Skocz do zawartości

Klekot przy wciskaniu sprzęgła


velk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegoś czasu w moim samochodzie (czyli BMW E87 120D 163km 2006r) gdy wciskam sprzęgło słychać klekotanie dochodzące z silnika dość głośne. Słychać je tylko wtedy gdy delikatnie wcisnę pedał tak na dosłownie 1cm moze 2. Własnie te 2cm to taki obszar gdzie nie czuć oporu strasznie gładko wchodzi pedał i wtedy własnie słychać ten klekot, dalej juz jest juz opór i klekot ustaje przy cały wciśniętym również normalnie czyli cisza. Nie zauwazyłem jakieś różnicy w jeździe wszystko normalnie, nie mam problemu z ruszaniem czy coś. Co to może być na dniach pojadę do mechanika ale chciałem spytać też tutaj może ktoś miał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam jedno pytanie czy mogę z tym na razie jeździć i czy nie bede miał pózniej jakiś większych konsekwencji bo jak napisałem na razie nie czuje różnicy w jeździe wszystko jest ok, biegi wchodzą jak wchodziły. Dwumas bede wstanie wymienić w przyszłym miesiącu i to jakoś w połowie, nie powinno nic do tego czasu mi sie stać ? Jeżdzę sporo i co dziennie, auto potrzebne jak nic innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeździć i ryzykować, że kiedyś unieruchomi Ci auto i już nie pojedzie, albo zrobić to zanim spotka Cię niespodzianka. Ja pojeździłem 3 miesiące zanim padł dwumas i laweta była grana. Wszystko zależy od intensywności hałasu i wibracji :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Możesz jeździć i ryzykować, że kiedyś unieruchomi Ci auto i już nie pojedzie, albo zrobić to zanim spotka Cię niespodzianka. Ja pojeździłem 3 miesiące zanim padł dwumas i laweta była grana. Wszystko zależy od intensywności hałasu i wibracji :/

 

nie polecam zwlekac z kołem dwumasowym

mi kiedys padlo w A3 8P - i przez to pękl wal korbowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odetchnij i przeczytaj jeszcze raz moj komenatrz bo chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem,mialem identyczny dzwiek,zalozylem TYLKO nowa dwumase i dalej terkotalo,zdjolem ponownie i zmienilem lozysko i ustapilo,jak nie widziales tego na oczy a swoja wiedze opierasz na czytaniu komentarzy z youtube to nie wiem po co sie udzielasz.Temat przerabialem kilka dni temu

 

btw kazdy zmienia caly komplet (sprzeglo+ dwumas) i potem radosnie oznajmiaja ze to na 100% dwumas ale skad niby maja to wiedziec skoro zmienili calosc na nowa,ja zmienilem pojedynczo wiec wiem co mowie,odnosze sie tylko do sytuacji gdy mamy dzwiek jak z video,jak stuka i buja to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: :duh:

odetchnij i przeczytaj jeszcze raz moj komenatrz bo chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem,mialem identyczny dzwiek,zalozylem TYLKO nowa dwumase i dalej terkotalo,zdjolem ponownie i zmienilem lozysko i ustapilo,jak nie widziales tego na oczy a swoja wiedze opierasz na czytaniu komentarzy z youtube to nie wiem po co sie udzielasz.Temat przerabialem kilka dni temu

 

btw kazdy zmienia caly komplet (sprzeglo+ dwumas) i potem radosnie oznajmiaja ze to na 100% dwumas ale skad niby maja to wiedziec skoro zmienili calosc na nowa,ja zmienilem pojedynczo wiec wiem co mowie,odnosze sie tylko do sytuacji gdy mamy dzwiek jak z video,jak stuka i buja to inny temat.

To ty masz problem z czytaniem i zrozumieniem, ja napisałem ze ten przypadek z video to jest dwumasa i nie sugeruje się wpisami na YouTube lecz swoim doświadczeniem. A Twojego przypadku nie widziałem na oczy . A po za tym jak wymieniasz dwumase bez nowego łożyska oporowego to kup sobie poloneza i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Pozdrawiam :duh: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
No i dobrze że kolega eksperymentuje etapami nie zawsze trzeba pakować 2,5 klocka w stare auto jeżeli pomogło samo łożysko zakilka złoty to super tak powinna wyglądać diagnoza z naprawą ,pewnie najlepiej to wpakować wszystko nowe ,to jest właśnie podejście mechaników naciągaczy :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.