Skocz do zawartości

Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.


ARUS1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku pewna 125d w Niemczech https://www.mobile.de/pl/Samochod/BMW-125d-5-T%C3%BCrer-Navi-Speed-Limit-Info-Urban/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:50,srt:date,sro:desc,ms1:3500_-20_,frn:2013,prx:30000,ful:diesel,mlx:70000,ger:automatic_gear,pwn:147,drc:four_or_five/pg:vipcar/227298199.html tylko ze kolor jej jest Valencia Orange , warto kupić w tym kolorze ? Będzie później problem z od sprzedażą ? Wiadomo auto powinno być czarne, białe lub jakieś szare...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Kolor VO jest na żywo bardzo atrakcyjny, szkoda, że ten egz nie ma M-pack'u.

1er jest w dużej części kierowana dla kobiet, dlatego ten pomarańczowy będzie zdecydowanie się podobał.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna konfiguracja. Fajny silnik, fajna skrzynia, wystarczające wyposażenie, kolor też ok, moim zdaniem bezproblemowy jeśli chodzi o sprzedaż, ale fenomenu braku Mpakietu nie wytłumaczę. Przy tej cenie raczej 15k nie robiło różnicy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na urban edition (czy jak się to nazywa), srebrny grill.

 

Może po prostu w urban edition jest jakieś inne wyposażenie niż w M-paku które bardziej poasowało byłemu właścicielowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moją VO już ustawia się kolejka znajomych jak mi się leasing skończy :) Więc kolor bardzo fajny, lepszy na żywo niż na tym foto.

 

Też mi się wydaje, że kolor zyskuje przez to, że dosyć mało popularny. Nie ma dnia, żebym nie widział bialej bądź EB jedynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, to jest Urban Line.

Grili nie jest srebrny, tylko biały - srebrne są jedynie krawędzie żeberek. Pakiet ten dodatkowo zawiera białe listwy w zderzakach oraz w standardzie białe lusterka - ten egzemplarz ma opcję (bezpłatną) pt. lusterka lakierowane w kolorze nadwozia.

Jedyne co można mieć w UrbanLine, a nie można mieć w M-pak to: listwy wewnętrzne z białego bądź czarnego akrylu oraz specyficzny (nota bene IMHO bardzo fajny) wzór tapicerki. Aha, jeszcze oświetlenie ambientowe białe/niebieskie.

UrbanLine najładniej wygląda w ciemnych kolorach (chodzi o białe dodatki), w pomarańczowym wygląda dziwnie... Faktycznie, dosyć nietypowa decyzja nabywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Te nerki zmieniłbym jeszcze po drodze do domu :) mpakiet byłby wskazany a jak nie on to chociaż dokładka AC Schnitzer taka jak miałem w mojej ex - naprawdę robi spora różnice. Sam kolor rewelacja w świecie nudnych aut, po dobrym wosku będzie wyglądał jak milion $.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Kolor zajebisty, powiedzialbym klasyk (patrz 1M). Nerki rzczywiscie do wymiany, te biale wygladaja dobrze jedynie w ciemnych kolorach.

Co do podswietlenia, nie wiem jak ten niebieski bedzie wspolgral z Valencia Orange ale z moim bialym robi taka robote, ze co chwile slysze WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedź :D Jestem prawie zdecydowany co do tego auta,wczoraj właśnie byłem w Monachium i widziałem kilka jedynek w tym kolorze i wyglądają bardzo dobrze :cool2: tylko nie miałem czasu podjechać i ją zobaczyć bo 14 pracowali :mad2: :duh: jak wszystko dobrze pójdzie to w tygodniu będę jechał po nią, na pewno parę zmian będzie takich jaka m pakiet i fotele sportowe. Mam jeszcze jedno pytanie czy światła adaptacyjne działają tak samo jak F30 bo są rewelacyjne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam jeszcze jedno pytanie czy światła adaptacyjne działają tak samo jak F30 bo są rewelacyjne

Pewnie masz na myśli funkcję BMW SelectiveBeam? (czyli jazda na światłach drogowych z maskowaniem innych użytkowników)

Obawiam się, że tej funkcji w serii 1 nie ma nawet w najwyższym pakiecie oświetlenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie o to mi chodzi BMW SelectiveBeam , porównując vin F20 z moim w F30 to wszystkie są takie same pozycje jeśli chodzi o oświetlenie i myślałem ,że tak samo będzie . Wiem ,że w LCI już są

W LCI jest już SelectiveBeam? Jesteś pewien?

Bo BMW nie wspomina nigdzie o tym w przypadku serii 1 LCI, a i cena adaptacyjnych LED dla F20 jest o kilka tyś. niższa niż dla F30...

 

Moim zdaniem to celowa polityka, wszak musi być jakiś "in-plus" na korzyść większych modeli, żeby się sprzedawały :wink:

SelectiveBeam nie ma tak samo w nowej X1, jest dopiero od X3 wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz miec na pokladzie KAFAS2

 

Tu masz kodowanie - wydaje mi sie jednak ze nie dziala to jak w F30 a raczej dzieki temu masz oddzielną mozliwosc sterowania przez automat wlaczaniem swiatel "dlugich" niezalzenie dla lewej i prawej strony.

 

 

C_AFS_ENA: F020enable

C_HBA_ENA: F020enable

LUT_FLC_FORWARDLIGHTING_Y: F001Codierwert mit AFS, F010Codierwert mit AFS, F025mit_AFS [9C 9C 9C]

C_HBA_ADAPT_SHUT_ENA default value is werte 00, I changed it to werte 01

C_HBA_GRHB_ENA default value is werte 00, I changed it to werte 01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli tak - to trochę "druciarstwo".

SelectiveBeam to mocno zaawansowane rozwiązanie, musi być idealnie skalibrowane aby poprawnie maskować inne pojazdy i aby "cienie" podążały za ich ruchem.

W innym wypadku oślepia kierowców.

 

U mnie (w F11) po 2 latach z jakiegoś powodu SelectiveBeam rozkalibrowało się. System działał, ale nie maskował idealnie samochodów.

Konieczna była kalibracja - BMW ma do tego specjalną aparaturę, z dodatkową kamerą instalowaną na czas kalibracji oraz specjalną tablicą testową.

Więc nie jest to takie trywialne, bo nawet jeśli kodowaniem dałoby się to włączyć - pozostaje pytanie co z kalibracją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.