc pinów jeden przy drugim coś w rodzaju kostki od awaryjnych z przyciskiem blokowania drzwi. Jutro zdejmę jeszcze boczek z słupka i zobaczę jak idzie ten kabel od mikrofonu w drugą stronę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.