Skocz do zawartości

e 90 318i N46 129koni silnik przerywa


szczepan78

Rekomendowane odpowiedzi

na początku chce sie przywitac dopiero sie zarejestrowalem i pozdrowic wszystkich ,mam problem z swoim bmw z 2007r siedzi tam silnik typ n46 b20 ponoc jest strasznie awaryjny mój przerywa jak sie mu da gazu szybko z wolnych obrotów i w jezdzie oczywiscie tez. jak mu odłącze silnik walwatronica i wprowadze go w błąd to chodzi dobrze a po wyłączeniu silnika i włączeniu znowu przerywa już zgłupiałem szukam pomocy albo jakis warsztat w mazowieckim z góry dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czyli masz padniety servomotor lub czujnik mimosrodowy, sprawdz bledy ista, jak odlaczysz servomotor to przestajecdzialac valvetronic a zaczyna dzialac przepustnica, krotko mowiac nie dziala prawidlowo/wcale valvetronic
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
okazało sie ze były opiłk.i w oleju rozebrałem caly silnik chyba nikt mu oleju nie wymieniał bo wszedzie był osad . a opiki byly z panewek korbowych wymieniłem panewki pierscienie dwa łancuchy przecisciłem separator oleju i jak by mniej przerywa ale doszło falowanie obrotów oczywiscie błedów nie ma moze przejechałem z 10km jutro jeszcze wymienie separator oleju na nowy. a moze to sonda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie,

Od dwóch miesięcy mam BMW 318i wersja 129 koni. Niedawno wystąpił taki problem, ze podczas dodawania gazu silnik przerywa i za każdym razem gdy to sie dzieje zapala sie żółta kontrolka kontroli trakcji dts. Co ciekawe jak wyłącze dts całkowicie, samochód jedzie normalnie. Byłem u mechanika, wymienił napinacz, ale usterka nadal występuje. Mechanik twierdzi ze to valvetronic, bo komputer wskazuje tam jakis błąd. Wymiana kosztuje masę pieniędzy a ja mam watpliwości czy to jest to bo jeżeli valvetronic to dlaczego po wyłączeniu kontroli trakcji samochód jedzie normalnie ??? Co w ogóle valvetronic ma wspólnego z kontrolą trakcji która jest regulowana przez przepustnice, o ile dobrze myśle... Czy ktos miał podobnie i mógłby mi pomoc i ewentualnie uniknąć kosztów??

 

Dzięki

 

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.